2 x EL34

Re: 2 x EL34

PostPostao/la pamook » Ned vel 25, 2018 11:00 am

cestitam na bezdimnom opalenju :D

btw, simpa namjestaj... pitao bih te zasto je djevojacki namjestaj moje zene kod tebe u radioni, ali necu - ionako je imao žohare :doh:

IMG_3710.JPG


/edit

ps 1 - sta to svira?
ps2 - nije Schultz jedini koji jos uvijek ne kuzi kako si to spojio - ne uspijevam si ni ja docarati pa bi shematski bilo simpa prema nama zakrzljalima :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 2 x EL34

PostPostao/la Master of disaster » Ned vel 25, 2018 11:37 am

cappucino napisao:I prvo opaljenje :
Watch on youtube.com
" target="_blank


Čestitke! Na audiofilskoj :mrgreen: snimci se čini da fino radi.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3355
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: 2 x EL34

PostPostao/la Pao Pepeo » Ned vel 25, 2018 1:13 pm

Prvo ljepse vrijeme dolazim poslusat... :dance:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2247
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 2 x EL34

PostPostao/la cappucino » Ned vel 25, 2018 1:50 pm

Na snimci svira Yello- album-motion picture-
shematski prikaz preklapanja :
Na nultoj poziciji sve je ugašeno.
Prvi preklop-strelica prema gore,komplet trafo je upaljen ali samo 6,3 radi jer desni kontakti (2 i 3) nisu u spoju.
prebacivanjem na skroz desnu poziciju, palim HV tj kontakte 2 i 3 na desnoj strani.
Napominjem,kad je prekidač skroz desno, kontakti 1 i 3 s lijeve strane su u spoju te kontakti 2 i 3 na desnoj strani.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1694
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: 2 x EL34

PostPostao/la audio kutak » Ned vel 25, 2018 3:49 pm

pamook napisao:ps2 - nije Schultz jedini koji jos uvijek ne kuzi kako si to spojio - ne uspijevam si ni ja docarati pa bi shematski bilo simpa prema nama zakrzljalima :mrgreen:


to je SMART-prekidac !!

ne bih se toga sjetio traziti ni kupovati.... :doh:
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: 2 x EL34

PostPostao/la Schultz » Ned vel 25, 2018 6:29 pm

Ja sam skopčao iz druge....

:) :)
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: 2 x EL34

PostPostao/la pamook » Ned vel 25, 2018 6:49 pm

Sfatio! Tenkju :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6287
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 2 x EL34

PostPostao/la cappucino » Ned vel 25, 2018 7:15 pm

Evo i mjerenja. Po mom skromnom znanju mislim da je sve ok. Naravno svaga sugestija je dobrodošla.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1694
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: 2 x EL34

PostPostao/la cappucino » Ned vel 25, 2018 8:10 pm

Prve nus pojave.
EL34 su neke rabljane novijeg datuma,poklonjene jer je rekao gospodin da cvrče. I stvarno cvrče kad se dobro zagriju. Cvrčenje je mehaničko,ne čuje se na zvučnicima.
6N1P-VI ( VI ??? - to me malo zbunilo-zar nije 6n1p-ev?) Nisam htio odma stavit ecc jer moje znanje nije vrhunsko,pa i da nešto zdimi,nek zdimi jeftinije.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1694
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: 2 x EL34

PostPostao/la Schultz » Ned vel 25, 2018 8:16 pm

6N1P-VI su namjenjene za impulsni rad.
6N1P-EV su robusnije, dugotrajnije.

Što to točno znači u audio domeni, nisam siguran.

Sada čekamo neke od iskusnijih znalaca...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju