Triode festival 2019 - završna riječ

Triode festival 2019 - završna riječ

PostPostao/la Zmajz » Ned svi 26, 2019 11:01 pm

Poštovana gospodo!
Sudeći po vašim komentarima i pohvalama izgleda da ste bili zadovoljni (većinom) cijelim događajem što mi je posebno drago, a znam i da je Draženu isto tako. Uostalom, bez njega to ne bi uspjelo, fino smo se nadopunjavali u pripremama.
Zahvaljujem se svim aktivnim i pasivnim učesnicima, kao i gostima izvan naše male zajednice a nekako imam dojam da je ovaj festival bio posebno bogat. Doduše propustio sam Zadar, Fužine i Umag tako da to i ne mora biti baš istina. Moje je pravo da budem malo umišljen,
No, ima detalja kojima nisam zadovoljan, a to je ponašanje nekog od učesnika: kako svi znate donio sam na fest 3 kutije raznih dijelova da se obavi neka robno-novčana razmjena uz napomenu da si bira tko što hoće ili mu treba i da za to dadne neki sitni prilog reda 10-20 kn ili slično. Dio dijelova je bio i za poklon/potpuno besplatno i uglavnom je to funkcioniralo dok nepoznat netko nije bez pitanja ili obavješćivanja mene odnio punu vrećicu chincheva (cca 30 kom) ne razmišljajući da bi to imalo neku vrijednost, i još gore, ne pomišljajući da bi i drugi sudionici željeli po koji komad. Prilično sebično, zar ne?
Jednako tako, netko je odnio i dvije kutijice od sladoleda pune malih lampi - trioda i pentoda - ne pitajući a iz one veće kutijice isto nekoliko komada. Bez riječi i bez razmišljanja o potrebama drugih sudionika foruma. Ili pomisli da to ima neku vrijednost vlasniku. Nije lijepo, sve u svemu.
Do sada sam imao apsolutno povjerenje u članstvo naše skupine i ni pomišljao nisam da bih trebao biti oprezan, i želim da to tako i ostane.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Triode festival 2019 - završna riječ

PostPostao/la Schultz » Pon svi 27, 2019 7:25 pm

Khm.
Ja sam uzeo jednu kutiju sladoleda, ljubičastu, u kojoj je bilo, brojem, pet lampi sve skrivljenih pinova i diskutabilnog izgleda, sve očigledno korištene i dosta masne. Nisam probao niti jednu ali mogu ustupiti kome god treba, sve do jedne...
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Triode festival 2019 - završna riječ

PostPostao/la tubeman » Pon svi 27, 2019 8:50 pm

Kad je završna riječ, onda ću pisati ovdje :)

Prije svega zahvalio bih organizatorima na dobro obavljenom poslu.
Sve je prošlo vrlo glatko, ugodo i brzo :(
Imam osjećaj da je bilo i nešto više ljudi što je i za očekivati jer se ipak radi o ZG.
Imam primjedbu na relativno mali prostor za taj broj izložaka, ali prema prijavama i reakcijama prije TF je izgledalo da neće biti toga puno, barem ne novog.
Srećom, na kraju je sve bilo prepuno.

Druga stvar je "žal" zbog situacije koja se provlači kroz više TF-ova, a radi se o nedostaku dodatnog prostora gdje bi se izložili i mogli poslušati manji uređaji i zvučnici koji ovdje jednostavno nisu mogli doći do izražaja, a bilo ih je dosta.
Na kraju ispadne da pored par "snagatora" koji su se drali praktički cijelo vrijeme nitko drugi i nije imao šanse. Kad bi se kakav patuljak i upalio onda se pojačala diskusija i opet je sve bilo nula bodova :(

Neću posebno izdvajati niti jedan uređaj jer je osim već višestruko prije "provjerenih" bilo i dosta novih koji su praktički svi radili i izgledali dobro.
Zadnih nekoliko godina se vidi veliki napredak što u znanju, što u idejama što u izvedbama.

Izdvojio bih samo Pepelove horne, i to zato što su od prethodnih uz puno truda i više ili manje zvučno uspješnih ali uvijek izgledom i dizajnom atraktivnih ove radile najbolje do sad. Posebno treba cijeniti što je sve napravljeno "na ruke", bez CNC-a, vanjskih majstora i sl.
To bi za mene bio pravi DIY :clap:

@Zmajz
Tvoja "kritika i prozivka" je vrlo OK, ali mislim i da si pomalo sam kriv za to. Trebalo je uz te kutije naipsati o čemu se radi jer ljudi nisu znali kakav je status toga i uzimali pomalo. Znam da sam ih nekoliko (koji su zagrabili) uputio na Tebe napomenuvši da nisam siguran da je to baš sve besplatno.
Ja sam iz jedne kutije ( vjerojatno one koju je spomenuo Scultz jer su i ovima sve noge bile svinute :) ) uzeo nekih dvanaest cijevi serije 40 i mislim da sam ih vrlo pošteno platio. Na kraju je ispalo da je pola neispravnih ili bez oznaka ali to i nije bitno.
Da nisam pitao čije je to i da mi nisi rekao "daj nešto" i ja bih možda samo zagrabio, ali u pravilu prvo pitam :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Triode festival 2019 - završna riječ

PostPostao/la Zmajz » Pon svi 27, 2019 9:19 pm

Naravno da je dio (veći) krivice na meni i ne poričem to zato ne bih ni na koji način dizao neke hajke ili optužbe, malo sam bio iznenađen zadnji dan i stoga je i moja reakcija takva kakva je...
Iskreno, i nisam prvotno mislio to iznositi (upravo iz gore spomenutog razloga) ali reko' da ipak spomenem, NHF!
Inače, Danko, svaka ti je na mjestu što se tiče prostora i to je, po meni, najbitniji razlog za osnivanje udruge jer bi se kroz donacije i sponzorstva u slijedećim TF-ovima lakše moglo doći do kvalitetnijih prostora.
I pitanje na kraju: tko uređuje onu stranicu Triode Festival?
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Triode festival 2019 - završna riječ

PostPostao/la Edison » Pon svi 27, 2019 10:54 pm

Zmajz napisao:I pitanje na kraju: tko uređuje onu stranicu Triode Festival?


