LITERATURA O GLAZBI

LITERATURA O GLAZBI

PostPostao/la tubeman » Ned lip 22, 2014 6:00 pm

Vrlo pretenciozan naslov, ali nešto je trebalo otvoriti budući još nitko nije započeo tu temu.

Premećem malo po policama i među desecima knjiga vezanih uz glazbu ponađem jednu zgodnu knjigu-retrospektivu iz 2008.

Slika
https://library.foi.hr/m3/kd1.asp?B=1&sqlx=1600&sqlid=1&H=DIYHR1001 Albums you mus hear before you die / General editor Robert Dimery, 2008

Po desetljećima su složeni najznačajniji alabumi, naravno po kriteriju urednika, ali s kojim bih se bez puno prepiranja složio.
Veseli me da jako veliki dio tih albuma imam u zbirci, i to sakupljajući ih i kupujući kroz vrijeme.
Ostatak bih vjerojatno lako i brzo "skinuo" s neta, ali to mi uopće nije gušt pa ću nastaviti "staromodnim" metodama :) :)
Na pedesetim i šezdesetim još moram poraditi, mada iz tog razdoblja imam više od 300 ploča te hrpetinu remasteriraniah CD-a.
Zato sam ultimativan sa sedamdesetim i osamdesetim gdje malo toga nedostaje.
To mi je i bilo najznačajnije glazbeno razdoblje, ne zato što sam osobno tada bio najaktivniji u pogledu glazbe, već zato što i danas smatram to razdoblje najznačajnijim i najboljim.
Devedesete su mi slabačke jer u to vrijeme sam se vrlo malo stigao baviti glazbom.
Tješi me da, pogledavši unatrag u devedesete i kasnije, relativno malo albuma, unatoč popularnosti izvođača, može osigurati neko dulje sjećanje.
Druga stvar su neki žanrovi koje sam nastavio pratiti ali možda nisu u glavnom "streamu".
Devedesetih se počeo mijenjati, a početkom ovog stoljeća se posve promijenio pristup glazbi (više konzumentima) i nekako je sve privremeno i kratkotrajno.
No dobar dio devedesetih i kasnije je "arhiviran", što kod mene što kod kčerki koje isto vrlo pažljivo sve to prate.

Zgodno je vidjeti da masu izvođača, pa i iz najstarijeg razdoblja još uvijek đipa po pozornicama i izdaje albume :) :) :)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Vrati se na: Ostalo

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost