Stereo pojačalo (preporuka)

Re: Stereo pojačalo (preporuka)

PostPostao/la grunf » Čet stu 05, 2020 11:57 pm

Khadgar2007 napisao:Nemoj zezati da je Hafler tako dobar, jel ga možeš usporediti sa Batom?
Znam nekoliko ljudi u Sisku koji su skoro otvorili klub obožavatelja Haflera, imaju DH-200/220 zadnjih 30-40 godina i ne miču se od njega. Također će mi doći dva komada dh220 na popravak, a zapravo trebao bi im kompletan refresh.


khan jel ti nas zezaš :lol:
hafler je klasik i ne može se uopće usporediti s batom

evo ti korisno štivo ako ideš u popravak, imaš 2000 strana , mogu ti poslati kompletne pdf-ove(da ne kopaš po tih 2000 strana) od kit-a jer su se tako prodavali ,nemaš na njima puno elemenata za refreš , i probaj svakako nabaviti orginalne djelove za njih

https://www.diyaudio.com/forums/solid-state/31131-hafler-dh-200-220-mods.html
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2482
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: Stereo pojačalo (preporuka)

PostPostao/la Bepone » Čet stu 05, 2020 11:59 pm

Khadgar2007 napisao:Nemoj zezati da je Hafler tako dobar, jel ga možeš usporediti sa Batom?
Znam nekoliko ljudi u Sisku koji su skoro otvorili klub obožavatelja Haflera, imaju DH-200/220 zadnjih 30-40 godina i ne miču se od njega. Također će mi doći dva komada dh220 na popravak, a zapravo trebao bi im kompletan refresh.

nemas sta popravljat unutra, koliko je jednostavan. mores samo spuhat prasinu :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Stereo pojačalo (preporuka)

PostPostao/la gilhooley » Pet stu 06, 2020 9:03 am

Imam opet osjećaj da su "ljepotani" odabrani.

Pioneer i Kenwood. A i cijena im je niža.

Da se ne bi stekao pogrešan dojam da favoriziram svojeg... Jer ipak nije toliko lijep kao ovi prethodni.

Ipak - ono najbitnije nije postignuto - nije ih se čulo.
Haba, haba, haba...
Avatar korisnika
gilhooley
 
Postovi: 2126
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 4:27 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Stereo pojačalo (preporuka)

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet stu 06, 2020 9:43 am

Eh malo sam te pobrkao sa Elvisom, on je rekao da je to jedno od najbolji pojačala koja je čuo.

Ne trebaš mi ništa slati jer imam service manual, slike, sve živo od dh200/220. I radio sam nekoliko refresha recimo viewtopic.php?f=13&t=4074" target="_blank

@Bepone
Jednostavan ali mi se ne sviđa ona zavrzlama koju su napravili sa osiguračima i hrpom žica. Na novoj verziji PCBa kojeg sam napravio za refresh sa gornjeg linka sve to sam stavio na PCB.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5749
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Stereo pojačalo (preporuka)

PostPostao/la aparatusonitus » Pet stu 06, 2020 1:00 pm

Khadgar2007 napisao:Nemoj zezati da je Hafler tako dobar, jel ga možeš usporediti sa Batom?

grunf napisao:khan jel ti nas zezaš :lol:
hafler je klasik i ne može se uopće usporediti s batom


Usporedba bi bila, po mom mišljenju, mogla biti vrlo zanimljiva, pa čak ako bi se koristila samo 1/2 Macolinog mosta u okvirima koje može isporučiti samo jedan LM3886. Macola je tu, koliko ja vidim, polazeći od od ključne pretpostavke da je LM3886 već interno kompenziran za Av>10, što je omjer naponskog djeljila iza opampa kao i odabrane vrijednosti otpora, što su omjeri i vrijednosti otpora u lokalnoj i globalnoj feedback mreži upravo tako "pogođene" da kompozitno pojačalo ne treba nikakvu daljnu kompenzaciju, ako ne računamo ulazni filter. Za razliku od Macole, pojačalo istog koncepta Modulus-86 i njegove varijante, nužno koriste kompenzacije, jer bi odletilo u oscilaciju, upravo zbog ne tako pomno odabranih omjera i vrijednosti. Obje varijante imaju jednu te istu manu, a to je način na koji je/ili nije rješen clipping pojačala (kod Modulus-86 kondenzator preko ulaza LM3886, kod Macole ne postoji...što je mnogo, mnogo bolja varijanta u diy/nekomercijalnoj varijanti. Problem clippinga se vrlo elegantno s vrlo malo elemenata mogao rješiti limiterom preko ulaznog opampa.
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: Stereo pojačalo (preporuka)

PostPostao/la Dorian » Pet stu 06, 2020 4:38 pm

Bepone napisao:hafler! iz njega su se vadili najbolji fetovi svih vremena 2SK134-2SJ49! koji su neunistivi i radit ce jos 50 god, ev oja bas delan nesto sa njima :mrgreen:

za to se ne bih u potpunosti slozio, to su gotovo sigurno najpoznatiji latfetovi, no koliko ja znam najbolji lateralni mosfeti(izlazni) su 2SK3497/2SJ618
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Stereo pojačalo (preporuka)

PostPostao/la Bepone » Pet stu 06, 2020 7:36 pm

ca si sad to izvuko.. toga nema ni u kini! :lol: ne moru bit bolji od kombinacije prije kad im je ulazni kapacitet 3x veci , a jos su oni 49/134 i dokazano nepoderivi i nakon 40 god u pogonu :P
Bepone
 
Postovi: 5198
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Stereo pojačalo (preporuka)

PostPostao/la Dorian » Pet stu 06, 2020 8:29 pm

Bepone napisao:ca si sad to izvuko.. toga nema ni u kini! :lol: ne moru bit bolji od kombinacije prije kad im je ulazni kapacitet 3x veci , a jos su oni 49/134 i dokazano nepoderivi i nakon 40 god u pogonu :P

to da su 134/49 gotovo nepoderivi se slazem, bas ono teska glupost treba biti da ih se spali
sto se tice ulaznog kapaciteta to nece ici tako, kao i u vecini slucajeva datasheet se nemre shvatiti zdravo za gotovo pa direktno brojke usporediti, za sasvim drugacije parametre su navedeni podaci i kao takvi nisu direktno usporedivi
ja sam to izvukao kada sam odlucio raditi kopiju accuphase izlaza koji me izuo iz cipela kako to dobro svira, valjda najbolja A klasa koju sam ikad cuo, tako da po svemu sudeci su to ipak najbolji lateralci ikad proizvedeni i da jako tesko ih je nabaviti
poslije sam na velikom diyaudiu nasal da ih je jedan lik usporedivao i njegov zakljucak se poklapa sa onim sto sam cuo
to bi mogao biti jedan lijepi projektic ovdje za ekipu da ne radim sam, u biti trebalo bi probati kako bi accu shema radila sa 134/49, ne bi smjelo biti bas puno losije nego sa original 3497/618
https://www.diyaudio.com/forums/solid-s ... sting.html
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

Re: Stereo pojačalo (preporuka)

PostPostao/la aparatusonitus » Pet stu 06, 2020 10:10 pm

Dorian napisao:...tako da po svemu sudeci su to ipak najbolji lateralci ikad proizvedeni...


Lateralci...think again!?
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: Stereo pojačalo (preporuka)

PostPostao/la Dorian » Sub stu 07, 2020 12:05 pm

aparatusonitus napisao:
Dorian napisao:...tako da po svemu sudeci su to ipak najbolji lateralci ikad proizvedeni...


Lateralci...think again!?

ha,gle stvarno, info prenesen sa velikog diyaudia, e sad malo proucavanja
Dorian
 
Postovi: 210
Pridružen: Pon stu 10, 2014 3:40 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju