set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

Re: set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

PostPostao/la Bepone » Sub sij 26, 2019 6:51 pm

to, to , sad pilom za metal odrezati plocicu, ostaviti taj izlaz, skinuti hladila i ovo sta ostane me taman zanima! 8-)
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

PostPostao/la Zmajz » Sub sij 26, 2019 8:48 pm

mensečini da je to kompletan krešendo - jača verzija.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

PostPostao/la audio kutak » Ned sij 27, 2019 12:56 pm

Zmajz napisao:mensečini da je to kompletan krešendo - jača verzija.


Ne čini ti se, to i je Crescendo...

imam u hr kompletne dijelove i pločice za mini- Crescendo... ali, tko zna u kojoj kutiji, gdje...
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

PostPostao/la Dorian » Uto vel 12, 2019 11:50 pm

Nabrzinu skutijana dva modula, usput me Kutak zamolio da napomenem kako su moduli po defaultu DC, bez veznog kondenzatora na ulazu, pa ako ce jos netko kutijati module moze po zelji dodati vezni kondic, ako se koristi kao nebalansirani onda je dovoljno staviti kondic umjesto kratkospojnika na poziciju CH, a tko zeli balansirani ulaz onda kondic i na poziciju CH sym...ja sam ih stavio s obzirom da ne znam na sto ce na kraju biti spojeno pa za svaki slucaj neka budu, vidi se na fotki dvije crvene WIMA-e.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

PostPostao/la aparatusonitus » Sri vel 13, 2019 9:38 pm

audio kutak napisao:1 toroidni transformator firme Albs 750VA, napona 2*44 i 2*50 V, trafo je oklopljen i zaliven u kuciste, ima i zastitni izvod


Koja oznaka stoji na transformatoru (trebala bi biti RK-"nešto")?
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

PostPostao/la audio kutak » Sri vel 13, 2019 11:14 pm

aparatusonitus napisao:
audio kutak napisao:1 toroidni transformator firme Albs 750VA, napona 2*44 i 2*50 V, trafo je oklopljen i zaliven u kuciste, ima i zastitni izvod


Koja oznaka stoji na transformatoru (trebala bi biti RK-"nešto")?


Ivo, to ti je 750VA trafo i ima samo jedini model RK-75M

nije veci trafo od 950VA jer nema dodatni izvod na primaru...

pogledaj si njihove stranice:
http://albs.de/Spec/Ringkerntrafo_Info.pdf
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

PostPostao/la aparatusonitus » Čet vel 14, 2019 1:20 am

Problem je u tome što u dokumentu koji si linkao kao i jednom u mojoj arhivi trafo s oznakom RK-75M dolazi isključivo s 2 x 50VAC sekundarima, nema 2 x 44 + 2 x 50VAC??? Izmjeri mu unutrašnji i vanjski dijametar ili ga stavi na vagu pa ćemo znati jedan točan podatak više.
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

PostPostao/la audio kutak » Čet vel 14, 2019 8:26 am

Kao što je iz priloženog dokumenta vidljivo, trafo RK-75M, kao i njihovi ostali trafoi, ima dva napona u izlazu.
U dokumentu su dane različite mogućnosti spajanja ovisno o vrsti ispravljača koji se koristi

U ovisnosti koji se ispravljač koristi, NT3 ili HE-NT330/440, koriste se jedan ili oba napajanja sekundara,

Ako se koriste oba napona, tada je veći za napajanje predstupnja a manji za izlaze

Po dimenzijama, težini i naponima na sekundaru, trafo u potpunosti odgovara specifikacijama RK-75M trafou
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

PostPostao/la aparatusonitus » Čet vel 14, 2019 9:46 am

Pozdrav Nenade,

Problem je u tome što ne razumijem njemački pa se oslanjam na slike i spekse iz dostupnih dokumenata. Ono što mi je stvaralo zbuniozu je da mi nije bilo sasvim jasno da li su sekundari od 44VAC odnosno 50VAC namijenjeni za cijeli amp, dakle i izlazni stupanj, ili je namotaj za 50VAC isključivo za predstupanj. Da li postoji podatak na trafu koliko stuje može potegnuti namotaji od 50VAC?
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: set ALBS, pojacala + hladnjak + napajanje + trafo

PostPostao/la Dorian » Čet vel 14, 2019 2:49 pm

aparatusonitus napisao:Pozdrav Nenade,

Problem je u tome što ne razumijem njemački pa se oslanjam na slike i spekse iz dostupnih dokumenata. Ono što mi je stvaralo zbuniozu je da mi nije bilo sasvim jasno da li su sekundari od 44VAC odnosno 50VAC namijenjeni za cijeli amp, dakle i izlazni stupanj, ili je namotaj za 50VAC isključivo za predstupanj. Da li postoji podatak na trafu koliko stuje može potegnuti namotaji od 50VAC?


trafo mi je bio na stolu kad smo Kutak i ja testirali plocice, no svi izvodi na sekundaru su ista debljina zice, znaci ista struja je za 44 i 50V, izlaz 44V je samo izvod na istom sekundarnom namotaju...kao sto je Kutak rekao trafo je univerzalni da se moze koristiti za cijelu seriju tih Alps modula u svim kombinacijama.
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Prodajem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju