Lakiranje zvucnika

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la tubeman » Pon vel 17, 2014 5:39 pm

Ne treba odmah paničariti :)
Sretna okolnost je što je podloga mediapan koji nije toliko problematičan ako se sve napravi lege artis :)
Nakon vode će se sve vratiti na mjesto što kod lakiranja ne mora biti.
Ali, obzirom na pedantan rad, siguran sam da ne bi trebalo biti posebnih iznenađenja.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3130
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la audio kutak » Pon vel 17, 2014 5:52 pm

yoke napisao:evo dok cekam DSP, bar mi je stigao display za nju :mrgreen:
postar ostavio pred vratima od stana...?...al' dobro...sad je u sigurnom rukama :lol: (mos' mislit)
mali japanac VFD 16x2 Noritake CU16025-UW6J

kakav je to displej? fluo, oled, led, vatra...?

ja sam baš išao pogledati za one svoje EDT EW10068YLY koje imam, jedva sam našao sličan datasheet i još teže ih
našao na ebayu, malo ih ima.... a cijene u nebesa 99$!! Pa kaj su od zlata ili?

ps.sorry na oftopiku
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la stressman » Pon vel 17, 2014 6:26 pm

vfd... vacuum fluorescent display
as vintage as it gets

Slika
Avatar korisnika
stressman
 
Postovi: 433
Pridružen: Sub kol 10, 2013 5:00 pm
Lokacija: Donja Zelina / Zagreb

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Schultz » Pon vel 17, 2014 7:07 pm

Noritake....

Hmmm. Imam jedan servis za jelo iz 60ih. Poznavatelji kažu da je to bolje od Rosenthala....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la Zmajz » Pon vel 17, 2014 7:10 pm

Noritake il' Shitake, pitanje je sad!?
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2593
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Pon vel 17, 2014 7:24 pm

tubeman napisao:Ne treba odmah paničariti :)
Sretna okolnost je što je podloga mediapan koji nije toliko problematičan ako se sve napravi lege artis :)
Nakon vode će se sve vratiti na mjesto što kod lakiranja ne mora biti.
Ali, obzirom na pedantan rad, siguran sam da ne bi trebalo biti posebnih iznenađenja.


ma ako nemas tehniku ;) ... uzalud ti trud ;)
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Pon vel 17, 2014 8:52 pm

Inace sto se tice ekrana ;)
Da,papreno su skupi...

mislim da su najjeftiniji lcd...cca 4-5 $ na ebayu...
meni je ovaj dosao kao poklon tako da...ja sretan :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la audio kutak » Pon vel 17, 2014 9:53 pm

yoke napisao:Inace sto se tice ekrana ;)
Da,papreno su skupi...

mislim da su najjeftiniji lcd...cca 4-5 $ na ebayu...
meni je ovaj dosao kao poklon tako da...ja sretan :mrgreen:


zajebavaš nas? prvo kaj mi izbaci za tvoj ekran, izbaci engleza za samo 109,24 Eura!!

u digikey-u samo 56$, mouser 77$, a u Noritake shopu samo 25$ ali Sample Price! Za nevjerovati!!
http://noritake-vfd.com/cu16025-uw6j.aspx

zakaj je kod amera i engleza takvo ludilo od cijena? ja to ne razumijem, pogotovo ne mousera
i njegovih 120$ poštarine za hr!!
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la yoke » Pon vel 17, 2014 10:09 pm

Nemam pojma zasto su tako velike cijene...

navodno da imaju samo dva tri proizvodjaca ovih VFD ekrana...
pa automatski nema konkurencije
nema ni niskih cijena...
vjerojatno nemaju tvornice u kini :lol:
ne znam...

imam negdje po mailu adresu od poljaka...ako nekome treba...
Ne znam...da nisam zapjenio za izgleda original NADa onda bi uzeo najjeftiniji LCD za onih 5$
ali ovako...

Vidjet cu kad mi stigne DSP...nadam se da ce raditi :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3948
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: Lakiranje zvucnika

PostPostao/la micro » Pon vel 17, 2014 11:22 pm

audio kutak napisao:
yoke napisao:Inace sto se tice ekrana ;)
Da,papreno su skupi...

mislim da su najjeftiniji lcd...cca 4-5 $ na ebayu...
meni je ovaj dosao kao poklon tako da...ja sretan :mrgreen:


zajebavaš nas? prvo kaj mi izbaci za tvoj ekran, izbaci engleza za samo 109,24 Eura!!

u digikey-u samo 56$, mouser 77$, a u Noritake shopu samo 25$ ali Sample Price! Za nevjerovati!!
http://noritake-vfd.com/cu16025-uw6j.aspx

zakaj je kod amera i engleza takvo ludilo od cijena? ja to ne razumijem, pogotovo ne mousera
i njegovih 120$ poštarine za hr!!


Nesto slicno kao i sa lampama. Oni koliko mi je poznato i nisu najskuplji displeji ako se sve uracuna :) , oni LED displeji sa sitnim svijetlecim tockicama, koji izgledaju kao i ovi u radu, koje ugradjuje ML i ostala bratija su jos skuplji a i mogu da izdrze nehumanije radne uvjete pa ih koriste u industriji, vidjao sam koji su radili od debelog plusa pa do debelog minusa i to sve u roku u sekundama, stroj za brojanje ispred ogromne spiralne hladnjace , kvar u hladnjaci , vrata se otvaraju , u prostori momentalno magla , nevidis prst pred nosom :) ovaj displej na manje od 2m od vrata hladnjace , inace tu spiralnu hladnjacu pogone 4 kompresora , svaki kompresor pogoni motor od 255kW, znaci 1020kW , plus razmjenjivac na krovu velicine autobusa sa turbinom slicnom kao u termo pecima ali velicine mini busa , isto pogoni elektromotor, a u hladnjaci prase 8 elektromotora koji imaju 1m aksijalne ventilatore svaki 10KW minimum , plus jos ogromni elektromotr sa reduktorom koji pogoni traku unutra :) , jos veca zanimljivost kontrolni orman potpisala skandinavska tvrtka a unutra u ormanu potpisana exyu Iskra:), a najveca zanimljivost sve puno amonijaka i to u je**noj kolicini, vrata za slucaj opasnosti svakih nekoliko metara plus oprema kao za ronioce sa bocama za disanje svuda okolo:)
micro
 
Postovi: 640
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju