NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la davorin » Pon svi 25, 2020 9:03 am

Ispravljačica "1883" je bila samo za komercijalnu-profesionalnu upotrebu i nije bila u slobodnoj maloprodaji pa se može nazvati vrlo kvalitetnim "ulovom"! :D
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la audio kutak » Uto svi 26, 2020 6:39 am

Ne mogu nigdje naći korisne informacije o ovom gramofonu pa molim ako tko zna što o njemu da kaže...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Zmajz » Uto svi 26, 2020 7:28 am

Marantz produkcija 70te na 80te prošlog stoljeća
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la tom_hifi » Uto svi 26, 2020 8:34 am

Dobro ti zmajz kaže. To je, manje više, Marantz produkcija/licenca. Zgodno i lijepo izgleda.

Novi remen i vozi.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Edison » Uto svi 26, 2020 11:11 am

Trazi pod Marantz TT-5, ili koji je vec broj, ne vidi se dobro.
Superscope je brand pod kojim je Marantz prodavao jeftinije uredjaje...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la audio kutak » Uto svi 26, 2020 1:06 pm

Hvala na odgovorima drugovi
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la audio kutak » Pon lip 08, 2020 5:24 pm

Malo se jučer putovalo oko okolice München-a... i dopeljalo ove samostojeće transmisije... :mrgreen:

Deklarirane su na 80 W

Unutra su :

Seas ff h225

Dynaudio 54af

Vifa m21
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la pamook » Pet lip 19, 2020 12:57 pm

...od prije par sati sam novopečeni vlasnik ove skalamerije :mrgreen: ... kod staraca se razletila "unutarnja" jedinica, pa se stavilo komplet novu klimu, a od ove stare sam mislio oteti samo ventilator, valjda ako mi zatreba za upuhivanje većih količina prašine na tek pofarbane površine ili nešto takvo :think: ... uglavnom, neophodno, naravno.... a onda ugledah ovu skalameriju oko kompresora, pa se zapitah, koja je uloga sove? :lol: :lol: :lol:

najradije bi bacio sve skupa, ali znamo da to ne ide tako... znači, da li ima kakve pameti ostavit ovaj kompresorčić, ne mislim radit airbrush, niti ne znam što takvo, a za sve ostalo pitam ovdje :lol: :lol: :lol:


klima je (bila) značajno kodnog imena Sinclair, pa sad - da je pisao ZX 81 na njoj, znao bih što s tim, ali ovako.... moze i ZX Spectrum, naravno :P

20200619_123314.jpg


dakle, baciti, ili ne ostaviti da djeca imaju što baciti kad otegnemo papke....

:? karma - eno u daljini čujem polurazgovjetni razglas "stare kade, vešmašine, bicikle, staro željezo".... moram se otet dojmu da su došli "po mene" :lol: :lol:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet lip 19, 2020 1:15 pm

Ti sigurno imaš standardni kompresor(valjda?), ali ako nemaš i ako je ovaj kompresor tih(kao oni iz frižidera) složi se jedan tihi kompresor, između ostalog trebaš naći spremnik za zrak,sigurnosne ventile i sl. ima posla ali da se napraviti.
Ja u podrumu imam dva ispravna kompresora od frižidera baš za tu namjenu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVOSTI S BUVLJAKA (tech :) )

PostPostao/la Master of disaster » Pet lip 19, 2020 1:56 pm

pamook napisao:...od prije par sati sam novopečeni vlasnik ove skalamerije :mrgreen: ... kod staraca se razletila "unutarnja" jedinica, pa se stavilo komplet novu klimu, a od ove stare sam mislio oteti samo ventilator, valjda ako mi zatreba za upuhivanje većih količina prašine na tek pofarbane površine ili nešto takvo :think: ... uglavnom, neophodno, naravno.... a onda ugledah ovu skalameriju oko kompresora, pa se zapitah, koja je uloga sove? :lol: :lol: :lol:

najradije bi bacio sve skupa, ali znamo da to ne ide tako... znači, da li ima kakve pameti ostavit ovaj kompresorčić, ne mislim radit airbrush, niti ne znam što takvo, a za sve ostalo pitam ovdje :lol: :lol: :lol:


klima je (bila) značajno kodnog imena Sinclair, pa sad - da je pisao ZX 81 na njoj, znao bih što s tim, ali ovako.... moze i ZX Spectrum, naravno :P

20200619_123314.jpg


dakle, baciti, ili ne ostaviti da djeca imaju što baciti kad otegnemo papke....

:? karma - eno u daljini čujem polurazgovjetni razglas "stare kade, vešmašine, bicikle, staro željezo".... moram se otet dojmu da su došli "po mene" :lol: :lol:


Prilično sam siguran da bi taj kompresor mogao i izvakumirati posudu sa epoksijem :think:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Brbljaonica

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju