Lakiranje zvucnika

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Dean » Uto stu 12, 2013 8:45 pm

yoke napisao:Ajd nek ti bude :mrgreen:
(tnx)

Gle, u stvari je skoro svejedno..
Jedno je "express", kakti 6 minuta
Jedno je obično 20 minuta, a
jedno je "vodootporno" isto 20 minuta ( prije je vlagootporno)..
U pravilu uzmeš bilo koje i ostaviš barem 4 sata pod stegama.
Kada skineš stge, primjetit ćeš da je furnir "vlažan", znači ostavi ga još koji sat da se osuši.
Tek tada ga dalje obrađuj.. :mrgreen:

VAŽNA NAPOMENA !
Prije upotrebe ljepilo drži na polici pored A klase par dana da se usvira !
Ako nemožeš toliko čekati, imam ga ja po $258 po litri ! S tim da je cijena za par ! Naime ljepila su uparena!
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Uto stu 12, 2013 10:39 pm

nema frke oko usviravanja
ekipa u bauhausu se brine o tome
ljepila se svakodnevno tretiraju porcijom rozge i severine :lol:

tako da cu preskociti tvoju ponudu :twisted:

evo uhvatio malo vremena i oznacio sto treba odstraniti
bit ce to malo zeknut posao, ali racunam da i ako nesto zeknem da cu to sakriti s furniom
ali mislim da cu se malo spjazditi
jer necu moci biti savrseno precizan
pa cu prvo ugrubo odrezati
pa onda turpijom malo turpijati dok se to ne dovede u red

Slika

i alatka za grubo pilanje...djelovala mi je ok...mozda ima i nesto bolje...ali ovo mi djeluje relativno kruto i ostro...nece biti izvijanja i bjezanja...
mozda sam ipak trebao uzeti rezbarski luk :mrgreen:

Slika
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Dean » Sri stu 13, 2013 7:56 am

S ovom pilom češ teško piliti dublje od 2-3 centimetra. Moslim da bi za to bio bolji običan " fukšvans" (nagradno pitanje...) :D
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Sri stu 13, 2013 8:30 am

to jednako "kacavidi" ? ili ti ga "sharafcigeru" ?
:mrgreen:

hajde,pokusat cu danas popodne pa ako ne bude islo,potrazim odgovor na nagradno pitanje ;)
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la tubeman » Sri stu 13, 2013 8:31 am

To ti je fuksšvanc (Dean je koristio purgerski termin) :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Dean » Sri stu 13, 2013 6:23 pm

yoke napisao:to jednako "kacavidi" ? ili ti ga "sharafcigeru" ?
:mrgreen:

hajde,pokusat cu danas popodne pa ako ne bude islo,potrazim odgovor na nagradno pitanje ;)

Pa kako ćeš sa kacavidom skinuti komad drva?? :doh:
@Tubeman; Nek to Yoke proba "proguglati" :lol:

Ajd neka mu...

https://www.google.hr/search?q=saw&sour ... h&imgdii=_
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Sri stu 13, 2013 8:32 pm

Dean napisao:Pa kako ćeš sa kacavidom skinuti komad drva?? :doh:


sta kako ?
ljepo kacavidu i cekic
pa da vidis kako se mdf odvaja !!!
:mrgreen:
:doh:

pocelo pilanje
nije savrseno
ali nisam ni ocekivao da ce biti
mislim da mi ni s fuckericom nebi bolje ispalo

Slika

Slika

jos samo tri kantuna !!! wweeeeeee !!!
veselju nikad kraja
:doh:
koji me idiot tjerao da ovo radim
:twisted:

a tek veselja kad pocnem ovo dovoditi u red
:mrgreen:


i da, googla sam ovu felkerfuckericu i izbacilo mi nesto kao ubodnu pilu...
to nemam doma, a do ducana vise ne idem... :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la sonny » Sri stu 13, 2013 9:01 pm

Bar si se pokrenuo :mrgreen:
Zanimljiv način "slaganja" kutije, BTW
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Edison » Sri stu 13, 2013 10:02 pm

Yoke, dosta si se namucio s tim kutijama, pratim ja to vec godinama, jos s audiofil.neta.

Puno je tu truda i materijala ulozeno. Ovo sve do sad si napravio dobro. Ako zelis dobar furnir i lak, mozda da to ipak prepustis profesionalcu. Ako nemas uvjete i dovoljno iskustva u tim poslovima, a nemas, nece bas najbolje ispasti pa na kraju neces biti zadovoljan. A lak je tesko skidati/brusiti i ponovo lakirati...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5894
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Sri stu 13, 2013 10:41 pm

edisone, ne budi party brejker :lol:
iskreno, nisam se bas nesto namucio s njima, bio mi je gust sve to raditi
jedini problem je sto je proslo dosta vremena
ipak je sve ovo bio jedan veliki projekt
a u cijeloj prici je najveci problem nedostatak vremena

tako da budem ja ovo pokusao privesti kraju, sto se furniranja tice :mrgreen:
lakiranje definitivno necu sam odraditi :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju