Lakiranje zvucnika

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Master of disaster » Ned stu 15, 2015 10:26 am

:lol: :lol: :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3355
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Ned stu 15, 2015 10:49 am

ilimzn napisao:SIgnal kasni cca 6-10 nanosekundi po metru kvalitetnog kabla, tako da je za 1m razlike duljine lijevog i desnog kabela stereo slika pomaknuta za nekih 2 ili cak 3 mikrometra, so je svakom dostojnom da se nazove audiofilom svakako nedpustivo.
S druge strane, neko vise inzenjerski nastrojen bi razmisljao o kapacitetima i jednostavno uzeo posteni kabel :P


Znaci, moram koristiti istu duzinu
, ne otvarati prozore

Posto vise vjerujem u vudu nego inzenjerski pristup, za pocetak cu smotati dvi zice (jednu oko druge) :lol:
/ (a mozda je i do tog jer trenutno nemam love za kablove :mrgreen: ) a i nedjelja je :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Sri pro 16, 2015 3:41 pm

S obzirom da sam bolestan (u stilu imam fibru,grlo boli...da nebi bilo zabune i svakakvih primisli...)
malo sam buzao i turpijao...nisam htio nikoga maltretirati vezano za "svrdla" promjera 20-25mm...

evo laganini, kutija za elektroniku se privodi kraju...

Slika

ustvari, mislim da je gotovo...
fali prednica i L profili preko kojih ce se hvatati na ostatak kutije...
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Sri pro 16, 2015 4:00 pm

Hebote...
zvao me Ivo,sav zajapuren u licu
da ovakav "javasluk" u zivotu nije video (sto mu je javasluk nemam pojma,pretpostavljam da je neki turcizam za "ljepotu, krasotu...)
rece da mu to donesm popodne na doradu jer da mu "cvetici" bodu oci !!!

Pa more' nek ih ne gleda !!!
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Čet pro 17, 2015 10:09 am

nego pitanjce
s obzirom da mi kuciste nije eloksirano
i pitaj xyilona kad i dali ce uopce biti

a unutar kucista ima hrpu zicetina
mislim se da bi kuciste mogao spojiti na uzemljenje

to mogu napravit preko thermistora
direktno s glavne uticnice u kutiju, na srednji izvod nakeljim jedan kraj thermistora a drugi zakeljim za kuciste ?

na samo kuciste nisam planirao spajati niti jedan drugi uredjaj ( DSP/DAC/pretpojacalo/regulaciju glasnoce/razna napajanja)
znaci spojio bi samo masu iz uticnice ?
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la aparatusonitus » Čet pro 17, 2015 10:58 am

yoke napisao:...mislim se da bi kuciste mogao spojiti na uzemljenje


Ti se misliš da bi MOGAO metalno kućište spojiti uzemljiti...a da promisliš bi li taj amp tebe i voljene osobe (mačku?) mogao uzemljiti i to trajno? :doh:
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 332
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Čet pro 17, 2015 1:33 pm

Smotani !!!
tko jos stavlja osigurace i uzemljenje na uredjaje !!!
To samo iskrivi zvucnu sliku !!!

ne prije se nisam s tim opterecivao jer su mi kucista bila eloksirana pa samim ti i izolirana...
koliki je napon bio potreban za proboj eloksacije nemam pojma...ali...ne s tim se nisam opterecivao...
bilo mi glavno da radi...
:mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la aparatusonitus » Čet pro 17, 2015 1:42 pm

Pitam se šta sam ja to zgriješio pa da imam tebe za križ koji moram nositi na grbi :(
Za neke vrijedi "ako voziš, molim te nemoj piti" (ako to nisi u stanju, hebate)...za tebe važi "ako priključuješ na mrežu, molim te nemoj se ubiti" :lol:
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 332
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet pro 17, 2015 1:50 pm

Ja bi Yoku predložio za dodjelu godišnje nagrade za DIYera sa najvećim postotkom ispuštenog bijelog dima. :lol:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6192
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Čet pro 17, 2015 2:20 pm

idioti...
pojma nemate
:lol:
kome je jos stalo do sigurnosti !!!
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost