Bluetooth DAC receiver

Bluetooth DAC receiver

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned lip 19, 2016 1:40 pm

Tražim nekakav polugotovi proizvod za prijatelja na koji se samo okači nekakvo eksterno napajanje i to je to. Uređaj bi trebao kao što se iz naslova vidi preko bluetootha primati glazbu u nekim standardnim formatima(flac,mp3,wav,...) i da ima po mogućnosti RCA izlaz. Još bolje bi bilo da se na taj uređaj može spojiti kakav USB kao izvor zvuka a niti jedan AUX u vidu RCA ulaza ne bi škodio.

Našao sam ovo http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Audio ... Sw9a5XPqrg i ima dosta takvih uređaja ali rekoh da pitam jel netko naručivao tako nešto što baš provjereno radi. Ne treba hi-fi kvaliteta ali da ne zastajkuje pri reprodukciji i nema nekakvih plop zvukova pri paljenju i gašenju.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Bluetooth DAC receiver

PostPostao/la sonny » Ned lip 19, 2016 8:09 pm

http://store3.sure-electronics.com/audio/audio-processor/bluetooth-audio-receiver-board
Ovo sigurno radi...
Dobio na poklon od the_bebea pred koju godinu...
Imao spojeno u autu neko vrijeme....
Radilo je bez greske...
Simple kind of man
Avatar korisnika
sonny
 
Postovi: 1910
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:59 pm
Lokacija: Rijeka/Gorsky kotar

Re: Bluetooth DAC receiver

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned lip 19, 2016 9:44 pm

Izgleda odlično,jedino šteta ča nema još nekoliko ulaza, ali bitno je da dobro radi.
Trebati ću smisliti što oko toga svega jer bi kutija mogla biti puna ko šipak. Treba unutra ići pojačalo, cijevni buffer, 3 ili 4 ispravljača i na kraju taj bluetooth receiver i DAC sa USB,SD card i AUX ulazom. I na kraju treba staviti neki selektor kojim će se birati taj receiver,DAC i jedan analogni RAC ulaz. Ili ako nađem neki bluetooth receiver koji ima USB i analogni ulaz onda bi malo smanjio gužvu u kutiji.

Možda nađem nešto što bi baš odgovara prijateljevim zahtjevima,možda odaberem tvoje riješenje a možda odem za 180°i uzmem Raspberry Pi ako ga je moguće natjerati da radi kako ja hoću.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Bluetooth DAC receiver

PostPostao/la flega » Sri srp 06, 2016 1:31 pm

flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: Bluetooth DAC receiver

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri srp 06, 2016 3:39 pm

Hvala na prijedlogu. Još nisam ništa kupio tj. preporučio prijatelju jer ima dosta posla oko lemljenja ostalih dijelova pojačala pa kada to stigne na red odlučiti ćemo što će ići unutra. Do tada svaka ideja je dobrodošla.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Bluetooth DAC receiver

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet kol 18, 2016 2:55 pm

Prije nekoliko tjedana sam dobio ovo pločicu http://www.ebay.com/itm/111973934882?_t ... EBIDX%3AIT Danas sam je tek prištekao i radi. Čita mp3 i FLAC sa USB fat32. Nisam probao bluetooth jer nemam nikakav uređaj sa njime. Nekoliko gumbića koje ima su veoma jednostavni za korištenje play/pause, next song/volume up i previous song/volume down(funkcija je ovisna o tome koliko se dugo drži gumbić) ima i nekakav ekvilajzer i mode gumb koji nisam skužio čemu služi. Pretpostavljam da se sa njime odabere jedan od tri moguća ulaza.

Spojiti ću na skop ovo čudo da vidim kako izgleda signal i općenito da malo prepipam to jer sam znatiženjan.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Bluetooth DAC receiver

PostPostao/la s@ki » Čet kol 18, 2016 4:47 pm

nemaš nikakav mobitel?
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Bluetooth DAC receiver

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet kol 18, 2016 5:26 pm

Nokia X2-00, uh sada vidim da imam bluetooth na njoj. Nešto mi i je "smrdilo" kada se LEDica na DACu počela ponašati kao da je nešto spojeno ali bio sam uvjeren da mi nokia nema bluetooth.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Bluetooth DAC receiver

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet kol 18, 2016 5:35 pm

Evo spojio ja mobitel i mp3 šljaka. Nemam nikakav flac ili drugi tip fajlova na mobitelu ali probati ćemo i sa time.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak


Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju