Razočaranje!

offtopic iz očišćenih tema

Razočaranje!

PostPostao/la davorin » Čet lis 31, 2013 11:32 am

Moram priznati da sam sve više razočaran s aktivnosti na forumu!
Prilozi članova se svode na nekoliko slika uglavnom gotovih uspješnih uređaja i kraćim opisom kako rade. Razumijem da većina nema mogućnosti svoje uređaje izmjeriti i rezultate mjerenja objaviti, ali nitko nema opravdanja za izostanak priloga o samoj gradnji uređaja i problemima koje sreću pri tome (ispričavam se nekim svijetlim primjerima koji uglavnom sve objave, npr., EDISON, PAMOOK, TUBEMAN i još poneki kojima se dodatno ispričavam što mi trenutno nisu pali na pamet!).
Naprotiv, priloga u kojima se "klima glavom", izražava divljenje i "klanjanja" ima stvarno za izvoz.
I sam često skrenem u "OF TOPIC" vode, ali pokušavam s čestim konstruktivnim temama i odgovorima napraviti ravnotežu tome.
Unatoč tome što je recesija napravila svoje i financijske mogućnosti većine članova su puno skromnije danas u odnosu na protekle godine, siguran sam da mnogi štošta rade, a o čemu se ništa ne zna.
Prevladava mišljenje da su za prezentaciju na forumu dobri samo radovi koji dodiruju nekakav (lažni) HI-END segment gradnje, bilo izgledom, cijenom komponenti i/ili samom izvedbom.
Od takvih lijepih uređaja je mala korist jer su skupi i teški za realizaciju, pa osim samo-promidžbe tu ostali korisnici ne mogu nešto posebno novo naučiti.
Nasuprot tome nema priloga o samoj izradi tehničkim detaljima konstrukcije, promašajima pri radu, nedoumicama, dilemama, kao i uspješnim detaljima pri mehaničkim i elektroničkim radovima.
Puno veća je korist iz edukacije na dobro opisanim tuđim uspješnim rješavanjima problema od pukih kopija već dobro dokumentiranih uređaja bezbroj puta ponovljenih (na NET-u).
Zato apeliram na sve forumaše da pokušaju dokumentirati i objaviti svoje radove, makar to bili samo pokušaji ili među-faze izrade.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: Razočaranje!

PostPostao/la stressman » Čet lis 31, 2013 11:58 am

ima se slika, odradjenih uredjaja, ali se nema vremena, takva je faza. kad prodje ova goozva, onda bu i slika ;)
as vintage as it gets

Slika
Avatar korisnika
stressman
 
Postovi: 433
Pridružen: Sub kol 10, 2013 5:00 pm
Lokacija: Donja Zelina / Zagreb

Re: Razočaranje!

PostPostao/la tom_hifi » Čet lis 31, 2013 12:56 pm

Ja nemam što slikati trenutno :mrgreen: GM-70 stoji, jedino bude oko zvučnika uskoro, kad budu gotove kutije kod Deana. Nacrte i proračune sam stavio, a kad dođe vrijeme za to, bit će i rezultati mjerenja i eventualna modifikacija skretnice.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Razočaranje!

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet lis 31, 2013 1:56 pm

Ja nema također ča da slikam. Ne radi se ništa za sebe već samo za druge da se neka kuna stavi u džep a to mislim da ne spada na forum. Staviti ću jedino slike zvučnika(proces izrade) koje sam napravio koji su bili u Sheratonu i to je to.

Ono o čemu bi htio pokrenuti temu je konstrukcija od nule nekog buffer ili pretpojačala sa tranzistorima od maksimalno 5x i naravno da je nešto jednostavno kao ča je B1 buffer ili tako nešto što mogu razumijeti kako radi.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Razočaranje!

PostPostao/la tubeman » Čet lis 31, 2013 3:09 pm

Ne trebaš biti razočaran.
Ovo na forumu je trenutni odraz stanja u užoj i široj zajednici gdje se većina bori za goli opstanak :(

I ja sam malo "zašutio" jer imam obaveza preko glave i previše putujem.
Kada dođem doma, nije mi na kraj pameti paliti lemilicu.
Zadnih 5-6 radnih dana "napravio" sam više od tri tisuće kilometara, s time da mi je to tek vrijeme koje prethodi poslu (kada nekuda stignem).

Zato jedva čekam vikend za otkačivanje i nastavak započetog.
Stao sam s Torerom, Na Kosmaj planinu se isto tako nisam popeo, a da ne govorim o pravim "planovima".
Na sreću, ovo mi je doista tek hobi i ne očekujem nikakav financijski efekat od toga pa mi je to doista tek opuštanje od posla kojeg je sve više i sve je stresniji, a sve sam stariji :( :(
Do nedavno mi nije bio nikakav problem u istom danu odvesti se (sam) do Dubrovnika, tamo odraditi šihtu i vratiti se natrag, i tako 2-3 puta tjedno.

Vjerujem da su mnogi u sličnoj situaciji, pa zato nema previše projekata koje bismo voljeli vidjeti.
Zato i na "projekte" koje netko radi "za druge" ne treba gledati poprijeko, pogotovo ako se bude iskren i dokumentira to.
Ovako, ako se stavljaju samo gotove slike, to zbilja sliči na reklamu i nije baš nešto, ali o tome sam već napisao ponešto :)
Misliš li da i "detaljni sistem" nije praktički reklamiranje?
Pa forumi uglavnom i služe tome!
Misliš da mene ne zovu od kojekuda?
Ja to sve odbijam osim prijatelje i one za koje procijenim da to neče zloupotrijebiti.
"Problem" je samo to što sve radim "for free" i od takvog angažmana ne da nemam korist već samo "štetu" jer ne stignem sebi ništa napraviti :) :) :)

Mislim da je potrebno malo strpljenja, jer sam siguran da se ponešto kuha po kuhinjama.
Davorinov non-stop restoran ne treba niti spominjati :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: Razočaranje!

PostPostao/la Khadgar2007 » Čet lis 31, 2013 3:21 pm

Dobro si rekao kuha se kuha. Meni je u planu skutijati dva pomoćna uređaja ali se čekaju dijelovi sa ebaya koji su naručeni prije više od mjesec dana. :evil: Za drugi treba malo više razmišljanja i planiranja i izrade a to jednostavno ne stignem,možda je glup projekt/ideja ali dobio sam jednu kutiju veličine 22x16cm i 7cm visine i u nju mislim staviti nekoliko onih kineskih L/C,ESR i možda još jedan instrument da mi je sve na hrpi a ne zauzima previše mjesta.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5723
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: Razočaranje!

PostPostao/la pamook » Čet lis 31, 2013 11:58 pm

.... ja trenutno imam "nesto vise" vremena, a srecom i nesto akumuliranog materijala, pa se ponesto i radi.... srecom, jer bi u protivnom vjerojatno lagano "iša na kvasinu" :lol: :lol:

al da je svuda vidljivo "zatišje" - jest :?
---- Samoukices fumo iuvat ----
Avatar korisnika
pamook
 
Postovi: 6276
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Razočaranje!

PostPostao/la Dean » Pet stu 01, 2013 12:12 am

Evo, ja danas uz pomoč Harkonena, izmjerio i (opet) preuredio amp. Imam i par slikica osciloskopa na mobu. Sutra to uredim, pa postam... :shifty:
...pipl mast trast as....
Avatar korisnika
Dean
 
Postovi: 3733
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 4:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Razočaranje!

PostPostao/la mishox » Pon stu 04, 2013 5:04 pm

ajde, bit će i od mene uskoro novih stvari. Ovaj puta bez frankenštajnizacije. No, ona je manje zanimljiva ;)
---------------------
http://www.misho.info
Avatar korisnika
mishox
 
Postovi: 222
Pridružen: Uto srp 02, 2013 10:49 am
Lokacija: Zagreb

Re: Razočaranje!

PostPostao/la gbrezak » Sri vel 05, 2014 7:29 pm

Definitivno se slažem.
Avatar korisnika
gbrezak
 
Postovi: 77
Pridružen: Sub sij 25, 2014 3:49 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeće

Vrati se na: Reciklaža

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost