D klasa bez pucanja kod uključivanja

D klasa bez pucanja kod uključivanja

PostPostao/la flega » Uto vel 16, 2016 1:00 am

Danas stiglo točno ovakvo pojačalo http://www.ebay.com/itm/181893815397?_t ... EBIDX%3AIT
Spojio zvučnike, spojio napajanje i ništa...nema nikakvog zvuka kod uključivanja. Spojio signal pa ospojio napajanje pa opet spojio...par sekundi je tišina pa onda fade in i sve ok. Probao sam ovo na naponu od 12-24V i na svim signal levelima i uvijek isto ponašanje, nema pucanja. Upravo slušam FM preko njega i mobitela koji glumi radio, ne čujem nikakve smetnje niti smeta prijemu.
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: D klasa bez pucanja kod uključivanja

PostPostao/la drazenK » Uto vel 16, 2016 1:29 am

bah, sve radi?
to nemože valjati.
čini se presavršeno da bi bila istina.
ja bi to prelemio...
barem dvaput..
:lol:
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1349
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: D klasa bez pucanja kod uključivanja

PostPostao/la yoke » Uto vel 16, 2016 11:02 am

pa ti sklapaj pojacala :mrgreen:
za 40kn i uz to jos i radi :mrgreen:

nadam se da si zadovoljan zvukom jer 40kn je smjesna suma love za bilo sta sto radi :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: D klasa bez pucanja kod uključivanja

PostPostao/la flega » Uto vel 16, 2016 3:37 pm

yoke napisao:pa ti sklapaj pojacala :mrgreen:
za 40kn i uz to jos i radi :mrgreen:

nadam se da si zadovoljan zvukom jer 40kn je smjesna suma love za bilo sta sto radi :mrgreen:


i zvukom i dimenzijama i grijanjem. Prije kupovine sam malko pregledao forume da vidim koji čip bolje radi ovaj ili TPA3116. I ispostavilo se da su bili u pravu glede pucanja i smetnji :dance:
O usporedbi zvuka ne mogu ništa reći jer nemam pojačalo sa TPA3116 :whistle:
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci

Re: D klasa bez pucanja kod uključivanja

PostPostao/la denis_vz » Uto vel 16, 2016 11:37 pm

Taj modul je OK, imam ja jednog sličnog, ali TDA7498 - po pločici mi se čini da je isti proizvođač. Fino radi, nema pucanja kod uključivanja, nema potrebe za bilo kakvim "preradama", čak ima izvedeno i dodatno napajanje za neki drugi uređaj (uz regulaciju napona)... Skroz praktično i solidno. No, ovaj moj TDA7498 ipak ima nešto lošiji zvuk od boljih TPA3116 pojačala, premda je "moćnija" izvedba (nazivno 2x100W), što se mjestimično i osjeti... Ipak mi jedan TPA3116 modul svira bolje... I da, još nisam našao na nešto što bi sviralo osjetno bolje od toga.
Nedavno sam napravio dva para monoblokova, u jedne sam stavio TPA3118 mono module, i to isto svira odlično...

Ma, ima tih kineskih modula ko pljeve, samo treba "potrefiti" pravoga... Što je zapravo najveći problem. Otprilike 90% tih modula/kitova s ebaya imaju jako loše implementacije i očajnu kvalitetu dijelova, a mislim da ih se zapravo i većina radi sa "škart" čipovima, tj. ostatkom iz proizvodnje koji nije zadovoljio normative (npr. rikavaju na 19V, iako je čip deklariran na max. 26V, itd...).

Uglavnom, klasični "ebay rulet" - nikad ne znaš što ćeš dobiti... U tvojem slučaju je ispalo OK :)

Pozz,

Denis
Avatar korisnika
denis_vz
 
Postovi: 225
Pridružen: Sri svi 14, 2014 12:05 am
Lokacija: Varaždin

Re: D klasa bez pucanja kod uključivanja

PostPostao/la davorin » Uto vel 16, 2016 11:53 pm

Ni pojačala sa TDA8920BTH nemaju nikakav zvuk pri uključenju, isključenju i ostalim prijelaznim stanjima, a ne ometaju ni rad FM-prijemnika i televizora.
viewtopic.php?f=39&t=2115" target="_blank
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6952
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: D klasa bez pucanja kod uključivanja

PostPostao/la flega » Čet vel 18, 2016 3:53 pm

davorin napisao:Ni pojačala sa TDA8920BTH nemaju nikakav zvuk pri uključenju, isključenju i ostalim prijelaznim stanjima, a ne ometaju ni rad FM-prijemnika i televizora.
http://www.diy-audio.com.hr/viewtopic.php?f=39&t=2115" target="_blank" target="_blank


na datasheetu tih TDA čipova piše da im je namjena i za TV prijemnike. Zato bi bilo malo čudno da uzorkuju EM smetnje...
A taj TDA8920 je malo ozbiljnija stvarčica, pa kao takva zahtjeva i ozbiljnije napajanje. Možda si jednog dana i to priuštim al zasad ostajem na provjerenom i jednostavnom :)
flega
 
Postovi: 178
Pridružen: Uto pro 29, 2015 11:43 pm
Lokacija: Vinkovci


Vrati se na: Tranzistorska tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron