Grundig TK 547 magnetofon

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Uto sij 03, 2023 9:54 pm

maltus napisao:Nemoj gledat mehanicku simetralu. Azimut se namjesta 2kanalno pomocu scopa i faznog pomaka sinusa.


Znači taj wrap odnosno mehanička simetrala ne igra nekakvu ulogu, jelda?
Uglavnom što se azimuta tiče to mi je odradio jedan poznanik sa 2-3 testne trake, svaka na posebnoj frekvenciji. Znam da je bilo nešto od oko 333Hz (tako nešto) i da je to bilo ili za mjerenje brzine vrtnje, stabilnosti brzine odnosno ili/i čak i WoW & Fluttera. Pa onda traka od nekoliko kHza i ne sjećam se treća koliki frekventni signal je imala. A osciloskop smo imali virtualni (softwareski) i fazni pomak smo gledali na laptopu. Ima čovjek stvarno dobar software koji uzima u obzir nekakvu "toleranciju" same zvučne kartice tako da mjerenja ispadnu poprilično točna. I sinusoide su u fazi. Lijevi i desni kanal su full u fazi i to znam da mi je objašnjavao (a negdje i na tubi sam video tutorial o tome) da moraju biti u fazi na "najvišem vrhu" sinusoidnog vala. Jer se zna desiti da ljudi ne traže najveću/najvišu (kako da to nazovem) sinusoidu i onda misle da su stavili kanale u fazu odnosno da je fazni pomak u redu, a zapravo kao da je za cijeli jedan fazni pomak (i pola faznog pomaka) fulan jedan od kanala. (Malo sam sad to traljavo objasnio, al' predpostavljam da se razumijemo) :D

Pošaljem privatnu poruku večeras ili sutra, ako si za da se onda jedan dan dogovorimo da pobrišemo te trake. Popijemo kavu/pivu/balić... :mrgreen: dok se to briše.
Bolje rečeno eksamo na 38cm/s. Hahahah
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la maltus » Sri sij 04, 2023 10:08 am

Tek sljedeci tjedan, ovaj nisam u ZG .
Da, u principu se tak stela....
Avatar korisnika
maltus
 
Postovi: 148
Pridružen: Ned svi 19, 2013 3:14 pm

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la JIJokey » Pet vel 03, 2023 10:30 pm

Isprike maltus kaj se nisam prije javil, uglavnom riješio sam.
Živim u sasvim malenoj kućici, ali njezini prozori gledaju na vrlo veliki svijet.
Avatar korisnika
JIJokey
 
Postovi: 40
Pridružen: Uto svi 24, 2022 9:52 am
Lokacija: Lociran

Re: Grundig TK 547 magnetofon

PostPostao/la maltus » Pet vel 03, 2023 10:38 pm

:clap:
Avatar korisnika
maltus
 
Postovi: 148
Pridružen: Ned svi 19, 2013 3:14 pm

Prethodni

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju