Thorens TD165 Special

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la Zmajz » Uto sij 07, 2020 1:27 am

Zaboravite opruge, riješenje se zove sorbothan ili nešto slično (sylodyn, sylomer i sylodamp), upravo pokušavam nabaviti nešto od toga... za istu svrhu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Zmajz

PostPostao/la Zden » Uto sij 07, 2020 2:22 pm

[quote="tom_hifi"]Imaš svakojako za preciznu mehaniku. Ja u firmi imam neko, baš tako piše, za preciznu mehaniku s rotirajućim dijelovima.

A federe koje su ti radili su iste "jačine"? Ok po obliku, ali i jačina opruge je bitna.

Meni su i oni dosjedi ispod otišli, tako da zamjena samo federa ne igra ulogu ...[/quote

Pa nismo od jučer , rađeni su po izmjerama orginala , od federštala kvalitetnih performansi no svakom na volju .
Zden

PostPostao/la Zden » Uto sij 07, 2020 2:26 pm

Pao Pepeo napisao:
Zden napisao:remen se nađe u tevetronu a opruge iliti federe rade u savskoj , meni su radili po izrađenom konusu oriđiđi za smiješan iznos
cca 6 kom za 60kn
lp

tu bi rekli i šušte :happy-smileyinthebox:
to i mene zanima , meni bi trebale opruge samo jace . Barem bi zelio ih isprobat
nedavno sam preradio jedan TD150 tako da sam mu mijenjao onaj " trokut " na kojemu lezi i osovina tanjura i rucka.
Sve mi je to ispalo teze nego kod originala . tako da sam te 3 opruge na kojima sve to visi trebao jace zategnuti .
Tanjur pluta ali volio bi probati 3 nove opruge istog oblika i dimenzija samo jace ,,

tomo ako ides pitat javi
zp1956 napisao:Koje ulje koristiti za podmazivanje osovine. Planiram servis svog Sansui SR-222mkII, pa me zanimaju iskustva.

ja sam ocistio osovinu i pospricao WD40 :shock: :mrgreen: ali mogao bi kapnut i koje rijetko ulje

Tvrdoću možete dati napraviti po želji ja sam radio malo tvrđe i nisam bio zadovoljan i riješio ih .Važan je orginal uzorak i po njemu se odredi debljina žice i onda što tko želi tvrdo ili mekano

iskreno od kad sam slozio gramofon prije nekih 2mij. zaboravio sam i na ulje , opruge igle poklopce...
samo vrtim :whistle: i odlicno me sluzi
Zden

PostPostao/la tom_hifi » Uto sij 07, 2020 5:04 pm

Zden napisao:
tom_hifi napisao:Imaš svakojako za preciznu mehaniku. Ja u firmi imam neko, baš tako piše, za preciznu mehaniku s rotirajućim dijelovima.

A federe koje su ti radili su iste "jačine"? Ok po obliku, ali i jačina opruge je bitna.

Meni su i oni dosjedi ispod otišli, tako da zamjena samo federa ne igra ulogu ...[/quote

Pa nismo od jučer , rađeni su po izmjerama orginala , od federštala kvalitetnih performansi no svakom na volju .

Nisam to pitao u sumnji, nego sam pitao za savjet i na koji način si ih dao izraditi ;)
tom_hifi

PostPostao/la tom_hifi » Pet sij 24, 2020 6:41 am

Kako su i dosjedi otišli za opruge i sve, odlučio sam nabaviti provjereno dobar kit.

opruge.jpg

Radi se o ovome:

https://vinylnirvana.com/product/new-replacement-springs-for-td-165-166-166-mkii-146-turntables

Gratis sam dobio i oprugu ispod ručke.

Kada stignem, to ću sve posložiti. :)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
tom_hifi

Prethodni

Vrati se na: Analogni izvori zvuka