AIWA MODEL 2300

AIWA MODEL 2300

PostPostao/la cappucino » Uto pro 08, 2020 8:50 pm

Kako sam od tate naslijedio dotični gramofon,uvijek mi je bilo žao odvojiti se od njega jer je vječito zujao i to s godinama sve više. Uz to i interkonekt je poprilično kratak -cca 60cm, a kabel je direkt spojken na pcb.
Zujanje je riješeno jednostavno!
Trafo je pričvrščen unutar kučišta i zmeđu njega i kučišta stavio sam gumene odstojnike i riješeno. :dance:
Svakako imam pitanja :
1-koji kabel i koliko dug smijem staviti-zamijeniti? sada je Pickering zvučnica montiran,al ko zna što če se montirat??? svakako MM - ( PARDON !-prije sam upisao MC )
2-lift ručke -da li smijem podmazati uljem za šivače mašine?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: AIWA MODEL 2300

PostPostao/la Zmajz » Uto pro 08, 2020 10:44 pm

kabel stavi dužine koja ti odgovara/treba ali pri tome vodi računa o kapacitivnosti kabla prema preporuci proizvođača zvučnice. Ako lift ne radi onda ćeš ga morati rastaviti, očistiti od starog ulja i zamijeniti ga...
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: AIWA MODEL 2300

PostPostao/la vilim » Sri pro 09, 2020 12:44 am

Zaintrigirao si me u trenutku kada sam vidio zvučnicu Pickering XV-15 koju sam i sam do prije nekoliko mjeseci imao na ručki SME-3009 S. Kupio sam je u Grazu mislim 1977 u jednom malom dućanu audio dijelova koji mi je više izgledao kao posrednik rabljenih stvari. Lik vjerojatno nije ni znao koliko je ova zvučnica kvalitetna a cijenom je bila jako prihvatljiva. Ima izvrsnu separaciju kanala i širok frekvencijski pojas. Ove sam ove godine htio zamijeniti iglu koja je prilično skupa te sam bio u dilemi jeli bolje kupiti neku novu zvučnicu ili novu iglu ali ostaje stara zvučnica . I dok sam se premišljao razbolila mi se mačka i hajde veterinaru koji me dobro oderao . Mačka je ozdravila a ja sam ostao i bez igle i nove zvučnice. U međuvremenu sam prijatelju popravio hibrid pojačalo koje mu je dugo vremena stajalo, mnogi su prčkali po njemu i samo cijelu stvar unakazili. I na kraju da ne duljim lik je bio toliko zadovoljan kada je pojačalo prosviralo a znajući za ovu priču kupio mi je Ortofon zvučnicu 2M Red koju je ručica SME 3009 izvrsno prihvatila i zadovoljan sam zvukom. Problem je kod mene više psihološke naravi jer i dalje mi se po glavi mota Pickering XV-15, nikako zaboraviti taj zvuk koji je zaista odličan. Gramofon je Technics SL-150 direct drive s aluminijskom lijevanom šasijom. Predlažem svima napajanje izbaciti izvan gramofona jer to je kao jedna hotelska zvjezdica više, a ulje za podmazivanje koje sam dobio uz gramofon izgledalo je poput gustog ulja za mjenjače na automobilima
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: AIWA MODEL 2300

PostPostao/la cappucino » Sri pro 09, 2020 9:53 am

Zmajz napisao:kabel stavi dužine koja ti odgovara/treba ali pri tome vodi računa o kapacitivnosti kabla prema preporuci proizvođača zvučnice. Ako lift ne radi onda ćeš ga morati rastaviti, očistiti od starog ulja i zamijeniti ga...

Lift radi, ali baš zbog toga jer radi, pitam šata mi je činiti da ga ne ubrljam!
Zvučnica je sad koja je - PICKERING-, ali ne znam dal če i dalje ostati ta.
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: AIWA MODEL 2300

PostPostao/la cappucino » Sri pro 09, 2020 10:08 am

vilim napisao:Zaintrigirao si me u trenutku kada sam vidio zvučnicu Pickering XV-15 koju sam i sam do prije nekoliko mjeseci imao na ručki SME-3009 S. Kupio sam je u Grazu mislim 1977 u jednom malom dućanu audio dijelova koji mi je više izgledao kao posrednik rabljenih stvari. Lik vjerojatno nije ni znao koliko je ova zvučnica kvalitetna a cijenom je bila jako prihvatljiva. Ima izvrsnu separaciju kanala i širok frekvencijski pojas. Ove sam ove godine htio zamijeniti iglu koja je prilično skupa te sam bio u dilemi jeli bolje kupiti neku novu zvučnicu ili novu iglu ali ostaje stara zvučnica . I dok sam se premišljao razbolila mi se mačka i hajde veterinaru koji me dobro oderao . Mačka je ozdravila a ja sam ostao i bez igle i nove zvučnice. U međuvremenu sam prijatelju popravio hibrid pojačalo koje mu je dugo vremena stajalo, mnogi su prčkali po njemu i samo cijelu stvar unakazili. I na kraju da ne duljim lik je bio toliko zadovoljan kada je pojačalo prosviralo a znajući za ovu priču kupio mi je Ortofon zvučnicu 2M Red koju je ručica SME 3009 izvrsno prihvatila i zadovoljan sam zvukom. Problem je kod mene više psihološke naravi jer i dalje mi se po glavi mota Pickering XV-15, nikako zaboraviti taj zvuk koji je zaista odličan. Gramofon je Technics SL-150 direct drive s aluminijskom lijevanom šasijom. Predlažem svima napajanje izbaciti izvan gramofona jer to je kao jedna hotelska zvjezdica više, a ulje za podmazivanje koje sam dobio uz gramofon izgledalo je poput gustog ulja za mjenjače na automobilima


Inače na drugom gramofonu,tj, onom kojeg stalno upotrebljavam -vidi temu- viewtopic.php?f=8&t=4012&start=10, je zvučnica ORTOFON 2M Bronze.
imao sam priliku usporediti 2M red i 2M bronze. razlika je čujne bez previše naglušavanja.
Svakako mi se vrti po glavi da kupim novu iglu za Pickering kojeg imam, no oprezan sam je znam da zvučnica ima svoje godine, pa da mi se ne desi da nakon kratkog vremena nešto s njom ne štima...npr zamor materijala-šta se desi unutar samog kučišta :think:
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: AIWA MODEL 2300

PostPostao/la Zmajz » Sri pro 09, 2020 10:10 am

AKO RADI NE DIRAJ!
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: AIWA MODEL 2300

PostPostao/la cappucino » Sri pro 09, 2020 10:11 am

Ova zvučnica mi se čini više nego odlična...
https://www.audio-technica.com/en-eu/ca ... et/vm740ml" target="_blank
Avatar korisnika
cappucino
 
Postovi: 1615
Pridružen: Pon stu 25, 2013 9:43 am
Lokacija: Poreč

Re: AIWA MODEL 2300

PostPostao/la Bepone » Sri pro 09, 2020 10:15 am

pickering mene prosljedi! kabeli pusti kako je! cim kraci , bolji, najbolje je da nema kabela, znaci ugradi wi fi !
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: AIWA MODEL 2300

PostPostao/la Bepone » Sri pro 09, 2020 10:16 am

Zmajz napisao:AKO RADI NE DIRAJ!

uvijek pravilo za sve , osim za hifi :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: AIWA MODEL 2300

PostPostao/la dredder » Sri pro 09, 2020 12:17 pm

cappucino napisao:Kako sam od tate naslijedio dotični gramofon,uvijek mi je bilo žao odvojiti se od njega jer je vječito zujao i to s godinama sve više. Uz to i interkonekt je poprilično kratak -cca 60cm, a kabel je direkt spojken na pcb.

1-koji kabel i koliko dug smijem staviti-zamijeniti? sada je Pickering zvučnica montiran,al ko zna što če se montirat??? svakako MM - ( PARDON !-prije sam upisao MC )
2-lift ručke -da li smijem podmazati uljem za šivače mašine?

Pod broj 2, nikako to ulje je prerijetko za bilo šta koristio sam ga za podmazati vodilice cd lasera i drži jako kratko opasnost od razlijevanja, jedino mi služi za prvu pomoć ako je najbolje u kući što imaš svinjska mast.



Sa svojim preskromnim znanjem predlažem kabel za zamjenu

https://www.audiopro.hr/proizvod/klotz- ... ?idPro=963" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank Izuzetno mali kapacitet 65 pF / m (19 pF / ft). plus neutrik konektori.

Iako je kabel jeftin dostavu su mi htjeli naplatiti 50kn pa sam iskoristio koax kabel.

Ovdje je lijepi video zamjene korak po korak možda nekome zatreba.

Watch on youtube.com
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Sljedeće

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju