GM-70 Full DHT Monoblokovi

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la Edison » Uto svi 14, 2013 8:07 pm

tom_hifi napisao:Slika


Ako su ovo na vrhu ruckice za namjestaj, onda znas kome moras platiti patentna prava... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5685
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la s@ki » Uto svi 14, 2013 8:22 pm

sonny napisao:I onda ja radim velike pločice :hand:


ček..jesam ja kriv za dimenzije komponenti kaj idu gore? :naughty:
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto svi 14, 2013 8:28 pm

Sviđa mi se dizajn, neobičan i dosta stane u kutiju a sama kutija ne zauzme puno prostora. Hoće li PCBi biti horizontalno ili vertikalno postavljeni?
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5739
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la s@ki » Uto svi 14, 2013 9:03 pm

vidjet ćemo.
Najveće su ajmo reć pripremljene a kad budu i ostale vidjet ćemo kako će sve stati unutra.
Vrlo vjeroajtno će biti postavljene "na kat"
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Uto svi 14, 2013 10:44 pm

Edison napisao:
tom_hifi napisao:Slika


Ako su ovo na vrhu ruckice za namjestaj, onda znas kome moras platiti patentna prava... :lol:


Naravno, vrlo rado bih to napravio na TF-u, ali me potkrovlje financijski isušilo .. Bog zna kad će i GM-70, ali eto, barem nešto se radi, na papiru. Sve komponente imam, a za dalje ću polako.

Kaj se tiče dizajna kutije, i meni se jako sviđa. Ne znam kako mi to nije palo na pamet dosad. Pretpostavljam i ja da će sve biti postavljano 'na kat', ali lako se to naknadno isplanira i definitivno bude u ovakvoj kutiji više mjesta i bit će estetski puno prihvatljivija.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la Edison » Uto svi 14, 2013 11:06 pm

Samo pazi da najteze elemente postavis na dno, da sto vise spustis teziste, inace ce ti se te kutije prevrtati... Najtezi su trafoi, ali oni se griju, a toplina se dize prema gore i grijat ce ti sve u kucistu. Znaci, paziti na stabilnost kucista i razmisliti o grijanju, tj. hladjenju.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5685
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la Khadgar2007 » Uto svi 14, 2013 11:14 pm

Ja bi bočne stranice dobrano izbušio da se napravi ča više ventilacije. To ne bi trebalo oslabiti konstrukciju a sa rasporedom rupa bi se mogao neki zgodni logo/slika ili samo tekst napraviti i izgledalo bi baš super.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5739
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la tom_hifi » Uto svi 14, 2013 11:17 pm

Edison napisao:Samo pazi da najteze elemente postavis na dno, da sto vise spustis teziste, inace ce ti se te kutije prevrtati... Najtezi su trafoi, ali oni se griju, a toplina se dize prema gore i grijat ce ti sve u kucistu. Znaci, paziti na stabilnost kucista i razmisliti o grijanju, tj. hladjenju.


Naravno da će ići trafoi dolje ... ovakvo kučište mi daje mogućnost ugradnje i ultratihih 12cm ventilatora s donje strane itd. :) Polako ću to razmotriti i vidjeti što i kako. Uz to, ići će i nožice šire par cm od kučišta, tako da se nikako ne mogu prevrnuti. :whistle:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5311
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la Schultz » Uto svi 14, 2013 11:37 pm

Ja sam nešto experimetirao sa ventilatorima i ustanovio da ventilatori za 24V odlično (sporo a opet dovoljno brzo i adekvatno tome i tiho) rade na 12V.... Neznam doduše koliko dugo.... :mrgreen:
Malvazijski tigar
Avatar korisnika
Schultz
 
Postovi: 2676
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:06 pm
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: GM-70 Full DHT Monoblokovi

PostPostao/la pamook » Uto svi 14, 2013 11:59 pm

Schultz napisao:Ja sam nešto experimetirao sa ventilatorima i ustanovio da ventilatori za 24V odlično (sporo a opet dovoljno brzo i adekvatno tome i tiho) rade na 12V.... Neznam doduše koliko dugo.... :mrgreen:


radit ce bez problema - ja sam 12V verzije vrtio na 7V i na 5V koju godinu i nikakvih problema, osim sto su 120mm imali problema sa samim startom na 5V... jednom pokrenuti, gotovo necujni (ako su skroz necujni, onda je to znak da se nisu pokrenuli :mrgreen: )
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6278
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju