'ceci est un Cube' pojačalo

Re: 'ceci est un Cube' pojačalo

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet ožu 08, 2024 4:35 pm

A što fali to-3 kućištu, ako ne znaš kuda ćeš sa njima slobodno prihvaćam još donacija. :mrgreen:
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5738
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: 'ceci est un Cube' pojačalo

PostPostao/la micro » Pet ožu 08, 2024 6:24 pm

Ne znam sta grunf planira sa tim alfetima , sad mi je ova rasprava o 15" i 18" ponovo zagolicala mastu, a vec sam razmisljao o tome , soba mi je duzine za dlaku duza od 6m , kako ima i iza pomocna prostorija i vrata a zid nije noseci, kad bi uklonio zid a ionako bi trebalo skinuti tapete pa poravnati zidove , dobio bi duzinu prostorije za dlaku vecu od 8m , 4,5 sirine , tu bi se vec mogli cuti i 15" , staviti dva takva debeljka jedno metar ipo od zida i ima min 5m do mjesta za slusanje i jos i iza 1,5 metar , a kako su to vecinom 95dB i vise to bi moglo da pogoni i nesto u A klasi.

Jedino su ti TO3 smor za montazu za hladjenje.
micro
 
Postovi: 613
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: 'ceci est un Cube' pojačalo

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet ožu 08, 2024 7:21 pm

Auuu, pa jel ti to živiš u vili kada imaš takvu prostoriju za slušanje? :shock: Iako niti Dacho nije daleko od tih dimenzija, i on ima lijepu sobu di je strpao one grdosije.

Što se tiče to-3, uzmeš lijepi debeli L profil i na njega montiraš tranzistore i PCB i sve riješeno za čas. Danas bi uzeo deblji profil ali prije 17 godina što sam znao...
PCB sa Lprofilom.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5738
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: 'ceci est un Cube' pojačalo

PostPostao/la Edison » Pet ožu 08, 2024 10:04 pm

Khadgar2007 napisao:Danas bi uzeo deblji profil ali prije 17 godina što sam znao...
PCB sa Lprofilom.jpg


Valjda bi danas stavio i malo manje termo-paste... ;)
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5685
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: 'ceci est un Cube' pojačalo

PostPostao/la Khadgar2007 » Pet ožu 08, 2024 10:13 pm

Danas bi stavio plastični poklopac za to-3 i nalio u njega paste koliko god stane. :mrgreen:

Nisam upalio to pojačalo preko 10 godina... :cry: Imam i nacrtane nove PCBe za njega jer su stari debelo preveliki i taman bi se mogao napraviti drugačiji raspored u kutiji i to fino skockati da bude baš dobro, ali fali motivacije,vremena,itd...
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5738
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: 'ceci est un Cube' pojačalo

PostPostao/la grunf » Pet ožu 08, 2024 11:09 pm

micro napisao:Sad prevrtao po kutijama i nadjem te alfet ALF08N20K 200V 8A imam 6 kom a imam i njegovog komplementa ALF08P20K isto toliko kom , jos iz farnella , prodavali ih kao "audio tranzistore" , na zalost u metalnom TO3 kucistu , valjda bili jeftiniji od plasticnih kucista :lol:


bolje ti je da to doniraš meni, khanu bi to samo stajalo u ladici ko oni BUZ900/905 sa slike :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: 'ceci est un Cube' pojačalo

PostPostao/la grunf » Pet ožu 08, 2024 11:09 pm

Khadgar2007 napisao:Auuu, pa jel ti to živiš u vili kada imaš takvu prostoriju za slušanje? :shock: Iako niti Dacho nije daleko od tih dimenzija, i on ima lijepu sobu di je strpao one grdosije.

Što se tiče to-3, uzmeš lijepi debeli L profil i na njega montiraš tranzistore i PCB i sve riješeno za čas. Danas bi uzeo deblji profil ali prije 17 godina što sam znao...
PCB sa Lprofilom.jpg


jesi ikad upalia to pojačalo ?
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: 'ceci est un Cube' pojačalo

PostPostao/la grunf » Pet ožu 08, 2024 11:12 pm

micro napisao:Ne znam sta grunf planira sa tim alfetima , sad mi je ova rasprava o 15" i 18" ponovo zagolicala mastu, a vec sam razmisljao o tome , soba mi je duzine za dlaku duza od 6m , kako ima i iza pomocna prostorija i vrata a zid nije noseci, kad bi uklonio zid a ionako bi trebalo skinuti tapete pa poravnati zidove , dobio bi duzinu prostorije za dlaku vecu od 8m , 4,5 sirine , tu bi se vec mogli cuti i 15" , staviti dva takva debeljka jedno metar ipo od zida i ima min 5m do mjesta za slusanje i jos i iza 1,5 metar , a kako su to vecinom 95dB i vise to bi moglo da pogoni i nesto u A klasi.

Jedino su ti TO3 smor za montazu za hladjenje.


imaš dvi stranice prije , A klasa pojačalo ,u izradi uskoro ;)

a i ne triba ti neki visokoosjetljiv zvučnik ako ćeš A klasu , samo treba volja za držati grijalicu stalno uključenu :D
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: 'ceci est un Cube' pojačalo

PostPostao/la grunf » Sub ožu 09, 2024 10:55 am

micro napisao:Ne znam sta grunf planira sa tim alfetima

Jedino su ti TO3 smor za montazu za hladjenje.


i Pass nešto planira i to baš sa TO3

https://www.diyaudio.com/community/threads/alfet-mosfet-give-away-alf08p16v-alf08n16v-2-pairs.407149/page-14#post-7623776
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: 'ceci est un Cube' pojačalo

PostPostao/la grunf » Pon ožu 11, 2024 2:52 am

zasad sve montirano na Al ploči od 10mm pa ako se odlučin lako od toga napravin kutiju, sve je ožičeno i testiran ispravljač , ostaje još montirati hladnjak sa pojačalima i normalno istestirati ih
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju