7543 i 6P7S mini blokovi

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la Zmajz » Čet vel 02, 2017 9:19 am

Ne voliš grašak????
Ti nisi normalan¨!!
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la pamook » Čet vel 02, 2017 9:57 am

Svaka za sebe, recene tvrdnje su apsolutno tocne :lol:

@Tom - DOHC pa puta dva ili jos bolje, tri.... :D
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la tom_hifi » Pet vel 03, 2017 6:15 pm

Navedeni Garett mi je dovoljan :mrgreen:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5300
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la vilim » Ned vel 05, 2017 10:48 pm

pamook!!, vidim da baš nisi na "ti" sa izračunavanjem snage izmjenične struje. Ako si izmjerio napon iznosa Vpp to znači od vrha do vrha sinusnog valnog oblika a taj iznos valja najprije podijeliti s dva kako bi dobio vršnu vrijednost signala.
Snagu računamo preko efektivne vrijednosti izmjenične struje za sinusni valni oblik. Imao sam volje da ti ukratko napišem što je efektivna vrijednost napona ili struje, srednja vrijednost snage izmjenične struje za određeni valni oblik i nekoliko riječi o faktoru snage cos(fi) za sinusni valni oblik, ali sada ste me dotukli s onim kasnijim sraćkanjima gdje ste potpuno razvodnili temu u stručno tehničkom smislu. Kada se malo ohladim staviti ću taj post !!!
Iako nisam analizirao tvoj triodni mod rada SE pojačala snaga bi trebala biti veća od 0,5W ???..
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la Khadgar2007 » Ned vel 05, 2017 11:12 pm

Možda griješim jer i ja nisam na ti sa time(nisam se do sada upuštao u to). Pamook ima 12,5Vpp na 7ohma teretu.
Za izračun snage mu treba P=Veff^2*R. Vp=Vpp/2, Veff=Vp/1,41. Sve to izračunato daje snagu P=2,8W. E sada cos(fi) ne znam kako bi ga uklopio u sve to.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la vilim » Ned vel 05, 2017 11:24 pm

Faktor snage spominjem samo kao parametar koji se uklapa u cjeloviti prikaz izračunavanja snage izmjenične struje. Ako imaš radni teret čisto omskog karaktera bez dodataka kapacitivnih ili induktivnih komponenata tada je cos(fi) jednak jedinici što znači da su napon na teretu i struja kroz njega u fazi, dakle poklapaju se nul točke sinusnih prikaza struje i napona. Kod mjerenja izlazni transformator zaključujemo čisto omskim teretom i tada je razvijena snaga efektivna vrijednost napona na kvadrat podijeljena sa iznosom tereta !!..
vilim
 
Postovi: 259
Pridružen: Pet stu 06, 2015 9:33 pm

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la pamook » Pon vel 06, 2017 8:42 am

vilim napisao:pamook!!, vidim da baš nisi na "ti" sa izračunavanjem snage izmjenične struje. Ako si izmjerio napon iznosa Vpp to znači od vrha do vrha sinusnog valnog oblika a taj iznos valja najprije podijeliti s dva kako bi dobio vršnu vrijednost signala.


Tocno je da nisam na "ti" sa matematikom opcenito, a ovo je prvi projekt koji sam radio a da sam nesto izracunao (ok, osim snage disipacije i struja kroz cijevi u prethodnim projektima, ne svim :D )... a skuzio sam i da trebam podijeliti s 2 u postu na str. 10 koji pocinje sa "...jope ja..." :D

ono sto je mozda "specificno" na ovom forumu je da te svi (vise-manje) puste da se koprcas sam, uz to da ce te uredno uputiti u pravom smjeru (i povremeno vratiti na isti kad skrenes) - zato nitko nije reagirao na moju pogresku. Skuzio, preracunao i ispravio (se) :P

za triodni mod je bio ovaj oscilogram:

20170121_201152.jpg


Vpp na ulazu je svega 0,8V a na izlazu ~5V - to je najbolje sto je moglo bez vidljivih izoblicenja na slici, i racunica za snagu na 7R teretu daje 0,449W

ne vidim gresku u ovom slucaju :think:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la Khadgar2007 » Pon vel 06, 2017 10:15 am

Ups...greška u mojoj formuli, tj.nenamjerna greška u pisanju. P=Veff^2/R
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5709
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la pamook » Uto ožu 13, 2018 10:15 am

...javio mi se frend kod kojeg je ovo pojacalo da je nesto preseljavao, prestekavao i da sve OK i svira, ali mu u jednoj maloj lampi nesto laprda, neki komad unutra :shock: ... poslao sam mu drugu lampu, a zamolio ga da mi posalje ovu defektnu, s naznakom da vise nikako ne pali pojacalo u medjuvremenu sa doticnom lampom :pray: ...

stigla danas lampa, i bome u njoj lijep komad laprda okolo.... ispada da je imao vise srece nego pameti pa nije iznutra nigdje doslo do kratkog spoja :lol: :lol: ... doduse ovo vise srece neg` pameti ide ugavnom i ovoga sto je napravio doticni amp :doh:

evo par fotki pokusanih kao macro, ali mobitel je sve samo ne fotoaparat pa.... a ne da mi se punit baterije od Canona, uhvatila me proljetna ljenost :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6275
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: 7543 i 6P7S mini blokovi

PostPostao/la Bepone » Uto ožu 13, 2018 12:04 pm

iman i ja takvih primjeraka, samo pise gore EI :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5149
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Bing [Bot] pregledava forum i 19 gostiju