Lakiranje zvucnika

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Pon stu 11, 2013 9:39 pm

cuo sam se s Deanom oko furniranja
- savjet je da koristim ljepilo ala drvofix
- koristit cu henkelovo ljepilo s plavim cepom ... ako se ne varam to je obicno za drvo (nije vodootporno)

velike povrsine cu ljepiti tako da cu valjkom namazati plohu medijapana s ljepilom
staviti list furnira
preko tog staviti neku plastiku/folju
na to staviti mdf plocu te sve skupa pritegnuti stegama
pazeci na raspodjelu pritiska, da mi sredina ne ostane u zraku

neke dijelove, manje i vece, zbog kosih ploha necu moci raditi na taj nacin,
tu cu s ljepilom namazati i plohu zvucnika te plohu furnira
pricekati neko vrijeme da se ljepilo pocne susiti
mijenjati boju
ali ne da se skroz stvrdne
tad cu preklopiti obe plohe i peglati furnir da se ljepilo malo rastopi te pocne vezivati...

nadam se da sam sve dobro pohvatao
:mrgreen:

e sad, nakon sto ja to sve poljepim
nadam se da ce to ici lako...mos mislit...
trebao bi furnir pripremiti za lakiranje

pretpostavljam da ga za to trebam pobrusiti ?
kojom granulacijom to radim ?
suho ? mokro ?
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Pon stu 11, 2013 9:47 pm

audio kutak napisao:yoke, pazi da furnir ne zalijepiš za pod ! :lol:

ps.čekamo tvoje daljnje korake...


da ovo uopce nije zafrkacija s obzirom da cu raditi u stanu
u dnevnom boravku

sutra cu do maxmorisa (to je kao neki ducan gdje se mogu kupiti diloevi,mdf,sperploca,okov i slicne sitnice za namjestaj) da mi ispilaju par ploca koje ce mi sluziti za stegu te jednu za podlogu, jer ipak koristim jedno 8 stega koje se mi bez problema osteti parket
+ uzet cu i jednu onu ceradu/najlon kad se kreci stan...

hmm..nadam se da ce mi kisa dati mira jedno 20tak minuta jer moram glodalicom ukloniti par nedosataka na zvucnicima
i da, morat cu ispilati trokutice na gornjoj kutiji

to sam u startu planirao napraviti a do danas nisam
evo skica sto trebam ukloniti
to cu laganini pilicom
malo po malo...

Slika
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Dean » Pon stu 11, 2013 11:10 pm

yoke napisao:...
trebao bi furnir pripremiti za lakiranje

pretpostavljam da ga za to trebam pobrusiti ?
kojom granulacijom to radim ?
suho ? mokro ?


Ovisno o tipu furnira, ali gotovo uvijek dovoljno 320. Nikako mokro !
Ja ga često brusim na 180. Kada furnir osjeti temelj, on se "nakostriješi", pa kad se "ukruti" tada skinem "mucice" sa brusnom spužvicom.
Na drvo ide svakako temelj, pa onda lak.
Ako želiš raditi visoki sjaj, stavi nekoliko temelja. Nakon toga površina mora biti ravna...
A lak? bože moj, udri dok ga imaš. Ako radiš sam nije loše koristiti akril na vodenoj bazi. Ima ih " 2 u 1" iliti već sa temeljom. Možeš ga stavljati (pazi sad izraza; aplicirati) i sa valjkom. Kada te zadovolji debljina laka, pobrusiš ga do savršenstva. Zadnji sloj bi svakako trebalo pošpricati, ako uvjeti zahtjevaju. Za zadnji sloj se može koristiti i (poliester/poliuretan) lakovi. Kompliciranije za pošpricati, ali je ljepše. Kad je lak dovoljno suh, ovisno o uputama proizvođača, krene se na poliranje....a to traje...traje...traje...traje..... :mrgreen:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la audio kutak » Uto stu 12, 2013 12:05 am

Dean napisao:... krene se na poliranje....a to traje...traje...traje...traje..... :mrgreen:


a zima je duga... dugaa...dugaaaaa... :mrgreen:
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Uto stu 12, 2013 9:58 am

Dean napisao:Ovisno o tipu furnira, ali gotovo uvijek dovoljno 320. Nikako mokro !
Ja ga često brusim na 180. Kada furnir osjeti temelj, on se "nakostriješi", pa kad se "ukruti" tada skinem "mucice" sa brusnom spužvicom.
Na drvo ide svakako temelj, pa onda lak.
Ako želiš raditi visoki sjaj, stavi nekoliko temelja. Nakon toga površina mora biti ravna...
A lak? bože moj, udri dok ga imaš. Ako radiš sam nije loše koristiti akril na vodenoj bazi. Ima ih " 2 u 1" iliti već sa temeljom. Možeš ga stavljati (pazi sad izraza; aplicirati) i sa valjkom. Kada te zadovolji debljina laka, pobrusiš ga do savršenstva. Zadnji sloj bi svakako trebalo pošpricati, ako uvjeti zahtjevaju. Za zadnji sloj se može koristiti i (poliester/poliuretan) lakovi. Kompliciranije za pošpricati, ali je ljepše. Kad je lak dovoljno suh, ovisno o uputama proizvođača, krene se na poliranje....a to traje...traje...traje...traje..... :mrgreen:


tnx

od lakiranja sam odustao
jednostavno to ne mogu odraditi u stanu :mrgreen:
da imam garazu vjerojatno bi se upustio u to ali ovako cu potraziti nekoga da mi to odradi
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la micro » Uto stu 12, 2013 10:10 am

Da li postoji neki link za taj zvucnik, drajveri , skretnice itd.
micro
 
Postovi: 640
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Uto stu 12, 2013 12:13 pm

micro napisao:Da li postoji neki link za taj zvucnik, drajveri , skretnice itd.


noup, nema
ustvari ima
jer je ovo bazirano na eveII od edgara i tony gee ali sam izmjenio vikotonac, promjenio volumene kutija...
i isao na aktivu umjesto pasive...
tako da, iako je slicno...

http://edgaraudio.com/loudspeakers/" target="_blank

ovako izgleda unutrasnjost kod mene

Slika
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Uto stu 12, 2013 4:32 pm

imam pitanje
cini mi se da su izmjenili pakiranja ? ili ne ?
uglavnom
evo slika

crveni chep - veze za 5-12min
crni chep , standard ljepilo - veze za 20min
plavi cheo, vodootporno ljepilo - veze za 20min

kojeg od navedenih da koristim ?
(da nebi bilo zabune :lol: )

Slika
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Dean » Uto stu 12, 2013 7:02 pm

yoke napisao:imam pitanje
cini mi se da su izmjenili pakiranja ? ili ne ?
uglavnom
evo slika

crveni chep - veze za 5-12min
crni chep , standard ljepilo - veze za 20min
plavi cheo, vodootporno ljepilo - veze za 20min

kojeg od navedenih da koristim ?
(da nebi bilo zabune :lol: )

Slika

Ono na kojem piše D3 ;)
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Uto stu 12, 2013 8:33 pm

Ajd nek ti bude :mrgreen:
(tnx)
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju