LA4440 mali Hi-Fi amp?

LA4440 mali Hi-Fi amp?

PostPostao/la DrFireBottle » Ned ožu 18, 2018 2:24 pm

Pozdrav,

Imam 10 komada IC LA4440, od 2 sam dosad napravio gitarska pojačala, a sad mi se postavlja pitanje što sa ostalih osam?
Doma mi stoje dva pasivna zvučnika u kučištu Digital Designs 6" koja trebaju nekakvo pojačalce koje će ih goniti, veći sam novajlija kod tranzistora i ICeva nego kod lampaša a sad jel moguće napraviti neki prolazni amp sa tim čipom da ima normalan i nešto bolji zvuk nego ostali jefttinjaci na tržištu. To bi mi bio "prvi" projekt za Hi-Fi ne raćunajući ostale ludosti koje sam napravio a da nemaju veze sa Hi-Fi-em.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: LA4440 mali Hi-Fi amp?

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned ožu 18, 2018 3:03 pm

Pogledaj datasheet od tog integrirca. Kaže da je to pojačalo od 6W a u bridge modu može da da 19W. Drugim riječima u bridge modu ide jedan integrirac po kanalu.U dastasheetu imaš šeme,nešto malo formula kako izračunati pojačanje sklopa, dosta dobro napisano,a i predložak za PCB. Realno govoreći nije neki hi-fi integrirac ali za složiti, nešto naučiti i dobiti osmjeh oko lica kada to proradi biti će dobar.

Kažeš bolji zvuk nego jeftinjaci na današnjem tržištu, u to se baš ne bi kladio gledajući kolika ima izobličenja i na većim snagama i koliki mu je frekventni opseg. Imati ćeš bolji rezultat sa recimo LM3886 ali kako njega nemaš na lageru,a ovo te neće puno koštati upusti se u projektić da malo dobiješ sigurnosti u sebe a i nešto naučiš.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: LA4440 mali Hi-Fi amp?

PostPostao/la DrFireBottle » Ned ožu 18, 2018 3:32 pm

Onda... Dva kanala jedan IC ili da stavim u bridge svaki, što bi bolje zvučalo?
Zvučnici imaju "handling" od 60W svaki
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb

Re: LA4440 mali Hi-Fi amp?

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned ožu 18, 2018 5:22 pm

Ja bi preporučio po jedan u bridge.Više snage nikako ne škodi pogotovo ako su zvučnici slabije osjetljivosti. Osim toga rekoh ti da ti integrirci nisu niti blizu hi-fija pa čim prije ih se riješiš tim bolje, onda ćeš morati kupiti nešto poštenoga i već ćeš biti nekoliko stepenica iznad ovog riješenja. ;)
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: LA4440 mali Hi-Fi amp?

PostPostao/la DrFireBottle » Sri ožu 21, 2018 9:37 pm

Dobio sam malo vremena za napredak pa sad sređujem nekakve prototipe koji daju zadovoljne rezultate pogotovo sa tube preampom koj da neku toplinu koja fali u zvuku.
Ima gadan problem... kad se spoji na onaj adapter od 12v užasno bruji ali kad stavim toroid pa svoj ispravljač sa nešto "boljim" kondenzatorima taj zvuk nestane.

Ne brinite se hladnjak je skinut s IC-a dok ga ne koristim, ali ga obavezno vratim natrag kad palim strujni krug.

rsz_imag1565.jpg


rsz_imag1562.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
DrFireBottle
 
Postovi: 677
Pridružen: Pet sij 05, 2018 4:34 am
Lokacija: Zagreb


Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju