Aikido 9-pin line/phone mono x 2

Aikido 9-pin line/phone mono x 2

PostPostao/la dadod » Sub ruj 01, 2018 4:28 pm

Prodajem dvije zalemljene Aikido noval cijevi nisu ukljucene, mono verzija, http://glass-ware.stores.yahoo.net/aik9pindualm.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Nikad nisam isprobao. Platio sam 200$ s postarinom iz USA, prodajem za 170 Eura plus postarina.
Ja se ne sjecam da li sam platio PDV, ali na tu cijenu vrlo vjerovatno ali nisam zapamtio pa nije ni u cijeni za koju prodajem.
Damir

IMAG2645.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Aikido 9-pin line/phone mono x 2

PostPostao/la dadod » Ned ruj 23, 2018 6:54 pm

Nitko nije zainteresiran?
Ima li neka ponuda?
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Aikido 9-pin line/phone mono x 2

PostPostao/la tubeman » Ned ruj 23, 2018 7:38 pm

Nisam bio lijen ( :) ) pa sam otišao na stranicu i fingirao narudžbu sa pločicama potpuno kompletiranim, zajedno s cijevima.
Na kraju je sve skupa, zajedno s poštarinom ispalo 206$
Kako onda to na kraju (bez cijevi) ispadne 170 Eura??
170 Eura = 199,50 $.

To je jedno.
Drugo je to što sumnjam da će se ovdje netko, unatoč poštovanju prema Aikido konceptu odlučiti utrošiti 1.500,00 kn za to.
Pločice kao takve vrijede tih 24$, ali na žalost dodatni shipping troškovi od tridesetak dolara pomalo obeshrabruju.

JJ i EH cijevi koje nude (komplet za 95 $) nisu preskupe, mada se mogu nabaviti i u "okolici" za isto ili manje novaca.
Osim toga, kod DIY-era se uvijek očekuje neka "fleksibilnost" po pitanju nabave. Štogod će se pronaći i po ladicama, ako ne vlastitim onda kod forumaša :)

E, sad, ako kod nabave treba još platiti PDV i carinu, to trošak se diže za tridesetak posto.
Opet, ako se ne uzimaju cijevi, od 170$ oduzme se 96$ za cijevi (ispadne 84$) i na to doda PDV i carina onda se stvari unekoliko mijenjaju. Idolazimo do cca 110 $ što je opet manje od 100 Eura.
Nadam se da nisam puno fulao ili preskočio nešto značajno :)
Jasno, nisam uračunao gnjavažu oko naručivanja, plaćanja, zafrkanciju s carinom i na kraju lotanje. To valjda isto nešto vrijedi ;)

Nije odgovaranje ili "kritika" već samo jednostavna analiza moguće nezainteresiranosti.
Na žalost, financije su kod većine glavni faktor spuštanja psihološke granice iznosa koji se može (smije) na nešto potrošiti.
Mislim da su svi potencijalno zainteresirani i sami prošli ovu matematiku ali slijedeći filozofiju "šutljive većine" nitko nije reagirao.

Možda bi bilo rješenje da se to dogotovi, upakira u kakvu impozantnu i tešku kutiju ( :) ) i pokuša plasirati među "šmekere" audiofile.
To na kraju ne njima mora ispasti skupo a moglo bi vratiti investiciju.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Aikido 9-pin line/phone mono x 2

PostPostao/la dadod » Ned ruj 23, 2018 11:04 pm

Krivo si to izracunao, bez cijevi s postarinom dodje 228$. I bez PDVa. Probaj to ponovo.
Bas ti hvala na analizi koju nisam trazio.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Aikido 9-pin line/phone mono x 2

PostPostao/la tubeman » Pon ruj 24, 2018 7:43 am

Eh, tako to bude kad se dobije "nenaručena" recenzija :) :)

Ponavljam, nikako mi nije bila namjera kritizirati ponudu i ispričavam se ako je tako ispalo.
Malo me zbunilo ono: "kupio za 200$ i prodajem za 170 Eura ali ne znam je li bio uključen PDV......"
Inače se ni ja ne bih javljao.

Istina, napravio sam previd jer se radi o MONO pločici pa moraju biti dvije, ali konačni umnožak mi opet (bez PDV i carine) bježi.
Definitivno mi je opet nešto promaklo ;)
Jasno, to je posve nebitno jer roba vrijedi onoliko za koliko se može prodati. Sve je stvar tržišta :)
U svakom slučaju, radi se o ( mnogima) atraktivnom projektu koji svakako vrijedi toliko, pogotovo jer se ne treba gnjaviti s carinama, poštarinama, PDV-ima i sl.
Osim toga, napravljeno je i izgleda profesionalno.

Onaj drugi dio (analiza tržišta :) ) svakako stoji.

Ako ništa drugo, probudili smo temu što je i temelj promidžbe :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Aikido 9-pin line/phone mono x 2

PostPostao/la Master of disaster » Pon ruj 24, 2018 9:48 am

Tubeman, vidim ja da kaskaš za modernom promiđbom. Danas ako želiš nekome skrenut pažnju na nešto, u ovom slučaju na ove pločice, to je trebalo ovako napravit; jedna obdarena gola teta stoji i drži pločice, Ispred nje druga obdarena gola teta tverka. Zvučna pozadina praši "Shake that ass..." i onda svako toliko zaore bas boooom, znači nešto kao; shake that ass boooooom booooom shake that ass boooom boooom i tako to...
Ja bi taj oglas pogledao barem preko nekoliko puta. :snooty:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Aikido 9-pin line/phone mono x 2

PostPostao/la dadod » Pon ruj 24, 2018 10:57 am

tubeman napisao:Eh, tako to bude kad se dobije "nenaručena" recenzija :) :)

Ponavljam, nikako mi nije bila namjera kritizirati ponudu i ispričavam se ako je tako ispalo.
Malo me zbunilo ono: "kupio za 200$ i prodajem za 170 Eura ali ne znam je li bio uključen PDV......"
Inače se ni ja ne bih javljao.
:)


Razlika izmedju izracunatih 228$ i 200$ koje sam naveo je zbog toga sto je sada na ponudi nesto izmjenjena plocica i s nekim drugim kondenzatorima, a i ja se bas ne sjecam koliko sam tocno platio. Prodajem zbog toga sto ja imam vec davno zavrsenu verziju Aikido line/phone pretpojacala u veziji ozicenja u zraku a zaista mi ne trebaju dva.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Aikido 9-pin line/phone mono x 2

PostPostao/la dadod » Ned vel 02, 2020 7:35 pm

Prodajem za 100 Eura ako je netko zainteresiran.
Ne ovaj na predhodnoj slici vec iz prve poste.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 840
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb


Vrati se na: Prodajem

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron