Lakiranje zvucnika

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Ned stu 17, 2013 4:37 pm

uvijek !!!
:mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Pon stu 18, 2013 7:46 pm

opet pitanje

koja je od ovih strana furnira ''prava'' ?

Slika

Slika

jedna strana ima ove ''trakice'' ljepila,po cijeloj duzini krace stranice...
s jedne i druge strane ima malo ljepila koje je proslo kroz furnir na spojevima...
ne znam dali to ima neke veze ili ne...ali eto...kad vec piskaram da i ovo priupitam :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Dean » Pon stu 18, 2013 9:51 pm

Strana gdi su poprečne trakice je unutarnja...
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Pon stu 18, 2013 11:03 pm

tako sam i mislio ;)
ali nisam bio siguran
tnx
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Uto stu 19, 2013 8:35 am

jucer pred spavanje se sjetio da sam se mozda prezaigrao s ovim bocnim rezanjem, da sam previse skinuo :lol:
tako je to kad prodje previse vremena, pa se vise ne sjecas nekih sitnica o kojima si prije razmisljao

popodne cu izvaditi mjernu opremu i vidjeti kako mi izgleda krivulja visokotonca
pa se malo poigrati prije konacnog furniranja
eventualno dodati nesto na nekim dijelovima

ili se pouzdati u elektronsku kompenzaciju

idiot
:mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Edison » Uto stu 19, 2013 9:53 am

Yoke, i tako sve furniras. Ako si previse odrezao, mozes malo i dodati i pokitati. Preko ide furnir i sve u redu...

Znas onu, majstor segrtu: "Triput mjeri - jednom sijeci!"
Segrt: "Majstore, triput ga rezem - i uvijek kratko..." ;)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Uto stu 19, 2013 10:02 am

ma ja ga mjerim i mjerim...toliko ga mjerim da zaboravim zasto sam ga uopce isao mjeriti :lol:
ali dotjerat cu ja to ;)
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Uto stu 19, 2013 11:46 pm

evo par mjerenja...
zvucnici su odmaknuti cca1m od bocnog zida...
malo mi je nered u dnevnom boranu pa ih nisam mogao nakeljiti nasred prostorije
pokusam sutra jos jednom...

ali uglavnom
svo par grafova

jedan sa mjerenjima u osi, ljevo cca30* od osi (blize zidu) i desno cca30* od osi (blize sredini prostorije)

prvo jedan sa grupnim prikazom

Slika

u osi

Slika

ljevo 30*

Slika

desno 30*

Slika

kako vam se cini ?
pogotovo gornji dio koji odradjuje visokotonaca ?
pitam radi odbijanja oko bocnih stranica (baffle diffraction)
dali ima nesto sto vam bode oci ?
nemojte mi prigovarati rai +/-1db :lol: (vidio sam frekvencije high end zvucnika s puno gorom krivuljom pa...npr. wilson audio...)
sa srednima se nebi opterecivao jer zvucnici nisu na pravoj poziciji te je sigurno primjetan utjecaj bocnih zidova na mjerenje
Zadnja izmjena: yoke; Sri stu 20, 2013 12:09 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Uto stu 19, 2013 11:55 pm

prethodni grafovi su sa smoothingom od 1/6 oktave
a ovi s 1/12oktave

u osi

Slika

cca 30*

Slika
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Sub stu 23, 2013 8:23 pm

evo danas uhvatio malo vremena da se igram mjerenjima

dodavao komade tvrdog kartona, razlicite debljine, visine i zakljucio da nema potrebe da se vise opterecujem s tiim jer su razlike neznatne.
krivulja kakva je, je po meni dovoljno ravna da se s njom ne treba opterecivati
dodavanjem se popravi odziv u osi ali se ''pogorsa'' van osi
s obzirom da ih necu slusati u osi, ne znam dali itko uopce slusa zvucnike u osi, po meni je ovo zadovoljavaju
necu stavljati 50slika, jer sam vec dosadio sam sebi s njima, pa evo jedna impulsnog odziva u osi i van osi

Slika

kad se upali smoothing, iznad 2kHz je krivilja vise manje ista, dok ispod 1kHz sve dobije valove radi utjecaja prostorije
ovo je snimak samo mid/basa i visokih

s ovim zavrsavam pricu oko utjecaja stranica na frekvencijsku karakteristiku jer smatram da sam ovo dobro odradio

tako da sad sve opet rastavljam i nastavljam s furniranjem
:happy-bouncyshadowgreen:

(ako netko vidi nesto na grafovima sto misli da odskace nek mi se javi ;))
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju