PC za muziku

Re: PC za muziku

PostPostao/la audio kutak » Pon ruj 28, 2015 9:53 pm

uzmi onda 2 komada Neoware CA22 za 250 kn ukupno i miran si ;)
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: PC za muziku

PostPostao/la joe dalton » Pon ruj 28, 2015 9:59 pm

pamook napisao:ovi su OK ali nemaju SPDIF na sebi, ne znam koliko je kome to bitno - meni je bilo kljucno :P

To bi moglo biti zgodno.
Gledao sam malo tu ploču i što je napisao Tubeman u jednoj drugoj temi. Dovedeš napajanje 9-19 VDC i kao sve super. Onda se to na ploči pretvara u 12, 5 i 3,3 V preko DC/DC pretvarača. Prema onome što je mjerio Tubeman ispada da snaga konstantna bez obzira na ulazni napon. To bi značilo da je ta DC/DC pretvorba na ploči aktivna. Znači opet neki swtcheri direktno na ploči. Pitanje je koliko ti switcheri brljaju po SPDIF i USB signalu?
Ukoliko prave probleme tu nažalost popravka nema. Tako da bi se možda radije odlučio za neku varijantu sa klasičnim napajanjem.
Onako samo razmišaljm naglas........
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: PC za muziku

PostPostao/la Edison » Pon ruj 28, 2015 11:09 pm

joe dalton napisao:Razmišljao sam ozbiljno o tome neko vrijeme. Malo me odbija što su rabljeni. Ne znam što su prošli i u kakvim uvjetima. Vjerojatno kao PC kase negdje. Malo me brine koliko im je još života ostalo.


Ja sam uzeo "Igel", bio je 200kn + 50kn PDV + 30 kn postarine, ukupno 280 kn. Sad je osnovna cijena, mislim, 100 kn. Uredjaj je radio u nekoj banci ili osiguranju. Memorija je na fotografskoj CF kartici, u originalu se spajalo ne neki server, a jezik logiranja je bio njemacki. Ocito je to stiglo iz Njemacke, Austrije ili Svicarske. Uredjaj je vrlo uredan i ocuvan, izgleda skoro kao nov. Ja sam instalirao neki Linux muzicki prilagodjen sistem... i zaboravio na taj kompjuteric. Interesantan mi je sto nema pokretnih dijelova (ventilatori, disk) pa je necujan.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5683
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: PC za muziku

PostPostao/la joe dalton » Pon ruj 28, 2015 11:13 pm

Edison napisao:
joe dalton napisao:Razmišljao sam ozbiljno o tome neko vrijeme. Malo me odbija što su rabljeni. Ne znam što su prošli i u kakvim uvjetima. Vjerojatno kao PC kase negdje. Malo me brine koliko im je još života ostalo.


Ja sam uzeo "Igel", bio je 200kn + 50kn PDV + 30 kn postarine, ukupno 280 kn. Sad je osnovna cijena, mislim, 100 kn. Uredjaj je radio u nekoj banci ili osiguranju. Memorija je na fotografskoj CF kartici, u originalu se spajalo ne neki server, a jezik logiranja je bio njemacki. Ocito je to stiglo iz Njemacke, Austrije ili Svicarske. Uredjaj je vrlo uredan i ocuvan, izgleda skoro kao nov. Ja sam instalirao neki Linux muzicki prilagodjen sistem... i zaboravio na taj kompjuteric. Interesantan mi je sto nema pokretnih dijelova (ventilatori, disk) pa je necujan.

Ista je cijena i sad. 100 kn je onaj Neoware što Kutak spominje gore.
Što znači zaboravio. Radi tako dobro da ni ne znaš za njega ili stoji negdje u ladici? :D
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: PC za muziku

PostPostao/la Edison » Pon ruj 28, 2015 11:21 pm

joe dalton napisao:Što znači zaboravio. Radi tako dobro da ni ne znaš za njega ili stoji negdje u ladici? :D


Stoji negdje, ne znam ni gdje je trenutno... :oops:
Ne treba mi to, ali sam mislio mozda jednom zatreba, a nije skupo...
Nisam ja za computer audio... :snooty:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5683
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: PC za muziku

PostPostao/la audio kutak » Pon ruj 28, 2015 11:26 pm

nikad od tebe pravog audiofila :mrgreen:
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

Re: PC za muziku

PostPostao/la micro » Ned lis 04, 2015 11:16 am

Ovi imaju jako puno ovih mikro i mini racunala , pitanje je isplativost zbog postarine.
http://www.mini-itx.com/store/" target="_blank

Jedan proizvodjac koji pravi vrlo zanimljive maticne ploce vrlo malog formata , izlaza i ulaza nema sta nema:)

http://www.jetwaycomputer.com/NF9M.html
micro
 
Postovi: 610
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: PC za muziku

PostPostao/la denis_vz » Ned lis 04, 2015 2:50 pm

micro napisao:
Jedan proizvodjac koji pravi vrlo zanimljive maticne ploce vrlo malog formata , izlaza i ulaza nema sta nema:)

http://www.jetwaycomputer.com/NF9M.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank


Jetway radi zanimljive matične, ali za ovu baš nisam siguran...

Naime, muči me ovo "+9V ~ +36V DC-in jack"... Dakle, na ploči vjerojatno ima nekakav DC-DC konverter, valjda čip veličine zrna riže, pa se bojim da bi tu moglo biti svega (pogotovo za ozbiljan zvuk).

Bolje su mi matične koje točno specificiraju npr. 19V/3.4A kao DC ulaz. Onda uzmeš "ozbiljniji" switcher za laptop, i u principu nemaš problema sa šumom.
Ova varijanta u koju se šteka "sve živo" mi je sumnjiva, jer obično ono što se ugrađuje na ploču od strujne regulacije nije baš bogznašto: s obzirom da se takve ploče znaju koristiti za "digital signage" (tj. da tjeraju nekakav kiosk-displej ili monitor na kojemu se vrte reklame po dućanima), to im nije neka mana. No, kad spojiš malo ozbiljnije zvučne komponente (vanjski DAC, kvalitetno pojačalo), skužiš da imaš dosta digitalnog šuma.... Najčešći uzrok - loše napajanje - ili u ovom slučaju loš DC-DC konverter na ploči....
Avatar korisnika
denis_vz
 
Postovi: 225
Pridružen: Sri svi 14, 2014 12:05 am
Lokacija: Varaždin

Re: PC za muziku

PostPostao/la joe dalton » Ned lis 04, 2015 4:06 pm

@denis_vz - vidi moj post pri vrhu stranice - slično razmišljamo. S tim da ja ovdje nemam praktičnog iskustva nego lupam teoretski...
Avatar korisnika
joe dalton
 
Postovi: 2558
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 11:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: PC za muziku

PostPostao/la tom_hifi » Pon lis 05, 2015 4:09 pm

Ponavljam :)

Dođi do mene i vidi kako to ja imam riješeno. Sve će ti biti jasnije. Malo previše teoretizirate oko računala čija namjena je SAMO za puštanje glazbe.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5308
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost