NOVO U ZBIRCI

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la Khadgar2007 » Sub ožu 16, 2024 10:28 pm

Znam otići srijedom na jakuševac na sajam sa prijateljem koji je tamo redovit gost pa se ja prikrpim reda radi. Tako da sam našao(i kupio) u par navrata nekoliko takvih starih ploča koje su bile u pristojnom stanju,ali naravno bez ikakvog omota. Šteta mi je bilo gledati ih kako bi se netko nabacivao sa njima pa bolje neka završe kod mene.
Psihodelični sin cvijeća...zauvijek!
Avatar korisnika
Khadgar2007
 
Postovi: 5740
Pridružen: Uto tra 09, 2013 12:20 pm
Lokacija: Sisak

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la tubeman » Sub tra 06, 2024 1:55 pm

Da malo olabavimo oko hardvera i vratimo se softveru ;)

Nikad nisam napustio niti ploče nii kasete.
Dapače, danas je (još uvijek) idealno vrijeme za upopunjavanje kolekcije kaseta.
Bojim se da će se i one vratiti i cijene će eskalirati a za kvalitetu se po običaju vjerojatno neće puno pitati

Iz lijenosti nisam dugo vremena spajao kasetofon i drago mi je da sam to nedavno napravio jer sam htio preslušati neke od kaseta koje su se nabavile zadnjih mjeseci mada tiga ima još podosta.

Spomenuti ću samo nekoliko lijepih akvizicija bez puno teksta.....
Skoro sve su nabavljene još originalno zapakirane u celofan :)

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Osim Madame Butterfly koja je izdana u Mađarskoj, sve ostalo je izdao njemački Reader Digest koji je bio poznat po vrlo kvalitetnim izdanjima.
Mađarske snimke nisu lošije ali se vidi siromašnije "pakiranje".

Posebno je iznenadio jako dobar zvuk koji je značajno bolji od očekivanog.
Kasete su snimane na Fe trakama ali kvaliteta, a posebno šum je bitno bolja od Fe kaseta koje su se mogle kupiti u slobodnoj prodaji.
O mogućem gubitku kvalitete kroz godine ne mogu govoriti jer ga ja ne čujem. Sve je na svojem mjestu i bez šuma, odnosno ima ga onoliko koliko smo navikli na kvalitetnim CrO2 kasetama ako ne i manje.
Sve snimke (izdanja) su s kraja osamdeseih i početka devedesetih, dakle tri+ desetljeća im je "na leđima" ;)
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la Ivor » Ned tra 07, 2024 10:23 am

tubeman napisao:O mogućem gubitku kvalitete kroz godine ne mogu govoriti jer ga ja ne čujem... dakle tri+ desetljeća im je "na leđima" ;)
I našim je ušima tri+ desetljeća više, što nije zanemarivo. :(
Imam problem za svako rješenje
Avatar korisnika
Ivor
 
Postovi: 322
Pridružen: Sub ožu 16, 2019 12:27 pm
Lokacija: SLO

Re: NOVO U ZBIRCI

PostPostao/la tubeman » Ned tra 07, 2024 11:16 am

Apsolutno se slažem.
ALI (riječ na kojoj su zahvalni svi koji "filozofiraju", a političari je (zlo)upotrebljavaju do apsurda :) )...
Morati ću se poslužiti nečim što se često zloupotrebljava u Hi-Fi krugovima, a to je riječ iskustvo.
Ne smatram se dijelom to g kruga, dapače, poprilično mi se "gadi" ali u ovom slučaju je to neizbježno.

Pod iskustvom smatram tih 30 i još skoro toliko godina koliko se bavim slušanjem svega i svačega i po pitanju zvuka i po pitanju nosača zvuka.
Kasetofoni su tu prisutni tek nešto malo manje od gramofona.
Konkretno, radi se o nekakvoj stečenoj sposobnosti uspoređivanja.
Kad se zna kako nešto treba zvučati (u ovom slučaju nekakva referenca su ploče ili CD-i), te ono što se može očekivati od tog nosača zvuka (MC) onda otprilike možeš procijeniti u kakvom je stanju medij.
Kad čuješ (u kakvom god stanju bile uši bile) i kad pri tomu konzultiraš mozak onda stvar nije tako komplicirana :)
Osim toga, sve je to individualno.
Ništa ne bacam. Sve mi treba.......
Avatar korisnika
tubeman
 
Postovi: 3129
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 2:18 pm
Lokacija: Varaždin, Hrvatska

Prethodni

Vrati se na: Ostalo

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost