PASS F5

Re: PASS F5

PostPostao/la grunf » Uto lis 11, 2022 9:13 pm

SasaKC83 napisao:
Bepone napisao:
SasaKC83 napisao:7 wata tristobe i 3 inč fulrenđer ... puna soba muzike... :lol:

pitaj kapucina, sada se misli rjesit samostojecih bowersa i ostavit mali fosex fe103en... 5W zvucnik.


ma sve ja to kužim....


a ja zadnjih 5-6 godina nisam napravio ni jedno pojačalo jače od 20W i to su sva bila A klasa :D

mislin da ću u 2023 kreniti sa jednim novim projektom ,opet A klasa, lateralci izlaz i lampa pobuda i opet 20W
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: PASS F5

PostPostao/la grunf » Uto lis 11, 2022 9:15 pm

Bepone napisao:saund je! 8-) okrenuo varijak na 120VAC, znaci na pol , zmjerio ofset ok spojio DAC i zatukao zvucnike..

slusao 5 min pa otisao delat veceru i zatuc deca na spavanje.. ali mi se cini jako lepi! nesto mi jedan kabel prekida pa moran prelemit, to je blokiralo daljnje radove, dosta za danas....


znači još nisi doša do pune struje i snage :(
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: PASS F5

PostPostao/la grunf » Uto lis 11, 2022 9:22 pm

SasaKC83 napisao:A znam, ali ako nećeš razvlačit tranđe na sve strane i spajat predugim žicama, bit će puno topliji u sredini nego na rubovima, lakše odvest jednoliko temperaturu na debljem hladilu.

Moji debeli hladnjaci su svugdje jednako topli, pipkao sam Aleph 2 monoblokove u onoj njihovoj najvećoj kutiji i reko gazda da mu je malo bias ograničen baš zbog toga...

Ali da, uvijek možeš nadoštukavat neke profile...


termalna kamera je spas ,možeš sve lipo izmiriti i složiti tranzistore kako treba , svaka čast šta su postale 'lako' dostupne
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: PASS F5

PostPostao/la grunf » Uto lis 11, 2022 9:24 pm

Bepone napisao:drugi kanal na opaljenju! vec sam poceo razmisljat koje zvucnike bi danas mogao spojit da ne spalim bas najbolje odmah :lol: naravno i dalje bez ikakvog osiguraca, hard core total! to ce potrajati jos koji dan dok ih zbusim i montiran sve na zadnju plocu. zastita za zvcnike treba "gornji kat" konstrukcije , a i to ce za koji dan.. a tjesim se i ako nesto ima eksplodirat, i povuc za sobom neki skupi zvucnik.. to ce ili odmah ili tek za par godina..po nekim statistikama :lol:


stavi i neki jednostavni soft stat za transformatore , meni je ALEPH3 zna izbaciti osigurač u RO kod paljenja
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: PASS F5

PostPostao/la Edison » Uto lis 11, 2022 9:50 pm

grunf napisao:stavi i neki jednostavni soft stat za transformatore , meni je ALEPH3 zna izbaciti osigurač u RO kod paljenja


Vjerojatno nece trebati. Nema toroide. Motao je na C jezgrama...
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5685
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: PASS F5

PostPostao/la grunf » Sri lis 12, 2022 8:56 pm

bepo kad će to zagrijati odnosno zasvirati ili ti je pustia bili dim pa se ne javljaš :lol: :lol:
Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega
Avatar korisnika
grunf
 
Postovi: 2476
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 8:01 pm
Lokacija: Šibenik

Re: PASS F5

PostPostao/la pinco » Sri lis 12, 2022 9:16 pm

grunf napisao:bepo kad će to zagrijati odnosno zasvirati ili ti je pustia bili dim pa se ne javljaš :lol: :lol:


Trenutno je na 192V primara!
Do jutra se nada na 217V.
Avatar korisnika
pinco
 
Postovi: 562
Pridružen: Sri tra 10, 2013 7:35 pm

Re: PASS F5

PostPostao/la Bepone » Čet lis 13, 2022 8:08 am

ejla ejla, ma jucer totalno lud dan.. celi dan sam bio vani napravio 500km, delat stvari koje mi se nisu ni delale primarno, a navecer samo zapalio brzinski, poslusao pol ure i onesvjestio se!

skuzio sam par stvari, amp dela vec od 50 VAC! :P

znaci zvuk je super, tj nis ne smeta i svega je!
DC zastita odspajanjem primara mreznih trafa/ a ne zvucnika/ , ce delat odlicno, jer kad ugasis amp na prekidac , zvuk nestane brzo, tj kondici se isprazne u pol sekunde!

sad sam ujutro zapalio opet i lepo dela amp.. iman ideju celi jedan kat dodat , konacno su dosli distanceri 45mm, tako na "gornji kat" idu soft start i zastita od DC-a!
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: PASS F5

PostPostao/la dredder » Sub lis 15, 2022 8:04 pm

Malo ponukan i ovom temom uzeo sam pločice za turbo. Pravit ću v2, takav je plan. Samo pločice za amp, napajanje su imali univerzalno na diyaudiostore nekako mi nije leglo možda za to uzmem neko kinesko. Bit će opet kemijanja.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 496
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: PASS F5

PostPostao/la Bepone » Ned lis 16, 2022 9:10 am

odlicno neka si! i meni je turbo pao na pamet ali iman ove pcbe i nije mi se dalo pilit ih i dodavat kaskadu.. a ni ne patim od force bas :mrgreen: napajanje iman viska ovih mojih pcbova zelenih CRC ako ti zatreba
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju