CD PLAYER VS. DAC

CD PLAYER VS. DAC

PostPostao/la Zoran » Ned tra 03, 2022 8:58 am

Bok svima.
Slušam glazbu isključivo preko cd uređaja i jako sam zadovoljan. Može li jeftiniji dac dostići kvalitetu zvuka odlićnog cd playera. Gledao sam dac IFI ZEN BLUE V2 - znači gotov proizvod, a zanima me i složen takav dac. Hvala
Zoran
 
Postovi: 7
Pridružen: Sub tra 02, 2022 8:18 pm

Re: CD PLAYER VS. DAC

PostPostao/la grunf » Ned tra 03, 2022 10:05 am

o kojem je playeru riječ ?
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: CD PLAYER VS. DAC

PostPostao/la Zoran » Ned tra 03, 2022 12:28 pm

Cd plajer je-Denon- Super Audio Cd Player DCD 1500ae, All 24 Processing. Tako piše na njemu. Jako sam zadovoljan njime. Zanima me može li ga zamjeniti, kao izvor zvuka, neki DAC,low cost, kao na pr. IFI ZEN BLUE V2 ili samogradnja(nečija). Ili se ipak treba uložiti 5-6 tisuća kuna da bi DAC bio audiofilski, kao dobar cd player. Hvala puno na odgovoru
Zoran
 
Postovi: 7
Pridružen: Sub tra 02, 2022 8:18 pm

Re: CD PLAYER VS. DAC

PostPostao/la Zmajz » Ned tra 03, 2022 12:57 pm

taj iFi je, koliko ja vidim, samo Blutooth uređaj, stoga neće zamijeniti DAC ugrađen u Denona. Osim toga, taj Denon je odličan sam po sebi i bilo kakvo prčkanje u tom pravcu je kruha preko pogače (Grunf se neće složiti, ali....)!!
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: CD PLAYER VS. DAC

PostPostao/la Zoran » Ned tra 03, 2022 2:43 pm

Hvala na odgovoru i slažem se s Vama. Mnogi se čude što kupujem audio cd-e, nekako sam u uvjerenju da bih morao jako puno uložiti u Dac-bluetoth, koji bi mogao zamjeniti odlićan cd player. Ako tko zna za jeftin audiofilski dac-bluetoth, a u klasi Denon SACD DCD 1500ae ili iznad neka napiše svoj prijedlog i razmišljanja. Audiofili naprijed
Zoran
 
Postovi: 7
Pridružen: Sub tra 02, 2022 8:18 pm

Re: CD PLAYER VS. DAC

PostPostao/la yoke » Ned tra 03, 2022 4:15 pm

Od kad je bluetooth "audiofilski" nacin prijenosa podataka ?

Uglavnom, nije problem naci dac koji ce nadsvirati CD player, samo nece biti bluetooth....
Doduse, mozda i je....

Najjednostavnije je spojiti neki i2s dac na rpi...
Ili preko USB
Ili preko spdifa...

Uglavnom, sve je bolje od plavozubog...

Osnovno pitanje ne sto ti je izvor, ako slusas preko PCa onda je USB nesto sto se namece
Ako ides na rPi onda moze i2s, moze usb, a moze i kartica loja ima koaksijalni izlaz ako dac podrzava samo takav ulaz.

Sve ovo ako slusas glazbu digitqlnom obliku s nekog medija koji njje CD...s sd kartice, hdd-a, preko mreze i tom slicno....
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: CD PLAYER VS. DAC

PostPostao/la Zoran » Ned tra 03, 2022 5:01 pm

Hvala. Znači bluetoth izbječi. Mislio sam sluš ti glazbu sa mobitela, preko dac-a na pojačalo, pa sam mislio to preko bluetotha. Mobitel - dac. Znači bolje bi bilo da mobitel vežem žično s dac-om, bez bluetoth veze. E sad - zna li tko koji DAC gotov ili slagan upotrijebiti, a da izvedba glazbe bude na razini odlićnog cd-a, koji je spomenut u predhodnim postovima.
Zoran
 
Postovi: 7
Pridružen: Sub tra 02, 2022 8:18 pm

Re: CD PLAYER VS. DAC

PostPostao/la yoke » Ned tra 03, 2022 5:48 pm

Ako slusas s mobitela, onda ti je bleutooth dovoljno dobar.
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: CD PLAYER VS. DAC

PostPostao/la grunf » Ned tra 03, 2022 7:02 pm

Zoran napisao:Cd plajer je-Denon- Super Audio Cd Player DCD 1500ae, All 24 Processing. Tako piše na njemu. Jako sam zadovoljan njime. Zanima me može li ga zamjeniti, kao izvor zvuka, neki DAC,low cost, kao na pr. IFI ZEN BLUE V2 ili samogradnja(nečija). Ili se ipak treba uložiti 5-6 tisuća kuna da bi DAC bio audiofilski, kao dobar cd player. Hvala puno na odgovoru


ima Denon i boljih playera ,ali i ovaj je sasvim dobar , dac i.c. je DSD1791 , znalci bi ga mogli zamjeniti sa DSD1794 i napraviti I/V stupanj ,naravno uz modifikacije svih napajanja ,onda bi dobili još bolji player ali za to treba potrošiti dosta radnih sati i poznavati dobro kako šta radii

iFi Audio ZEN Blue v2 ima u sebi DAC(Sabre) ,optički i coax digitalne ulaze te bi se na njega moga spojiti Denon ,a da li će biti bolji od Denona teško je reći , najvjerojatnije neće ali ako ga možeš posuditi negdi moćeš napraviti test i probati kako svira , u krajnju ruku ga možeš koristiti samo za bluetoth

a o danasnjim dac-evima bilo gotovi ili u kitu teško je komentirati a da se ne čuju ,ali jednostavna rješenja tu baš ne igraju tako da i dalje vridi pravilo koliko love toliko muzike :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: CD PLAYER VS. DAC

PostPostao/la Cindra » Ned tra 03, 2022 8:01 pm

SMSL jeftiniji DAC (1000-2000 kuna) bi bili sasvim ok za opciju kad se ne koristi CD player
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeće

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju

cron