DIY Audio TEST CD(ovi)?

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la Khadgar2007 » Sri stu 26, 2014 4:33 pm

I mene HD ne privlači niti najmanje. Ti sa Linna koji daju besplatno muziku daju ju u barem 5-6 formata. A naravno da sam ja skinuo flac CD kvalitete jer ne vidim svrhu punjenja HDDa sa muzikom koja zauzima najmanje 100Mb po pjesmi.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5722
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la yoke » Sri stu 26, 2014 4:50 pm

tom_hifi napisao:Uzaludno ti je to. Ako najviše slušaš rock, ti sigurno nećeš slušati klasiku kao neku referencu, poput mene, a ni ja rock poput tebe. Slušaj ono što voliš. Kad odeš k frendu DIY-eru, audiofilu, odnesi pokoju svoju snimku i poslušaj kako radi kod njega. Tako ćeš dobiti dobru referencu oko kvalitete snimke i zvuka iz sistema.


ako ides kod kolege diyera onda ti je uzaludno nositi bilo sta jer mu je najvjeroajtnije upravo pola sistema na radnom stolu, rakopano :mrgreen:
pa nista od slusanja :mrgreen:

meni je zanimljivo poslusati nesto sto drugi slusaju, da vidim dali ja mogu cuti tu famoznu prostornost i separaciju instrumenata :mrgreen:
neceg sto u glazbi koju slusam i nema bas :mrgreen:

Khadgar2007 napisao:I mene HD ne privlači niti najmanje. Ti sa Linna koji daju besplatno muziku daju ju u barem 5-6 formata. A naravno da sam ja skinuo flac CD kvalitete jer ne vidim svrhu punjenja HDDa sa muzikom koja zauzima najmanje 100Mb po pjesmi.


hajde onda bacim pogled...ali malo mi to zna zvucati isprazno...pa mi je automatski nezanimljvo...i mislim da nebi poslusao vise od jednom...tako da...
dat cu mu sansu da ne ispadnem iskljuciv :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la Master of disaster » Sri stu 26, 2014 5:13 pm

tom_hifi napisao:Uzaludno ti je to. Ako najviše slušaš rock, ti sigurno nećeš slušati klasiku kao neku referencu, poput mene, a ni ja rock poput tebe. Slušaj ono što voliš. Kad odeš k frendu DIY-eru, audiofilu, odnesi pokoju svoju snimku i poslušaj kako radi kod njega. Tako ćeš dobiti dobru referencu oko kvalitete snimke i zvuka iz sistema.


E s time se slažem, pogotovo sa boldanim. Svako bi sistem trebao graditi imajući na umu ono što sluša. I kako to sluša. Ako se dogovara slušanje kod nekog tko nije dovoljno muško pa sluša ja.. :mrgreen: :mrgreen: ..... khm, khm, oću reć tko sluša nešto drugo, uzmeš sa sobom nešto "svoje muzike" pa usporediš. Takva iskustva su mi dragocijena, često se razotkriju manjkavosti sakrivene "moje pojačalo/zvučnik" sindromom, a bogami pokoji put vidiš da si na dobrom tragu...
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: DIY Audio TEST CD(ovi)?

PostPostao/la yoke » Čet stu 27, 2014 9:23 am

da, samo je problem ako slusas glazbu koja zadire u sve te ''podgrupe'' ili slusas siroki spektar
onda ta prica ne drzi vodu, bar ne kod mene... :mrgreen:
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Prethodni

Vrati se na: Ostalo

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju