Kopija

Kopija

PostPostao/la zuzi » Pon tra 25, 2016 10:08 pm

Kaže se da je privilegija originala - kopija. Pa eto.

Original - Vestigal arm iz negdje sedamdesetih.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
zuzi

Re: Kopija

PostPostao/la zuzi » Pon tra 25, 2016 10:10 pm

Kopija /ovih dana/
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
zuzi

PostPostao/la zuzi » Pon tra 25, 2016 10:15 pm

Posebno zahtjevan dio za izradu. Umetanje lagera u cijevčicu koja nosi "shell". Riješeno uspiješno bušenjem malom akku bušilicom na pisaćem stolu.
zuzi

PostPostao/la joe dalton » Pon tra 25, 2016 10:38 pm

Ovaj touch sa pribadačom na shelu posebno lajkam :D
joe dalton

PostPostao/la Edison » Uto tra 26, 2016 12:08 am

Zuzi, Vestigal ima tri, cetiri vijka za podesavanje. Ima li i ova tvoja kopija sve te mogucnosti?
Tko ne zna podesiti tu rucku, i tko nema mirnu ruku za "lift", za njeg nije Vestigal rucka.
Posto je zuzi "iz onog doba", vjerojatno se dobro snalazi s takvim ruckama... :)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Edison

PostPostao/la Schultz » Uto tra 26, 2016 1:08 pm

Ah... Dobar stari Skeleton Transcriptor....

I to sam imao jednom....
Malvazijski tigar
Schultz

PostPostao/la Zmajz » Uto tra 26, 2016 1:36 pm

Zuzi je dobio original na uvid i postupanje...
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Zmajz

PostPostao/la Dacho » Uto tra 26, 2016 8:03 pm

Imao sam originalnu Vestigalku na svom prvom gramofonu koji je bio i testiran u Hi fi media casopisu. Dosta zeznuta rucka, ima solidne mogucnosti stelanja ali je prelabava i sklona raznim rezonancijama. Duboke brazde i bas dionice jednostavno nije mogla cupati. Sjecam se da se i Gaži napatio sa njom. Poslije sam ju zamijenio sa Grace 707 mk2 e to je vec druga prica bila...
Koliko se sjecam Vestigal ima regulaciju VTA ali mijenja se nagib cijele rucke a ne visina...vec sam zaboravio kako je to islo, ipak je to 20 tak god. :)
Dacho

PostPostao/la zuzi » Uto tra 26, 2016 8:50 pm

Osnovno kod te ručke je "naparivanje" sa zvučnicom. Kad je proizvedena bile su "in" zvučnice visoke kompilijanse i što manje mase te gazne sile. Najbolje što se onda tvrdilo je ADC XLM/Audio dinamic Corporation Xtraordinary Low Mass/. Opozit toj koncepciji su zvučnice velike mase koje su zahtjevale drugačije ručke.
E sad, tko je što s čime sparivao i kakav rezultat je bio - o tom potom.
Sve do pojave Altmanove "drvenarije" meni nikad ne bi palo na pamet igrati se s ručkama ali taj čovjek je bar što se mene tiče preokrenuo stvari. Takve nezgrapne i nakoko šeprtljave stvari u praksi pokazuju da se mogu mjeriti zvukovno sa mnogim konzumnim ručkama. Što bi pokazala mjeranja /i tko i s čim bi ih proveo/ neznam. Mogu se samo pouzdati na svoje iskustvo a ono je samo moje.
I ono najvažnije. Te ručke ako imaju potrebni antiskejting i adekvatno poštelanu gaznu silu NE UNIŠTAVAJU PLOČE kao što su to radile nekad davno ručke u jeftinim gramofonima.
Danas je gramofon u čudnoj situaciji. Jedni ga dižu u nebesa, drugi ga prezrivo nazivaju grebalicama. Ni jedna od tih dvaju tvrdnji ne stoji /ili uglavnom ne stoji/. Jedni pretjeruju s tvrdnjom da gramofon treba biti izuzetno dobro "poštelan" drugi pak nemaju osnovna znanja o ugađanju. I eto pašta šute.
Poseban problem je naviknutost na PHILIPSOV Red book format. Izgleda da smo stvarno prilagodljiva bića. Čak smo se prvikli na paradajz iz staklenika.
zuzi

Vrati se na: Analogni izvori zvuka