6BW6 + ECF80 PPP

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la davorin » Pon svi 11, 2020 6:19 pm

Bepone napisao:
davorin napisao:
Bepone napisao:davorin jel mores dopisat napone na anodama, katodama za ambiciozne da vidimo radne tocke? ;)

Sve na gotovo!? :lol:
Uložite malo truda! :lol:

Šemu ovaj puta nisam proračunavao "od nule" već u osnovi preuzeo od firme "Heathkit", od koje je preuzela firma "EI-Niš" pa onda i ja uz manje modifikacije i prilagođenja potrebna za potrebe ovog projekta.

a nema niti jednog napona oznacenog na shemi, niti Ub+? samo sekundar trafa? kako ce izgradjivac prekontrolirati napone i kojeg su oni iznosa? telepatijom? a tu je sve negdje oko 250-300V :lol: :lol: kako to nabijasirat iz prve? pojes ce si pamuk sve nokte na rukama i nogama :lol:

nego, trenutno me zanima samo radna tocka prve pentode, onih 220K je 10x vece od normalno ocekivanog 20-30k za ECF pentodni dio..izgleda da je tako radi DC spoja sa drugim stupnjem..ali svejedno premala strujica kroz prvu lampicu! ipak su tu lundahli u izlazu pa steta njih da se tako zakolje prijenosni opseg odmah u prvom stupnju..


Ovo je forum samograditelja i svaki će samograditelj objaviti ono što smatra da treba, može, ima vremena, volje itd. Nema nitko obavezu ovdje držati "Malu školu elektronike", a podatke o projektima će objaviti sam graditelj, naravno ako ga bude volja i/ili bude imao vremena za to. Potrebne informacije o transformatorima ima vlasnik, a kako ovaj projekt nije za potpune početnike, potpune upute nisu niti potrebne. Iskusnim samograditeljima one ne trebaju.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la pamook » Pon svi 11, 2020 8:32 pm

:D srecom ni ja ne znam koji naponi ce bit gdje, osim u uticnici gdje je 235V vise-manje stabilno i stalno, pa se ne moram osjecat krivim da nesto skrivam :lol: :lol: ...

...nakon nešto rada, ručka te beauty sleep-a, uspio se natjerat ošmirglat stražnju stranu da se može polako krenut s montažom... ostaje ovakva, alu .... ispravljač je više-manje spojen, obilježena su mjesta za odvest napone na ploču s lampama... sad bi se trebalo natjerat ožičit chinch-eve, pa da se moze straznja ploca finalno zašarafit... još kad bi znao gdje ću sa preklopnikom selektora ulaza, to bi bilo super :lol: :lol: :lol: ... kao, predvidio sam na prednju ploču, ali mi nekako... ne bi... ili možda bi... ili negdje nekako.... čekam da dođe ideja, a da nije pretjerano suluda :mrgreen: :lol: :lol:

par fotki, dukumentarističkog tipa :D

20200511_164116.jpg


20200511_185814.jpg


20200511_185820.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la Bepone » Pon svi 11, 2020 8:51 pm

objavljivat neke seme bez napona i struja je ca? klasa optimist?? :lol: :lol: ca ce bit ako mu potekne nekamo 50 mA previse, kako dalje?? pisat trakavice po forumu? uh ih :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la Bepone » Pon svi 11, 2020 8:52 pm

uglavnom cijeli prvi i drugi stupanj treba rekonstruirat steta transformatora ako ne.
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la pamook » Pon svi 11, 2020 8:56 pm

:shock: jeote, još ga nisam ni konstruira, ti bi ga već rekonstruira :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la audio kutak » Uto svi 12, 2020 10:19 am

Pamuče, zašto pečatiš šarafe i slično ??

Mislim, znam ja čemu to služi ali sam to stavljao na šarafe od računala zbog garancije....
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto svi 12, 2020 10:25 am

Vjerojatno zato da se ne odšarafe uslijed mogućih vibracija. Ja sam isto počeo mazati šarafe i matice na nekim mjestima da se kojim slučajem ne olabave.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la pamook » Uto svi 12, 2020 10:33 am

...kućište je malo i nagurano, bit će vjerojatno dosta toplo unutra, da ne kažem vruće :P ...bočnice će zatvoriti ove rebraste otvore sa strane, tako da tu nema doprinosa hlađenju, odn. baš suprotno..... lakše će mi bit provjerit da li se nešto pomaklo/olabavilo uslijed termičkih naprezanja ako su matice premazane.... moram vidjet gdje ima perforiranog lima za kupit, ovi original poklopci su previše zatvoreni, a neće dobro izgledat ako krenem dodavat rupe i bušit... radije ću napraviti nove od lima s punom perforacijom, pa nek diše :think:

Khadgar, s čime premazuješ?
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la pamook » Uto svi 12, 2020 10:39 am

...kada sam radio vodene blokove za komp (prije cca 15-20 godina) za osiguranje navoja sam koristio Loctite, imaju "ljepilo" bas za tu namjenu, i jos biras hoces da ovlaš drži, polu trajno ili "permanent" :P ... doduše, skupi su ko vrag, ali rade i drže godinama... ovdje nije bilo potrebe za tako nečim, više kao indikacija....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 6BW6 + ECF80 PPP

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto svi 12, 2020 11:27 am

Loctite mi je "preskupo" :lol: ,a i pitanje koliki mu je rok trajanja pa da se ne bi stvrdnuo i onda meni ostane skoro neupotrebljena bočica...
Otišao sam u prvi DM,kupio lak za nokte(crveni naravno) i sa time premazujem. Uhvati onako taman da ako ne natežeš i ne tumbaš niz stepenice neće ništa biti, jedino što treba fest vremena da se osuši.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju

cron