GM-70 Full DHT Monoblokovi

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la micro » Sri svi 15, 2013 9:14 am

Khadgar2007 napisao:Ja bi bočne stranice dobrano izbušio da se napravi ča više ventilacije. To ne bi trebalo oslabiti konstrukciju a sa rasporedom rupa bi se mogao neki zgodni logo/slika ili samo tekst napraviti i izgledalo bi baš super.


Mislim da treba izbusiti tako da se dobije ventilacija kao u dimnjaku , negdje dolje da hladni zrak ulazi ili pri dnu a na stranicama da nema previse rupa i gore da bude izresetano da zrak moze strujati nesmetano van na vrhu.
micro
 
Postovi: 618
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la s@ki » Pon lip 17, 2013 2:15 pm

ja bi to tak nekak...
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Pon lip 17, 2013 2:42 pm

Baš je lijepo, 'zebrano' :mrgreen:

Ovo će biti odlično!! Samo tako naprijed. :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5313
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Uto ruj 10, 2013 11:00 pm

Kako PCB-i samo što nisu, hvala Bogu, odlučio sam spojiti GM-70 na svičer, pa da vidimo 'how it gloves' :D U principu, zanimalo me dal će svičer zujati pod opterećenjem, grijati se, dal će imati neki značajniji pad napona i slično. Nisam ju dugo držao na grijanju, cca 4, 5min, ali se zaista grije to čudo i svijetli poooošteno. Svičer mrtav hladan, nečujan i zadržava isti DC napon kao i u praznom hodu. Znači, niti 0.1V pad napona. To je odličan znak :)

IMG_20130910_2229251.jpg

IMG_20130910_2230572.jpg


Došlo je i do promjene oko paljenja samog pojačala. Odustao od PIC-a jer se Kaligula uopće ne javlja, čuo sam da ima nekih privatnih problema, pa eto, neću ga gnjaviti. Ako pročita ovo, molio bih ga samo da mi vrati moje dijelove koje sam mu poslao i stoje kod njega, trebaju mi.

Promjene oko sekvence paljenja se očituju u tome da idem na dva klasična on/off prekidača, serijski vezana. Znači, anodni napon neću moći upaliti bez da je grijanje uključeno. No, tu nije kraj jer ću dodati i NE555 timer koji će imati odgodu paljenja anodnog napona 120sec. Znači, upalim grijanje i bias, pali se i NE555 timer koji nakon 120sec omogućuje paljenje anodnog napona. On/Off prekidač za anodni će biti direktno vezan na taj relej, tako da, kad jednom prođe tih 120sec, ako ugasim anodni napon, to će moći biti i funkcija tzv. stand-by modea. Ukoliko nestane struje, opet je pojačalo zaštićeno tim relejem (da se grijanje, bias ne pale zajedno s anodnim naponom). Eto, toliko zasada, neki daljnji napredak oko lemljenja komponenti na PCB-e bi trebao biti uskoro.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5313
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la s@ki » Sub ruj 21, 2013 5:05 pm

samo onako usputno, pokrao sheme pa štancam.
Slika
Untitled by saki_zg, on Flickr
Slika
Untitled by saki_zg, on Flickr
Slika
Untitled by saki_zg, on Flickr
ima još....

čisto onako... pločice su A4 formata :doh: :doh: :doh:
megaloman... :naughty:
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la Master of disaster » Sub ruj 21, 2013 5:16 pm

Blago se tebi, kad imaš od koga krasti sheme. :D
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la Edison » Sub ruj 21, 2013 5:36 pm

S@ki, ti imas neke sklonosti prema starim kulturama. Prije si pravio plocice za Maye i Aztece, a ove su za stare Egipcane... ;)

'Ajd napravi nesto i s Hrvatskim pleterom... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5691
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la s@ki » Sub ruj 21, 2013 5:59 pm

mislim da će mi uskoro doć vanzemljaci na vrata :D
Slika
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Sub ruj 21, 2013 10:29 pm

Kakav megaloman :D Barem se vidi da radim pojačalo. Bit će lemljenja. Jedva čekam!! :) :whistle: GM-70 "A4" monoblokovi :ugeek:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5313
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la audio kutak » Ned ruj 22, 2013 3:32 am

tom_hifi napisao:Kakav megaloman :D Barem se vidi da radim pojačalo. Bit će lemljenja. Jedva čekam!! :) :whistle: GM-70 "A4" monoblokovi :ugeek:


sada mi je jasno zašto ideš u teretanu! ;)
We Are DIY-erz...
Avatar korisnika
audio kutak
 
Postovi: 4288
Pridružen: Pet tra 26, 2013 7:44 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju