WEGA (Sony) PSS-200R Stereo Receiver (1979) - (popravak)

Re: WEGA (Sony) PSS-200R Stereo Receiver (1979) - (popravak)

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri ruj 20, 2023 10:31 pm

Baš sam pogledao šemu Kenwooda KT-1000 kojeg imam kod kuće i on baš ima pravi 75R ulaz, dok svi ostali receiveri i tuneri koje sam do sada imao na stolu imaju ili "srednji" izvod na 300R ulazu ili preko nekakvih prilagođenja pa opet spojeno na 300R ulaz. Sve u svemu kao što si rekao previše je danas smetnji za neoklopljeni kabel pa sam i zato rekao bolje koaks i spojiti na 75R.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5733
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: WEGA (Sony) PSS-200R Stereo Receiver (1979) - (popravak)

PostPostao/la daluka » Čet ruj 21, 2023 8:23 am

Khadgar2007 napisao:Baš sam pogledao šemu ... svi ... receiveri i tuneri imaju ili "srednji" izvod na 300R ulazu ili preko nekakvih prilagođenja ... . ... previše je danas smetnji za neoklopljeni kabel pa sam i zato rekao bolje koaks i spojiti na 75R.


Da si pogledao šemu ovog prijemnika vidio bi da se 75 omski ulaz vodi na transformator L1, on se nigdje ne vidi jer je sastavni dio FM ulazne jedinice, tako da nisu potrebni nikakvi transformatori impedancije i članci za simetriranje jer je to već u samom prijemniku.
Što se smetnji tiče pa nije ovo neki "super prijemnik" pa da sad mora iz masu signala "izvlačiti" signal da bi se dekodirao nego najobičniji radio, vanjska antena će ionako pokupiti sve moguće signale korisne i nekorisne i dovest će do prijemnika. Pa neće sa njim hvatat daleke postaje pa da mu je bitan svaki mV, sve se svodi na lokalne radio postaje i one na nacionalnoj razini, one ionako imaju zauzete dominantne točke za predajnike i vrlo velike snage predajnika.
Kako je tom_hifi napisao previše se komplicira, podržavam ono što je napisao, samo jedna žica, ja imam isto tako.
daluka
 
Postovi: 154
Pridružen: Ned lip 19, 2022 5:02 pm

Re: WEGA (Sony) PSS-200R Stereo Receiver (1979) - (popravak)

PostPostao/la norrinraddhr » Čet ruj 21, 2023 11:15 am

Koliko vidim uređaj radi, lovi stanice, radi FM i sve pet, znači nije mi namjera ovdje nekome trošiti vrijeme i voditi neku raspravu, ako netko ima volje i na pokoje pitanje odgovoriti sve pet, što više kazat...

Pošto imam taj simetričan plosnati kabel "twinlid" htio sam njega iskoristiti da ne brljam sa koaksom ili sa komadom žice, iako koaksa imam na kilometre, no htio samo njega, ujedno ne da mi se sadašnji RF konektor skidati sa koaksa koji vodi na vanjsku FM-10 antenu, zato bih htio ovaj adapter iskoristiti, ništa više.

Ujedno, svaki prijedlog je dobrodošao i ako vidim da sa ovim neću ništa moći budem onda sa 75R koaksom isprobao, imam jedan poduži pa mogu njega testirati.

Jučer sam ga rastavio i isprobao i svugdje imam masu, iako je središnji dio (+) izolator. Mislio sam da ima negdje spoj na feritnom prstenu ali tu gdje je žica lakirana sve je u redu. Znači svugdje mi pišti kako kod da testiram, to tako ne bi smjelo ili?

IMAG3110_2.jpg


IMAG3114_2.jpg


IMAG3120_2.jpg


IMAG3122_2.jpg


IMAG3137_2.jpg


IMAG3149_2_3.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pioneer F-225 Tuner - (1990)
Pioneer CT W-310 Deck - (1990)
RIZ GM-5010 Gramophone - (1992)
AVM Competition AMP Class A - (1997)
HECO Victa 700 - 3-Way Bass Reflex - (2011)
Avatar korisnika
norrinraddhr
 
Postovi: 124
Pridružen: Pet ruj 25, 2020 5:18 pm
Lokacija: Virovitica

Prethodni

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost