300B SE nekretnina

Re: 300B SE nekretnina

PostPostao/la Edison » Uto lis 11, 2022 10:04 pm

Samo naprijed, pamoocni! :clap:

Nikad nisi radio normalna pojacala pa ni ovo nece biti takvo... :lol:

Pratim sa zanimanjem :o i velikim osmjehom... :D
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5691
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: 300B SE nekretnina

PostPostao/la drazenK » Čet lis 13, 2022 9:33 pm

pamook napisao:
...naravno, kad računaš da je onako kako si zamislio, nije. Koliko god se činilo da su nepropusne, nisu :lol: :lol: :lol: ... negdje je procurilo kroz plastifikaciju i var, malo, ali dovoljno da z@sere kutije točno s gornje strane, pa ih se umjesto da se samo montiraju, trebalo malo pošmirglati i pofarbati da budu iste kao kad su bile neupotrebljene... Murphy, krepao daBogda...


naravno da nisu nepropusne, rađene su iz 3 komada lima i spajane punktiranjem.
ako je majstor bio koncentriran i precizan, debela plastifikacija bi mogla zatvoriti za smola ne iscuri,
samo napred, lijepo je čitati tvoje vragolije..
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1353
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: 300B SE nekretnina

PostPostao/la pamook » Pet lis 14, 2022 8:54 pm

Edison napisao:Samo naprijed, pamoocni! :clap:

Nikad nisi radio normalna pojacala pa ni ovo nece biti takvo... :lol:

Pratim sa zanimanjem :o i velikim osmjehom... :D


:lol: :lol: :lol: novonenormalna pojačala, nikad kraja vlastitim iznenađenjima, a svaki put sve bizarniji materijali i postupci.... to je, kao, napredak :doh: :lol: :lol: :lol:

ali mi je drago da se smiješiš, pogotovo znajući kakve zahvate imaš po građevini zadnjih xy mjeseci :mrgreen:

drazenK napisao:naravno da nisu nepropusne, rađene su iz 3 komada lima i spajane punktiranjem.
ako je majstor bio koncentriran i precizan, debela plastifikacija bi mogla zatvoriti za smola ne iscuri,
samo napred, lijepo je čitati tvoje vragolije..


...a ebiga, gledao sam ih kontra reflektora i nisam vidio rupu.... ali je procurilo taman dovoljno da se vidi i da se mora sanirati :twisted: :P

nakon kraće pauze od postanja, ide nastavak, ima još ponešto što je odrađeno a nije objavljeno :dance:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 300B SE nekretnina

PostPostao/la pamook » Pet lis 14, 2022 9:02 pm

.... konačno, oblačenje u karbon.... odsjekao komad malo veći nego potreban, u to ime uzeo ganz nove škare da ne bi bilo psovanja odmah u samom startu :lol:... vrlo je bitno da je radni komad u vaser vagi, da ne bi bilo curenja i oticanja epoksija sa radne ploče.... stavljen prvi sloj, uz molitvu udovici s Madagaskara.... najprije je šasija odozdo zatvorena pik trakom, da ne curi kroz rupe na limu, potom je sam lim obilno namazan smolom i na to je pažljivo položen komad karbona... dodao još smole i razmazao, rukom posavijao rubove koliko god pravilno sam mogao... nakon zaključka da je dosta smole stavljeno, ista je istiskivana sa gumenom špahtlom i na kraju je rezultat bio odličan, i zamalo je pala odluka da se ostavi tako, polu-mat, s vidljivim reljefom tkanine ali kako na par mjesta smola nije bila jednoliko odstranjena, vidjela se razlika... u to ime, ostavljeno je da se osuši....

na netu je preporuka kod ovakvih postupaka da se stavi sloj epoksija na radni komad, ostavi da se počne stvrdnjavati, pa se onda nabaci tkanina i doda još smole te se ravna sa gumenom špahtlom, ali kako sam koristio epoksi koji sam imao, a taj ima vrijeme stvrdnjavanja oko 9 sati, nisam čekao, montirao i ostavio da se stvrdne....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 300B SE nekretnina

PostPostao/la pamook » Pet lis 14, 2022 9:07 pm

...sutradan je, uz samo lagano brušenje radi eventualnih mjehurića i neravnina od napadale prašine gradacijom 600 (suho), dodan još jedan sloj.... sva sreća pa sam na probnom komadu vidio da nema brušenja ako mislim zadržati crveni lak na žici.... dakle, drugi sloj i sušenje....

