Teac VRDS 25

Teac VRDS 25

PostPostao/la tomo » Sub ožu 08, 2014 11:02 am

Bok!

Evo da malo održavamo temu aktivnom...
Pred par mjeseci nabavio sam Teac VRDS 25 player u mint stanju. Čak je i daljinski bio u najlonu. Player odlično svira i oduševio me njegov mehanizam - brz je i žvače stvarno sve.
Malo sam gledao po netu i vidio sam da je bilo dosta razno raznih modifikacija tog playera koje ga po opisima dovode u razinu wadie i slične ezoterije. Spominju se modifikacije clocka, napajanja, uključivanje diethera, modifikacija izlaza i sl.
Molio bih, ako postoji netko na forumu tko bi znao što se može modificirati i kako na ovom playeru da se javi sa savjetima.
tomo
 
Postovi: 9
Pridružen: Čet kol 29, 2013 9:09 am

Re: Teac VRDS 25

PostPostao/la tom_hifi » Sub ožu 08, 2014 11:22 am

Potrebno je nabaviti service manual, dobro proučiti kako je sve složeno i tek onda ići na nekakve modifikacije.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Teac VRDS 25

PostPostao/la tomo » Ned ožu 16, 2014 9:13 pm

Uspio sam pronaći na internetu service manual za vrds 25x. koliko sam skužio, razlika između "obične" dvadesetpetice i 25x je što 25x ima digitalni ulaz pa se može koristiti samo kao DAC.
Ja sam šemu pregledao i sa mojim mizernim znanjem to meni slabo znači :oops:
Htio sam manual okačiti na post, ali izgleda da forum to baš ne podržava. Možda admin ima neki trik u rukavu :pray:
Ako je netko voljan pogledati i udijeliti savjet pošaljem mu manual mailom.
tomo
 
Postovi: 9
Pridružen: Čet kol 29, 2013 9:09 am

Re: Teac VRDS 25

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned ožu 16, 2014 10:01 pm

Jel to pdf? Bez problema se okači pdf gore isto kao i slika. Odeš na "odogovor" pa na dodavanje privitka i to je to. Kolike je veličine taj file?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Teac VRDS 25

PostPostao/la stressman » Ned ožu 16, 2014 10:06 pm

as vintage as it gets

Slika
Avatar korisnika
stressman
 
Postovi: 433
Pridružen: Sub kol 10, 2013 5:00 pm
Lokacija: Donja Zelina / Zagreb

Re: Teac VRDS 25

PostPostao/la aparatusonitus » Ned ožu 16, 2014 10:36 pm

Pošalji mi preko pm poruku s tvojim mailom pa ću ti poslati servisni za tvoj model.
Avatar korisnika
aparatusonitus
 
Postovi: 281
Pridružen: Čet ruj 05, 2013 11:05 am
Lokacija: Split

Re: Teac VRDS 25

PostPostao/la tomo » Pon ožu 17, 2014 1:18 am

tnx Khadgar na savjetu...
Nisam baš nešto sa forumima, jer baš ne pišem - uglavnom čitam :)
Mislim da sam i ja skinuo manual sa elektrotanye.
Našao sam na webu jednu njemačku firmu koja modificira taj player. Cijena je naravno "boli glava".
Evo link:
http://www.audiotuning.de/english/index ... oddet.html

Što bi se od toga dalo izvesti u diy varijanti i koliko to ima smisla?
tomo
 
Postovi: 9
Pridružen: Čet kol 29, 2013 9:09 am

Re: Teac VRDS 25

PostPostao/la stressman » Pon ožu 17, 2014 8:56 am

precision resistors for diff amplifier, 8x vishay za 125 €? Kipiš 20-30 metalfilm otpora i upariš ih za šačicu kuna, za početak :)
as vintage as it gets

Slika
Avatar korisnika
stressman
 
Postovi: 433
Pridružen: Sub kol 10, 2013 5:00 pm
Lokacija: Donja Zelina / Zagreb

Re: Teac VRDS 25

PostPostao/la tomo » Uto ožu 18, 2014 7:40 am

E to je super savjet!
Aparatusonitus koji mi je poslao shemu, malo je bacio oko i sugerirao je promjenu op-ampova. Vidim da i ovi Nijemci to rade. Ali uz popularnu cijenu naravno :) Vidit ću što se oko toga da napraviti...
Na njihovoj stranici prva na listi dorada je clock. Da li bi se to dalo izvesti u diy varijanti? Negdje na nekom forumu je ilimzn opisao u jednom lijepom postu preradu clocka na nekom playeru (mislim da je isto teac vrds 8 bio u pitanju).
Neznam da li je to primjenjivo u slučaju ovog playera?
Još jedno pitanje: pokušao sam iz šeme dokučiti kako mu radi regulacija glasnoće (ima do -20 db atenuaciju), ali nisam uspio. Možda neki hint kak to radi?
tomo
 
Postovi: 9
Pridružen: Čet kol 29, 2013 9:09 am

Re: Teac VRDS 25

PostPostao/la tom_hifi » Uto ožu 18, 2014 8:27 am

Kod clocka se generalno zamijeni kristal s nečim kvalitetnijim ( http://www.tentlabs.com/Products/cdupgr ... index.html ) i dovede mu se zasebno napajanje odvojeno od ostalog dijela. Ono što bih ja napravio, odvojio bih analogno i digitalno napajanje D/A čipova što je dosta bitno, poradio na dodatnom decouplingu i slično (opampovi itd). No, sve to zahtjeva dosta proučavanja, prilagođanjava i vremena. Uglavnom, ako misliš da nisi dorastao zadatku, nemoj po tome prčkati.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Sljedeće

Vrati se na: Digitalni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost

cron