CD-Player za siromahe!

CD-Player za siromahe!

PostPostao/la davorin » Čet ruj 27, 2018 11:08 am

Kompletna priča sa CD-Player -om sastavljenim od CD/DVD pogona za PC i jeftine "pomoćne" i upravljačke ( sa daljinskim upravljačem!) elektronike sa eBay-a je završena!? :?: :D
Ugradio sam u uređaj i DAC koji ima i digitalni ulaz (24-bit) čime se izbjegava korištenje rudimentalnog/ugrađenog DAC-a iz samog CD-pogona.
Napravio sam to tako da sam samom ugradnjom vanjskih ulaza i izlaza omogućio nezavisno korištenje samog pogona i DAC-a čime mogu na DAC dovesti i signal iz nekog vanjskog izvora. Ugrađeni DAC ima i USB ulaz (16-bit) čime je omogućeno jednostavno spajanje na kućna i prijenosna računala, tablete i pametne telefone.
Jedini problem pri ugradnji je bila potreba za dvostrukim napajanjem same pločice DAC-a koja traži AC-izvore od ~15V/AC i ~15-0-15V/AC. Analizom samog DAC-a se da zakljućiti da se izvor od ~15V/AC koristi za dobivanje napona od +12V/DC i +5V/DC (nakon stabilizatora) za napajanje svih digitalnih sklopova, a izvor od ~15-0-15V/AC za simetrično napajanje analognog izlaznog operacionog pojačala (+/-12V također nakon stabilizatora) audio izlaza.
Izvori od +12V i +5V iz postojećeg ispravljača su iskorišteni za napajenje CD/DVD-a, digitalnih sklopova DAC-a i upravljačke elektronike, a za simetrično napajanje operacionog pojačala DAC-a sam upotrijebio pretvarački sklop (eBay! :D ) koji ulazni napon od +12V/DC konvertira na simetrično napajanje od +/-15V/DC.
Cijeli uređaj radi bez šuma, brujanja i bilo kakvih smetnji u signalu, a sama konstrukcija i daljinski upravljač osiguravaju praktičnost i mogućnost korištenja pri ispitivanju i probi pojačala na samom radnom stolu.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: CD-Player za siromahe!

PostPostao/la Master of disaster » Čet ruj 27, 2018 11:42 am

Kako se zvukovno nosi sa tvorničkim uradcima?
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3250
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: CD-Player za siromahe!

PostPostao/la davorin » Čet ruj 27, 2018 12:24 pm

Master of disaster napisao:Kako se zvukovno nosi sa tvorničkim uradcima?

Potpuno ravnopravno! :D
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: CD-Player za siromahe!

PostPostao/la Schultz » Čet ruj 27, 2018 6:58 pm

Imam i ja negdje jednog takvog Plextora....
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: CD-Player za siromahe!

PostPostao/la davorin » Čet ruj 27, 2018 9:53 pm

Link na eBay-u za upravljačku elektroniku CD-pogona:
https://www.ebay.co.uk/itm/DIY-CD-ROM-D ... 1438.l2649
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6932
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska


Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

ne.dobri pregledava forum i 2 gostiju