20220507_212557.jpg


20220507_212602.jpg


20220507_212620.jpg


20220508_105922.jpg


... ovdje je već nakon nanošenja korišen plinski plamenik za zaglađivanje površine, odn. za rješavanje mjehurića zraka koji ostaju nanošenjem... naravno, plamenom se ide samo ovlaš po površini, da ne krene spaljivanje smole :mrgreen:

još jednom, najbitnije je da je radni komad horizontalan, u vaser vagi... inaće, njesra :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 300B SE nekretnina

PostPostao/la pamook » Pet lis 14, 2022 9:13 pm

.... u to ime, redom... brušenje sa vodobrusnim 600 ili 800, pa sušenje i novi sloj... i tako sve skupa mislim 4 sloja (ili 5, nisam siguran više :lol: ).... ostavljano da se osuši po 24h između slojeva....


20220508_173412.jpg


20220508_174431.jpg


20220508_174443.jpg


20220509_194308.jpg


20220509_195218.jpg


20220509_180003.jpg
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 300B SE nekretnina

PostPostao/la pamook » Pet lis 14, 2022 9:17 pm

.... odstranjena pik traka s donje strane, ispalo je dosta dobro zaptiveno.... naravno, procurilo je oko vijaka za montažu podnožja, pa se pristupilo čišćenju... to je bilo neuspješno nakon par improvizacija, pa sam sutradan prvo par sati tražio gdje su mi didine nareznice u rinfuzi (negdje u šupi, nikad koristio, ureznice znam gdje su mi i koristim, ovo je bilo prvi put da mi treba nareznica :roll: :P ), nakon toga sjeo u auto i otišao kupiti jednu.... M3 nareznica, 28kn. S pederveom. Da sam otišao ranije, uštedio bih si par sati :lol: :lol: :lol: ... navoji na vijcima očišćeni, a ima i fotka kolateralnih žrtvi ovih preko nekoliko slojeva smole (zadnja slika) :D
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 300B SE nekretnina

PostPostao/la pamook » Pet lis 14, 2022 9:24 pm

.... i finalno, evo kako izgleda... dok nisam skužio da ga je neka blesa skalpelom ogrebala i to po fronti :twisted: :twisted: :twisted: ... srecom, to nije bilo tako tesko za riješiti, iako je komotno moglo i bez toga, manje stresa i više živaca... (vrlo) pažljivo su izbušene rupe, obrađeni rubovi istih ako je bilo kakve potrebe....

finalna površina (gornja) je ostavljena blago "grgutava", tj. nije ravna kao ogledalo... svaki put kad smola stišće, dobije se blagi reljef kako ulazi u tkaninu, nešto slično "narančinoj kori" kod višeslojnog bojanja... nisam htio odraditi još nekoliko slojeva da bi bilo skroz kao staklo, ovako mi se više svidja... fronta i zadnja stranica su ostavljene pobrušene ali nisu finalno oslojene smolom (dok ne odradim bušenje za priključke i sve što ga ide)....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 300B SE nekretnina

PostPostao/la pamook » Pet lis 14, 2022 9:30 pm

...krenulo je bušenje i montaža priključaka, pokrovnih kutija za trafe, i na kraju prigušnice... ono što definitivno nisam trebao napraviti je ostaviti bušenje rupa za montažu izlaznih trafa i prigušnica za kraj, odn. trebao sam ih izbušiti prije oslojavanja karbonom, lakše bi bilo samo probušiti već postojeće rupe u limu... ali kako nisam imao kutije za izlazne trafe, nisam mogao odrediti poziciju dovoljno precizno, pa je ostavljeno ovako za kraj, što se pokazalo dovoljno pipavim poslom oko toga da ne bude vidljivih rupa koje vire ispod poklopaca, a i da se ne ošteti površina na koju se montira... uspio, ali trebalo mi je barem duplo vremena...... montirane i buksne za zvučnike....
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 300B SE nekretnina

PostPostao/la pamook » Pet lis 14, 2022 9:31 pm

....sidenote - Bepo, vidi - osigurač :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6279
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju