Hiraga 20(30)W A klasa

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Ned lip 13, 2021 8:11 pm

da ne ispadne da je proša vikend a nije se upalila lemilica :D
zalemia san četri 10mA CCS-a s 2SK3557-7 i ubacia ih umisto 1k otpornika u napajanju zenerica čime sam digao struju kroz zenerice s 0,5mA na 10mA , zašto ?
odgovor će reći data shet od TLZ18A,znači smanjio sam dinamički otpor zenerice s 150R na 23R šta je skoro 7 puta bolje ,a samim time sam dobio manji šum na +/-16,9V napajanjima ulaznih tranzistora uz dodatak još i CCS-a koji je dodatno izolirao tih 16,9V od glavnog napajanja od 18,6V
sljedeći korak će biti zamjena zenerica s nekim niskošumnim izvorom za +/-16,9V

a ono najbitnije , čuje li se razlika ? :)
pa čuje ,danas baš slušam čitav dan i to malo 'jače' i mogu reći da je donji dio spektra još precizniji i brži ,ne bi nikad rekao da je riječ o pojačalu koje ima malo manje od 20W , ni JLH69, Le Monstre ,a ni Aleph3 ne mogu ovako dobro to odraditi , srednji i visoki su isto malo dobili na preciznosti i čistoći , sve skupa ima smisla ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 3014
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la Schultz » Ned lip 13, 2021 9:08 pm

grunf napisao:da ne ispadne da je proša vikend a nije se upalila lemilica :D


Svaka ti čast grunfe....

Evo ja proveo vikend u totalnom neradu..... :roll: :shifty:
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Sub srp 10, 2021 9:43 pm

danas sam napravio mala poboljšanja na referencama u regulatorima po uputama gospodina Walt Junga koji ih je i osmislio(kao i sam regulator) , napravili smo male korekcije struje kroz ledice i tranzistore što je još smanjilo šum same reference i točno kako je rekao WJ čuje se poboljšanje :D , nije razlika kao s zamjenom LM329 za wj referencu ,ali se čuje , zvuk još detaljniji i precizniji :clap:
čovjeku svaka čast šta je uvatia malo vrimena za tamo nekog Grunfa , a ne smin ni zaboraviti aparatusonitusa koji me gurnia u sve ovo :D
možda će biti još nekih izmjena pa kad bude sve gotovo napraviti ću posebnu temu o niskošumnim referencama
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 3014
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub srp 10, 2021 9:56 pm

Možda sam te već i pitao, ali zanimljive su mi brojke to da imaš 5mV/div a pretpostavljam da je onaj broj desno 27,5uV izmjereni šum. Pa zar izmjerena vrijednost ne zalazi debelo u šum samog osciloskopa?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 6192
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Sub srp 10, 2021 10:07 pm

Khadgar2007 napisao:Možda sam te već i pitao, ali zanimljive su mi brojke to da imaš 5mV/div a pretpostavljam da je onaj broj desno 27,5uV izmjereni šum. Pa zar izmjerena vrijednost ne zalazi debelo u šum samog osciloskopa?


šum samog regulatora je debelo ispod šuma samog osiloscopa, ali zanimljivo je da je ovo snimljeno pri punoj snazi s signalom od 1kHz , znači nikakvog upliva signala u samo napajanje nema te regulator konstatno drži napon stabilnim ;)
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 3014
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la Bepone » Sub srp 10, 2021 10:21 pm

svidja mi se ona crta :P
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Sub srp 10, 2021 11:14 pm

Bepone napisao:svidja mi se ona crta :P


tribalo je i vrimena dok je to postalo crta , prvi verzije nisu bile ovako dobre ,ovo sad je 'top' reka bi moj mali :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 3014
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la Bepone » Ned srp 11, 2021 10:50 am

baterijsko napajanje i dalje najbolje napajanje.. ali poglej koliko toga treba napravit da bi se priblizio tome, koliko palente pojes :P odvajanje i impedanca po svim frekvencijama a ne samo 50 Hz brum
Bepone
 
Postovi: 5942
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la grunf » Ned srp 11, 2021 12:30 pm

ne da meni vrag(lemilica) mira :lol: :lol:
novi ccs-ovi s BSS159N ;)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 3014
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Hiraga 20(30)W A klasa

PostPostao/la tom_hifi » Ned srp 11, 2021 3:33 pm

Hehe, bome ti neda mira. Nisam je upalio par mjeseci, posla izvan toga brdo, a treba i zadnji ispit položit. Nadam se kroz koji dan je bude riješeno. :whistle:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5458
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost