Thorens TD165 Special

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la Zmajz » Uto sij 07, 2020 1:27 am

Zaboravite opruge, riješenje se zove sorbothan ili nešto slično (sylodyn, sylomer i sylodamp), upravo pokušavam nabaviti nešto od toga... za istu svrhu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la Zden » Uto sij 07, 2020 2:22 pm

[quote="tom_hifi"]Imaš svakojako za preciznu mehaniku. Ja u firmi imam neko, baš tako piše, za preciznu mehaniku s rotirajućim dijelovima.

A federe koje su ti radili su iste "jačine"? Ok po obliku, ali i jačina opruge je bitna.

Meni su i oni dosjedi ispod otišli, tako da zamjena samo federa ne igra ulogu ...[/quote

Pa nismo od jučer , rađeni su po izmjerama orginala , od federštala kvalitetnih performansi no svakom na volju .
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la Zden » Uto sij 07, 2020 2:26 pm

Pao Pepeo napisao:
Zden napisao:remen se nađe u tevetronu a opruge iliti federe rade u savskoj , meni su radili po izrađenom konusu oriđiđi za smiješan iznos
cca 6 kom za 60kn
lp


tu bi rekli i šušte :happy-smileyinthebox:
to i mene zanima , meni bi trebale opruge samo jace . Barem bi zelio ih isprobat
nedavno sam preradio jedan TD150 tako da sam mu mijenjao onaj " trokut " na kojemu lezi i osovina tanjura i rucka.
Sve mi je to ispalo teze nego kod originala . tako da sam te 3 opruge na kojima sve to visi trebao jace zategnuti .
Tanjur pluta ali volio bi probati 3 nove opruge istog oblika i dimenzija samo jace ,,

tomo ako ides pitat javi
zp1956 napisao:Koje ulje koristiti za podmazivanje osovine. Planiram servis svog Sansui SR-222mkII, pa me zanimaju iskustva.


ja sam ocistio osovinu i pospricao WD40 :shock: :mrgreen: ali mogao bi kapnut i koje rijetko ulje

Tvrdoću možete dati napraviti po želji ja sam radio malo tvrđe i nisam bio zadovoljan i riješio ih .Važan je orginal uzorak i po njemu se odredi debljina žice i onda što tko želi tvrdo ili mekano

iskreno od kad sam slozio gramofon prije nekih 2mij. zaboravio sam i na ulje , opruge igle poklopce...
samo vrtim :whistle: i odlicno me sluzi
Zden
 
Postovi: 131
Pridružen: Ned stu 11, 2018 2:52 pm

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la tom_hifi » Uto sij 07, 2020 5:04 pm

Zden napisao:
tom_hifi napisao:Imaš svakojako za preciznu mehaniku. Ja u firmi imam neko, baš tako piše, za preciznu mehaniku s rotirajućim dijelovima.

A federe koje su ti radili su iste "jačine"? Ok po obliku, ali i jačina opruge je bitna.

Meni su i oni dosjedi ispod otišli, tako da zamjena samo federa ne igra ulogu ...[/quote

Pa nismo od jučer , rađeni su po izmjerama orginala , od federštala kvalitetnih performansi no svakom na volju .


Nisam to pitao u sumnji, nego sam pitao za savjet i na koji način si ih dao izraditi ;)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la tom_hifi » Pet sij 24, 2020 6:41 am

Kako su i dosjedi otišli za opruge i sve, odlučio sam nabaviti provjereno dobar kit.

opruge.jpg


Radi se o ovome:

https://vinylnirvana.com/product/new-replacement-springs-for-td-165-166-166-mkii-146-turntables

Gratis sam dobio i oprugu ispod ručke.

Kada stignem, to ću sve posložiti. :)
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la tom_hifi » Čet ožu 26, 2020 11:59 am

I prošla dva mjeseca ... uglavnom, manje više posložio sam gramofon i svira. Moram još pripasati anti-skating uteg jer nemam original, ali to se lako izDIY-a. Možda još srediti 1mm podlošku pod zvučnicu, koju mislim da imam, i to je uglavnom to. Kroz neko vrijeme, vjerojatno ne ove godine, sredit ću novi plinth, pa sve lijepo obojati, no, do tada, ostaje kako jest.

Modificirao sam i original headshell da se može odozgo sve montirati (mislim da vijke za zvučnicu) i puno olakšava u podešavanju svega. Cijelo proces se može vratiti u original stanje, te sve izgleda kao da ništa nije dirano.

Slike:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg


Kaže čovjek koji je prodao opruge da je ovo super ...


I tako, idemo dalje. Danas se možda pozabavim utegom. Trebam složiti jedan od 0.6g i drugi 2g.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la Zmajz » Čet ožu 26, 2020 12:12 pm

Trebalo bi to malo prigušiti (amortizirati) da ne ljulja tako dugo. Ovako je dobro za zemljotres, ali...

BTW, nemoj kojim slučajem baciti stare opruge!!!
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la tom_hifi » Čet ožu 26, 2020 12:36 pm

Zmajz napisao:Trebalo bi to malo prigušiti (amortizirati) da ne ljulja tako dugo. Ovako je dobro za zemljotres, ali...

BTW, nemoj kojim slučajem baciti stare opruge!!!


Neću baciti ništa, bez brige. Naišao sam na puno različitih mišljenja oko ovjesa, odlučio slušati čovjeka koji ih je već stotine složio ... a sad, valjda zna.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la Edison » Čet ožu 26, 2020 1:57 pm

Tome, nekad davno sam imao Thorense TD318 i TD320. Unutar opruga su bile ugurane kocke od spuzve. Sad, da li je to bilo originalno, ili je dodao prijasnji vlasnik, ne bih znao...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5664
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Thorens TD165 Special

PostPostao/la Zmajz » Čet ožu 26, 2020 3:17 pm

to sa spužvom je najjednostavnije riješenje, svrha je da se od opruge napravi amortizer, prigušivač, isto kao kod automobila.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Analogni izvori zvuka

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju