MEDIA PLAYER MK1 :)

Re: MEDIA PLAYER MK1 :)

PostPostao/la pamook » Ned svi 17, 2020 9:29 am

:D ma naravno da ću kopati, nisam ni očekivao detaljne upute, iako moram priznat da nakon "bavljenja" u branši sad već preko tri desetljeća, postajem umoran za kopanje, makar i virtualne vrste :P ...

Onaj "slučaj" sa DTS-om nije ispravio niti jedan iskopani kodek, niti kombinacije... čudno, ali eto... na kraju je (ako se dobro sjećam) bio slučaj tipa: ako je generički driver od zvučne - DTS radi, ali šalje maksimalno 5.1 .... ako hoću DTS-MA, moram instalirati driver... onda radi, ali DTS dekodiranje nula bodova, zvuk pretvori u zujanje i šum... al nema veze, ničim izazvan je proradio (nije izdan noviji driver, nije flashan bios nije nista radjeno) - vjerojatno neki od famoznih win update-a je, hotimice ili ne, ispravio stvar...

tubeman napisao:....
U krajnjoj liniji, uvijek imaš WIN+P kraticu na tipkovnici za promjenu monitora :)


:evil: odi vrit, rekli bi neki.... sad moram opet sve pospajat da probam i ovu varijantu :evil: :lol: :lol: :lol: :lol:

hvala ti :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: MEDIA PLAYER MK1 :)

PostPostao/la tubeman » Ned svi 17, 2020 9:57 am

Kako ne kaže ? ;)
Tko želi, njemu kaže.
Napisao sam da mi to ništa ne znači pa nisam niti obraćao pažnju.
Druga stvar je što playeri u pravilu SAMO reproduciraju ono što im "uđe" i njihov posao nije raditi bilo kakvu IZLAZNU konverziju.
Druga stvar je komunikacija....
USB kao takav (koliko u ovom trenutku znam ) zbog ograničenosti USB audio protokola (USB2) komuniciraju na 48 kHz, pa je to vjerojatno i razlog što "svijetli 48" :)
Ali, to je već posao USB interfejsa i protokola sa strane PC-a i DAC-a, a ne softverskog playera.
Player prihvaća bilo što ali na kraju iz uređaja izlazi 48 kHz.
Moguće je da novi standardi nose i bolje specifikacije ali trenutno nemam takve pa me ne zanimaju.
Ovo isticanje "ne zanimaju" nije stvar bahatosti već praktičnosti jer se nemam vremena baviti sa svim stvarima koje me zanimaju i jednostavno moram svjesno raditi "skraćivanje" interesa.
U krajnjoj liniji, Internet (ovaj put s velikim I ;) ) je prepun informacija i ništa lakše je bilo što saznati.

Probati ću još prekopčati na koaks pa ćemo vidjeti što onda "svijetli ;)

@pamook

Moguće je da se radi o driverima.
Microsoft vrlo često bez dozvole i ničim izazvan, unatoč "zabrani" dopuna koješta naseli na računalo.
Najčešće su to korisne stvari poput novih drivera ali zna i zakakati neke stvari koje su dobro radile.
Pogotovo ga veseli zbrljati ručne postavke do kojih se često teškom mukom došlo :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: MEDIA PLAYER MK1 :)

PostPostao/la dadod » Ned svi 17, 2020 10:28 am

tubeman napisao:Kako ne kaže ? ;)
Tko želi, njemu kaže.
Napisao sam da mi to ništa ne znači pa nisam niti obraćao pažnju.
Druga stvar je što playeri u pravilu SAMO reproduciraju ono što im "uđe" i njihov posao nije raditi bilo kakvu IZLAZNU konverziju.
Druga stvar je komunikacija....
USB kao takav (koliko u ovom trenutku znam ) zbog ograničenosti USB audio protokola (USB2) komuniciraju na 48 kHz, pa je to vjerojatno i razlog što "svijetli 48" :)
Ali, to je već posao USB interfejsa i protokola sa strane PC-a i DAC-a, a ne softverskog playera.
Player prihvaća bilo što ali na kraju iz uređaja izlazi 48 kHz.
Moguće je da novi standardi nose i bolje specifikacije ali trenutno nemam takve pa me ne zanimaju.
Ovo isticanje "ne zanimaju" nije stvar bahatosti već praktičnosti jer se nemam vremena baviti sa svim stvarima koje me zanimaju i jednostavno moram svjesno raditi "skraćivanje" interesa.
U krajnjoj liniji, Internet (ovaj put s velikim I ;) ) je prepun informacija i ništa lakše je bilo što saznati.

Probati ću još prekopčati na koaks pa ćemo vidjeti što onda "svijetli ;)


Hvala jos jednom na odgovoru i molim te nemoj se vise truditi.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 838
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: MEDIA PLAYER MK1 :)

PostPostao/la tubeman » Ned svi 17, 2020 11:53 am

Odgovor sam dao generalno.
Kad ga adresiram nekomu konkretno onda to i naglasim.
Ne znam što sam krivo napravio i što Te to pogodilo da Ti sad već u drugom odgovoru unatrag dvije stranice idem na živce ???
Dovoljno sam star i iskusan da vidim suptilnosti u komentarima.
Na forumu ima puno manje informiranih (u mnogomu i ja) od Tebe pa zato i širim odgovor, barem vezano uz stvari za koje (mislim da) imam odgovor ili konkretnije pojašnjenje.
Znam da sve to već znaš, ali pitao Si pa sam rekao što o tomu mislim, ali budući da nije bilo dobro prihvaćeno, proširio sam s konkretnijim odgovorom ;)
U temi sam iznio dosta toga vezanog uz player koji koristim, uz genezu korištenja i usporedbe s nečim drugim.
To se naravno ne mora poklapati s tuđim iskustvima i mišljenjima i to stalno naglašavam i vrlo sam oprezan u tomu.
Tema sigurno može biti korisna mnogima jer za uspostavljanje "poštenog" sustava treba dosta vremena, iskustva pa i na neki način sredstava.
Osobno mislim da je šteta ulupati puno sredstava u neki poluproizvod tipa RPI da proradi koliko toliko solidno jer sam i to probao, ali poštujem svačiju odluku i potrebe.
To što sam se ja odvažio na to, ne zato da pokažem da mogu, već zato što mi je to već dugo želja (i poziv) ne znači da se produciram ili prenemažem.
S druge strane, ponukan životnim iskustvomi "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" radije promislim i uložim u startu malo više da bih u konačnici imao ono što želim.
Uostalom, nekolicina "visokopozicioniranih" audiofila s nekih drugih foruma je u realizaciji svojih sustava vrlo zadovoljno s mojim iskustvima i preporukama pa sam naivno pomislio da će to i ovdje dobo doći.
Ali, ionako, temeljen nekih svojih iskustava a dodatno ponukan iskustvima kolege Gila, već jedno vrijeme pomišljam na neke druge opcije.
Nije ovo "uvrijeđenost cmuljave princezice" već promišljanje da je na forumu stasalo i došlo dovoljno novih ljudi i da nema ništa lošeg u promjeni okoline :)
Zato i ne pišem više toliko, pa se opet, svako malo (onda kad se javim izvan restauracija) nađe se ponetko komu to ne paše.
Korona moguće ? ;)
Nije potrebno ovo dodatno komentirati. Zagaditi ćemo temu.

Opet previše teksta. Idem radije paliti roštilj :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3119
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: MEDIA PLAYER MK1 :)

PostPostao/la dadod » Ned svi 17, 2020 12:23 pm

#tubeman,

Ocito nisi shvatio sto sam pitao, mozda nisam bio jasan. Media playeri obicno imaju mogucnost zaobici unutrasnji PC down sampling i poslati originalnu audio fajlu preko USBa na vanjki DAC, tako na primjer radi Jriver. Mene ne zanima tvoje misljenje o HD formatima, to je tvoja stvar, pa ako si zadovoljan CD kvalitetom to je OK.
Nisam se bas puno bavio softwerskim audio playerima, covjek ne stigne bas sve.
Mislim da smo s ovim zatvorili ovo pitanje prema tebi.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 838
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: MEDIA PLAYER MK1 :)

PostPostao/la yoke » Ned svi 17, 2020 4:11 pm

Ako se ne varam preko USBa ide i DSD format tako da nije ogranicen na 48kHz ?
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: MEDIA PLAYER MK1 :)

PostPostao/la dadod » Ned svi 17, 2020 5:21 pm

yoke napisao:Ako se ne varam preko USBa ide i DSD format tako da nije ogranicen na 48kHz ?


Benchmark DAC2 ide 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz (USB Input), preko optickog ulaza ide do 96kHz a preko koaksialnog ide do 210kHz.
Avatar korisnika
dadod
 
Postovi: 838
Pridružen: Ned lis 20, 2013 2:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: MEDIA PLAYER MK1 :)

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto svi 26, 2020 9:54 am

Da li se netko susreo u zadnje vrijeme sa matičnim pločama koje se napajaju preko okruglog DC konektora a ne preko standardnog za matične? Znam da je bilo takvih ploča ako se ne varam Tubeman i Apparatus su si složili audio PC sa njima ali nisam vidio u zadnje vrijeme da takve ploče još uvijek postoje.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: MEDIA PLAYER MK1 :)

PostPostao/la beboni » Uto svi 26, 2020 4:44 pm

Tko rano poludi,život mu prođe u veselju.
Avatar korisnika
beboni
 
Postovi: 263
Pridružen: Pon stu 11, 2013 5:35 pm

Re: MEDIA PLAYER MK1 :)

PostPostao/la yoke » Uto svi 26, 2020 9:58 pm

Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Prethodni

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost