Borba sa prevelikim naponom u utičnici

Re: Borba sa prevelikim naponom u utičnici

PostPostao/la vilim » Sri sij 27, 2021 6:14 pm

phobon, kako se nositi sa prevelikim mrežnim naponom imaš objašnjeno kod Beponea od 23.09.2020 "Neobičan kvar, popravak ... itd" kao i sve komentare !!..
vilim
 
Postovi: 286
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: Borba sa prevelikim naponom u utičnici

PostPostao/la zika » Sri sij 27, 2021 7:29 pm

vilim napisao:phobon, kako se nositi sa prevelikim mrežnim naponom imaš objašnjeno kod Beponea od 23.09.2020 "Neobičan kvar, popravak ... itd" kao i sve komentare !!..
http://www.diy-audio.com.hr/viewtopic.php?t=4348&p=82680
Avatar korisnika
zika
 
Postovi: 282
Pridružen: Pet srp 26, 2013 1:40 pm

Re: Borba sa prevelikim naponom u utičnici

PostPostao/la Bepone » Sri sij 27, 2021 10:04 pm

a da, fala fala ,ja trazin pa ne moren nac :P da ne crtan opet
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Borba sa prevelikim naponom u utičnici

PostPostao/la joe dalton » Sri sij 27, 2021 10:57 pm

Bepone napisao:
phobon napisao:Zanima me kako je i kod vas ostalih?
Mislim da sam jednu večer izmjerio i 243V.
Očito sam blizu trafostanice.

i ide se na 240V.. inace super ti je to ako si blizu trafostanice imas super uzemljenje! nema bruma ! :P

Uzemljenje ne dolazi od trafo stanice. Samo aktivni vodici odnosno 3 faze i nula. Nula je uzemljena u trafo stanici pa to moze vrijediti za TN-C odnosno “nulovan” sustav. Bolje izbjeci ako imas izbora i imati vlastito uzemljenje.
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2562
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Borba sa prevelikim naponom u utičnici

PostPostao/la Bepone » Sri sij 27, 2021 11:05 pm

ok mislio sam na napon izmedju nule i uzemljenja. primijetio da ako je trafostanica blizu, da cak niti single coil pickup na gitari (jednostruka zavojnica, koja uvijek brumi) ne brumi na gitarskom pojacalu, ca je nemoguce postic nigdje pogotovo u gradu ili u neboderima
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Borba sa prevelikim naponom u utičnici

PostPostao/la grunf » Čet sij 28, 2021 2:36 am

mi nikad zadovoljni , prije je bia premali sad je prevelik :lol:
mislim da je ipak bolje da je prevelik :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 3014
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Prethodni

Vrati se na: Refresh starih uređaja

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost