Prekidač za Aleph mini

Prekidač za Aleph mini

PostPostao/la dredder » Čet pro 27, 2018 12:35 am

Jedno pitanje, je li mogu ovaj prekidač staviti strah me jer je samo 10A ali je koštao 35kn i lijepo se uklapa.

Slika

Slika

Kupljen u radnji auto dijelova ;).
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: P: AlephMini

PostPostao/la Edison » Čet pro 27, 2018 12:59 am

Zavisi sto mislis prekidati tim prekidacem. Ako ti je to za mrezni prekidac, 10A je vise nego dovoljno. Aleph 3 vuce oko 250W iz mreze, a to ti je malo vise od 1A. Mini vuce upola manje i sigurno bi bio dobar, ali... tvoj prekidac je za automobile i na njemu stoji 12-24V. Da li moze izdrzati mrezni napon od 230V? Vjerojatno moze, ali nije za to dizajniran ni atestiran.

Kladio bih se da ce taj prekidac dobro raditi na Mini Alephu, ali radi vlastitog mira, nadji neki koji je atestiran za mrezni napon i bar za 3A.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5680
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: P: AlephMini

PostPostao/la dredder » Čet pro 27, 2018 1:14 am

Za mrežu, da. Eh Edisone hvala ti najljepša što si odgovorio u ovaj kasni sat, mislim imam ja prekidače iz elmatisa one crne ali ovaj je triput skuplji i uklapa se super i veći je i teži. Pa računam valjda će biti ok, ako izgori aleph onda ću znati da sam trebao staviti njih.

PREKIDAČ-V100 (6A, 250VAC)
Slika

Na ove sam mislio.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: P: AlephMini

PostPostao/la pamook » Čet pro 27, 2018 8:19 am

:think: onaj gore crveni pise da je "starter button switch" sto bi znacilo da je tipkalo - ukljucuje dok ga drzis pritisnutog - sto bez dodatne elektronike koja odradjuje on/off sekvencu onda nije upotrebljivo rjesenje :P .... pise i na talijanskom nesto u stilu "privremeno ukljucenje" ako sam "dobro" shvatio (talijanski znam koliko i madjarski, tek toliko da ne umrem od gladi/zedji) :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: P: AlephMini

PostPostao/la Schultz » Čet pro 27, 2018 9:32 am

To je tipkalo 10A na 24V i nije podesno za 230VAC niti služi kao sklopka ili kolokvijalno rečeno prekidač.
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: P: AlephMini

PostPostao/la Schultz » Čet pro 27, 2018 9:33 am

Općenito, nadam se da znate razliku između sklopke i prekidača u elektrotehnici ili energetici.
Mnogi projektanti ne znaju tako da nije sramota.
Nije sramota ne znati. Sramota je ne pitati. :-D
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: P: AlephMini

PostPostao/la Master of disaster » Čet pro 27, 2018 9:48 am

Ma nadjeneš tipkalo, pa kome treba neka stoji kraj ormara i drži isto stisnuto. Idealno riješenje za državne urede. :lol:

EDIT; "... neznam ja ništa gospodine, ja sam svijetlo probala upalit. Samo je zatreptalo i onda se ugasilo. U mraku ne možemo radit! Dođite za dva tjedna, pa ćemo vidjet! Valjda..."
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: P: AlephMini

PostPostao/la dredder » Čet pro 27, 2018 12:33 pm

Schultz napisao:Općenito, nadam se da znate razliku između sklopke i prekidača u elektrotehnici ili energetici.
Mnogi projektanti ne znaju tako da nije sramota.
Nije sramota ne znati. Sramota je ne pitati. :-D


Glupo mi je više išta pisati kad se ovako osramotim. Uglavnom to je kako pamuk reče starter za paljenje (tipkalo, dugme) automobila bez ključa, mislim logično čim sam ga uzeo u Auto Krešo ali nisam uopće išao za tim. Ja vidim na polici prekidač po dimenzijama paše--->pravac blagajna. Kad sam ga izvadio iz kutijice vidim da nema onog "klik" kad ga pritisneš, meni treba onda sklopka (je li tako Schultz ili ?) o elektrotehnici ne znam ali imam lemilicu pa sam krivo procijenio da ja tu nešto kužim :)

Ovi mali crni iz elmatisa su također tipkala pogledao sam (ne zadržavaju se u položaju ali barem imaju klik). Ništa, spojio jedan aleph sinoć direkt iz utičnice na trafo samo sam iščupao relay i smeđu žicu umjesto u relay šuknuo u onu bijelu plastiku koja spaja žice šarafićima :D. Jedan kanal iz blu-ray playera cd mi nije pri ruci, pez pretpojačala pokreće ga srednje glasno.Slušao 20 sekundi pa pogasio. Mogao bih tako oba spojiti na produžni sa sklopkom i tako paliti blokove ili uzeti sklopku(Schultz?) koja mi treba. Barem sam ga čuo na par sekundi.
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Prekidač za Aleph mini

PostPostao/la dredder » Čet pro 27, 2018 1:06 pm

A sve sam lijepo isplanirao, prekidač na mjesto gdje je yoke stavio xlr a RCA utičnica u rupicu od napajanja za relay. Rca i banane sam fino polemio sve kako treba. Idem probati sa elmatis tipkalom, kako da ga spojim što guram gdje otprilike? od prekidača dvije žice lemim i spajam na?
Avatar korisnika
dredder
 
Postovi: 494
Pridružen: Sub tra 12, 2014 2:55 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Prekidač za Aleph mini

PostPostao/la Edison » Čet pro 27, 2018 1:29 pm

dredder napisao:A sve sam lijepo isplanirao, prekidač na mjesto gdje je yoke stavio xlr a RCA utičnica u rupicu od napajanja za relay. Rca i banane sam fino polemio sve kako treba. Idem probati sa elmatis tipkalom, kako da ga spojim što guram gdje otprilike? od prekidača dvije žice lemim i spajam na?


Nemoj nista raditi. Nadji prekidac koji pase u tu rupu sto vec imas. Prekidac ti je na klik-klak, kad ga pritisnes u jedan polozaj on tamo i ostane. A nek ti ga spoji netko drugi, da ne bi bilo paljevine...

Dok se ne snadjes, kupi jednu produznu letvu s prekidacem (30 kn u Kauflandu ili slicnom). Alephe spjis direktno na kabel, onako kako si i spajao. Ona "bijela plastika koja spaja zice saraficima" se zove redna stezaljka, a istocnije je poznata kao luster-klema. Spoji tako kako si vec bio spojio i kabele utaknes u gore navedenu produznu letvu. Pojacala onda palis prekidacem na produznoj letvi. Svirat ce. Alephi vole da izmedju izvora i sebe imaju pretpojacalo, no svirat ce za pocetak i bez.

Ako nisi siguran kako spojiti, nek ti to pogleda susjed koji se malo razumije u struju, ili netko bar polu-strucan. Sretno.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5680
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Sljedeće

Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 1 gost