MAZDA AC/4P

Re: MAZDA AC/4P

PostPostao/la zuzi » Ned pro 21, 2014 10:10 pm

Zvuk je takav da će me Hanuma koja hoće gledati film u dnevnoj sobi istjerati van. Ne zato što bi bio neugodan, naprotiv rekla je da je dobar već zato što je glasno i snažno. Na direktan upit o zvuku veli - dobar je, ali moraš uzeti u obzir da sam jučer bila na fešti /zaključavanje godine/ a tamo se je sustav tako derao i bio kreštav da je sad ovo tvoje ugodno. :D
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: MAZDA AC/4P

PostPostao/la zuzi » Uto pro 23, 2014 7:16 pm

Unatoč osebujnosti prijevoda vidljivo je da ni Japancima nije lako sa cijenama izlaznih trafoa


Iako je nacrt je gotovo nevidljiv, izbor transformatora klase je malo nezgodno. Primarni impedancija 10k jednog izlaznog transformatora tipa je ograničen, i obilato visoku cijenu! ! Jedan 16.000 ¥ u 6W vrsti Noguchi, jedan ¥ 40,000 naprijed i nazad to je 20W vrsta tanga i Tamura! U isto, to je nevezano stvari za nas sve dok ne pogoditi u lutriji! ! Gdje je staviti oči, davno prije 40 godina, dva "HS-5" od Sansui koji je dobio u Hatay bajt računa 2600 En 也 sigurno tri dana kako bi se oglašavati 6BM8. Iako je primarna impedancija je 5W tipa u 5k, odlučeno je da se pretvara u 10k spajanjem 8Ω zvučnik na sekundarnoj strani 4Ω terminala.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: MAZDA AC/4P

PostPostao/la zuzi » Uto pro 23, 2014 7:41 pm

Googlanjem sam dogooglao do dvaju japanskih šema. Jedna sa EF86 druga sa 6AQ8 /slična ECC85/. Obje imaju nešto povratne veze.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: MAZDA AC/4P

PostPostao/la Zmajz » Uto pro 23, 2014 7:50 pm

Prijevod ti je odličan. Ni ja to na japanskom nebih bolje sročio.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: MAZDA AC/4P

PostPostao/la Edison » Uto pro 23, 2014 11:05 pm

"Gdje je staviti oči"

:lol: :lol: :lol:
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: MAZDA AC/4P

PostPostao/la zuzi » Sri tra 22, 2015 6:19 pm

Da, gdje staviti oči?
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: MAZDA AC/4P

PostPostao/la davorin » Sri tra 22, 2015 6:28 pm

Dojmovi?
Zvuk, ton, dim? :mrgreen:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: MAZDA AC/4P

PostPostao/la zuzi » Sri tra 22, 2015 6:59 pm

Još nisam montirao. Inače kao što se vidi ispod zadnje slike kršteni su kao "pride" a valjda ne treba objašnjavati zašto. :evil: Veli autor da boja nije bitna, važna je kvaliteta trake. Pa dobro. Sad predlaže da napravim plavu kutiju, što bi i napravio da mi je plastifikator malo bliže.
Inače, osam sekcija,motano antikapacitivno i trajalo je, ali malo javne kritike mu je probudilo taštinu pa ih je zgotovio. Montaža nije problem jer je amp manje više standardno "leteći" pa možda večeras i dam kakav dojam.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: MAZDA AC/4P

PostPostao/la zuzi » Sri tra 22, 2015 7:42 pm

Izmjena je trajala puno kraće nego sam mislio /valjda zahvaljujući novoj lemilici koju sam nedavno kupio :) /. No white smoke, no dum dum - samo zvuk. Dobar zvuk.
Inače to je prvi 10 kiloomski trafo iz Svetise manufakture. I to na double C core. I to dobre core. Yebi ga jezgra je jezgra, lim je lim, lova je lova. I na šta staviti oči? Varijante sa 5 kohma pa sa zvučnicima prilagođavaj je očito samo varijanta. Sve u svemu ovaj se projekt uz manje kozmetičke detalje u vidu on off sklopke i novih činčeva za u drvo - gotov.
I da, trenutno ganja širokopojasne philipsove zvučnike od njihove prestižne "all in one komponente". Imaju gumene ovjese. Davorin će vjerojatno znati koji su.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: MAZDA AC/4P

PostPostao/la JAjaJA » Čet tra 23, 2015 4:00 pm

zuzi napisao:Izmjena je trajala puno kraće nego sam mislio /valjda zahvaljujući novoj lemilici koju sam nedavno kupio :) /. No white smoke, no dum dum - samo zvuk. Dobar zvuk.
Inače to je prvi 10 kiloomski trafo iz Svetise manufakture. I to na double C core. I to dobre core. Yebi ga jezgra je jezgra, lim je lim, lova je lova. I na šta staviti oči? Varijante sa 5 kohma pa sa zvučnicima prilagođavaj je očito samo varijanta. Sve u svemu ovaj se projekt uz manje kozmetičke detalje u vidu on off sklopke i novih činčeva za u drvo - gotov.
I da, trenutno ganja širokopojasne philipsove zvučnike od njihove prestižne "all in one komponente". Imaju gumene ovjese. Davorin će vjerojatno znati koji su.

Svi su predcednici isti,nemože(jel to uopće po pravopisu) te toliko nahvalit koliko te prije kudi(j)o,ali naš je predcedik tu i tamo zadovoljen za razliku od...
JAjaJA
 
Postovi: 30
Pridružen: Uto kol 12, 2014 2:02 pm

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Cijevna tehnika

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju

cron