Löwenzahn Loudsprecher

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon pro 17, 2018 5:44 pm

jedna pametna od danas je sto sam zalijepio komade 6 i 8
ova letvica je cisto radi estetike i nema nikakvu pravu svrhu... ali vi tiho o tome :shhh: za nju cu pricat da je kljucna naravno :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la zuzi » Pon pro 17, 2018 6:01 pm

Samo za internu upotrebu
[img][img][/img][/img]
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon pro 17, 2018 6:03 pm

lijepo :D znaci jos uvijek dobro vidim i pamtim ;)
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la zuzi » Pon pro 17, 2018 6:07 pm

Evo kompresionih drajvera
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri pro 19, 2018 1:21 am

jutros sam probao taj famozni plan A , to je da umjesto montzkita ( koj totalno odpada ) koristim smjesu smole i talka
smjesu sam mogao napravit malo i guscu to iz nade da se manje-teze cjedi kud ne bi trebalo
okolo daska i pregrada izolirao sam krep trakom , to je bilo dosta optimisticno... zato i imam malo supljina na nekim mjestima
na vrhovima ugl . ali 80% prostora je dobro ispunjen ostalo cemo zastukat

ovaj nacin ucvrscenja daska - pregrada mi se sviđa , samo ga se treba doraditi
ako se ovo usavrsi mogu se i sve pregrade odnosno supljine koje ih drze izlit (bolje bi bilo to radit vakumom ) istovremeno iako nije to toliko ni bitno

i ne trebaju se nuzno samo tako ucvrstcivat pregrade nego i cijele stranice-komadi , dali kod horna ili drugih tipova kutija
nesto sto cu u buduce pokusat je umjesto udubiti dasku sa svake strane za dobit X probat napravit kanal samo iz unutra ( vidi se na skici )
bit ce lakse zabrtvit da smola ne izlazi a drzat ce jednako dobro
samo taj kanal je puno lakse nacrtat nego napravit... :)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Sub pro 22, 2018 8:12 pm

postukane supljine pojacanja i pobruseni rubovi , ajd sad moze proci...
i zaljepljen je gornji dio usta . Sad horna pocinje i liciti na nesto...
cekam stolara da mi izblanja daske za napravit prednju plocu , dok mi to ne dođe ne mogu dalje

dok se radi slusa se na daski jedna slicna kombinacija zvucnika zelenoj Sabi
Isophon p25 i isophon DP 19 tweeter ( danas stigli , hvala precednice :handgestures-thumbupleft: )
razmisljam sto s njima :think: , ali mislim da cu napraviti si jedan par kutija za u prostoriju di mozda naj dulje boravim i slusam glazbu radionu :mrgreen:
trebati ce mi neke lagane kutije jer ce biti objesene na zid ,, mozda nesto kao sto sad zmajz radi
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Master of disaster » Ned pro 23, 2018 10:34 am

Isophon je radio odlične drivere.
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto sij 01, 2019 6:55 pm

nakon malo duzeg cekanja vratile su mi se daske natrag od stolara
nisam se ni zalio sto umjesto 15x40 dobio sam 17x42 :D malo sam ih poslije doradio i moze proci...
posto je danas dan kakav je
Watch on youtube.com
" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
sve sam mjerio min. 3x i bio u vjcenoj paranoji da ne nepravim dvije identicne prednje strane :mrgreen:

ovo drvo sam cuvao za posebne prilike ( cak mi ga je malo i ostalo ) , treba ga se jos malo pobrusit i lakirat i ispast ce fino
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Bepone » Uto sij 01, 2019 8:19 pm

s ku toleranciju si naruci daske ? sa +- 10% :lol: :lol: bit ce to ne neki stolar, vise zidar po standardima
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Löwenzahn Loudsprecher

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto sij 01, 2019 11:56 pm

nas prijatelj tvoj imenjak s Millsa :D sad vidis da je i dobro ispalo :lol:
ali i bolje da je ostavio viska... pokratio sam daske i nastimao kako mi je trebalo
da je bilo manje od 40mm sirina bi mi bio puno veci problem...
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju