zalemia san četri 10mA CCS-a s 2SK3557-7 i ubacia ih umisto 1k otpornika u napajanju zenerica čime sam digao struju kroz zenerice s 0,5mA na 10mA , zašto ?
odgovor će reći data shet od TLZ18A,znači smanjio sam dinamički otpor zenerice s 150R na 23R šta je skoro 7 puta bolje ,a samim time sam dobio manji šum na +/-16,9V napajanjima ulaznih tranzistora uz dodatak još i CCS-a koji je dodatno izolirao tih 16,9V od glavnog napajanja od 18,6V
sljedeći korak će biti zamjena zenerica s nekim niskošumnim izvorom za +/-16,9V
a ono najbitnije , čuje li se razlika ?
pa čuje ,danas baš slušam čitav dan i to malo 'jače' i mogu reći da je donji dio spektra još precizniji i brži ,ne bi nikad rekao da je riječ o pojačalu koje ima malo manje od 20W , ni JLH69, Le Monstre ,a ni Aleph3 ne mogu ovako dobro to odraditi , srednji i visoki su isto malo dobili na preciznosti i čistoći , sve skupa ima smisla