Povijesno je to uredjivao Dorian, a pravo pristupa je imao i Lest. Da li se sto mijenjalo i kako je sad, ne znam.

Sto se "diobe" na kraju tice, ja sam debelo zaksnio, pakirao sam svoje uredjaje za odlazak pa kad sam stigao nisam vidio ni lampe ni cincheve. Nakupio sam pola plasticne case kondenzatora i trimera i pitao Zmaja koliko je to. Rekao je daj sto das, 10 kn... Nisam imao sitno pa sam dao 5 eura. Ne vjerujem da je netko ono uzeo da se okoristi, prije ce biti rijec o nesporazumu, ali nije lijepo na kraju ispalo... Steta, jer sve drugo je, u okviru datih mogucnosti, bilo jako dobro.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Triode festival 2019 - završna riječ

PostPostao/la pinco » Pon svi 27, 2019 11:23 pm

Tako to obično bude kad se trguje po principu, daj šta daš, za piće, ka za tebe, neznan, ma ništa a oćekivaš nešto... itd.
Čist račun, duga ljubav....
Ako je nešto za smeče, onda je za smeče, ljudi su pošteno plačali za ono šta šta su mislili da ima neku vridnost, a za korištene lampe, iskrivljenih pinova neko je pomislija da se poklanja, da se ne baci, ako ko može iskoristit nek iskoristi...Sumnjan da je neko odnija cilu kutiju, prije da je svak po nekolko. To je moj dojam...

Čin krene ovako nešto odma problemi....
Možda u buduće stavit pravilo da se na svaku trgovinu ( ono šta se izloži na banku ) ostavi 5-10% za podmirenje troškova prostora, il organizacije, itd...
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 555
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: Triode festival 2019 - završna riječ

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto svi 28, 2019 12:01 am

Zmajz napisao:I pitanje na kraju: tko uređuje onu stranicu Triode Festival?


to mi je uvijek bilo zao sto se ne stranica uređuje , ako bih mogao i znao kako rado bi pomogao
bilo bi lakse za one koji nisu skloni forumima vidjeti i shvatit duh festivala , cime se bavimo i sto volimo
neki bi se u tome sigurno isto nasli , a oni koji vec jesu mozda bi se cesce javili
bili smo na puno lokacija , sto pokazati imamo i uvjeren sam da bi uređena stranica festivala drustveno pomogla
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Triode festival 2019 - završna riječ

PostPostao/la Bepone » Uto svi 28, 2019 12:26 am

ja sam 10.000km dalje cuo da su muziku nabijali samo dvojica pa tako da znaju, ljudima je bilo neugodno oko vas, i drugi puta kolegijalno cemo vam kljestima porezat kablove :lol: :lol:
a to za sobu da, prerasli smo jednu prostoriju, trebaju 2,3,4..... biti ce u buducnosti bitno da se stvar kotrlja!!
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Triode festival 2019 - završna riječ

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto svi 28, 2019 1:16 am

Bepone napisao:a sam 10.000km dalje cuo da su muziku nabijali samo dvojica pa tako da znaju, ljudima je bilo neugodno oko vas, i drugi puta kolegijalno cemo vam kljestima porezat kablove
a to za sobu da, prerasli smo jednu prostoriju, trebaju 2,3,4..... biti ce u buducnosti bitno da se stvar kotrlja!!


pokusati cu iako...
za organizaciju nema se sto zamjeriti vec naprotiv , samo sto se netko ulovi da nama bude lijepo je za pohvalu
zmaju i drazenu jos jednom hvala :clap:
prostor kako tko uspije i kako je u mogucnosti ( ove godine koliko sam nacuo prostor se placao ) bilo bi lijepo imati vise prostorija ali po meni nije nuzno
nekima je to uspijelo ( sjecam se da se dachi sve poslozilo ) bolje nekima ne ali druzenje je vecini nama na prvom mjestu zar ne..? :D

za pustanje muzike zna se kad je pravo vrijeme za poslusat nesto ako te bas interesira... vrijeme rucka i kasno na vecer :whistle:
a i da festival traje tjedan dana pitanje je dal bi uspio poslusat sve kako treba...
po meni nije ni to bitno
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Triode festival 2019 - završna riječ

PostPostao/la tubeman » Uto svi 28, 2019 6:51 am

TF STRANICA.....

Ako netko ima želju napisati nešto, nek se javi pa će mu ne.dobri dati mogućnost da to napravi.
Stranicu je odavno napravio upravo on ali zadnjih godina nitko nije iskazao preveliku želju da nešto piše, tek tu i tamo kakvu najavu.
Bilo bi lijepo da se ona revitalizira i koristi.
Dakle.....
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Sljedeće

Vrati se na: Triode festival

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju