HI-FI sa kuhinjske daske

ON topic

HI-FI sa kuhinjske daske

PostPostao/la davorin » Sri tra 16, 2014 12:49 pm

Zbog problema pri nabavci kvalitetnih komponenti za već započete projekte (vraćanje pošiljatelju, povrat novca, naručivanje od drugog prodavača, itd...) sam odlučio u čekanju napraviti nešto što nije tako često za sresti! Jednostavno protufazno pojačalo sa samo 2 elektronke, a čiju sam šemu predložio u rubrici "preliminarna razmišljanja o pojačalima", mi se učinilo kao dovoljno jednostavan projekt za brzi dovršetak, a imao sam i sve dijelove u radioni!
Imam nekoliko pari NOS 6DZ7 i nekoliko desetaka ECF80-E80CF-6BL8, spreman mrežni trafo i nekoliko namotanih izlaznih transformatora koji bi u tom pojačalu mogli raditi, pa "neka zabava počne"! :lol:
Nisam do sada nikada radio pojačalo sa sličnom elektronkom, pogotovo ovako usko specijaliziranom za HI-FI! Izrada komplicirane metalne šasije mi se nije započinjala (a i trenutno zdravstveno stanje mi ne dozvoljava tako opsežne "fizikalije"!), pa sam se odlučio na najjednostavniji princip: drvena daska i 2 metalna "L"-profila!
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: HI-FI sa kuhinjske daske

PostPostao/la zuzi » Sri tra 16, 2014 1:01 pm

To je to!
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: HI-FI sa kuhinjske daske

PostPostao/la davorin » Sri tra 16, 2014 1:07 pm

Nastavak priče ide s montažom na dasku i međusobnim povezivanjem glavne ploče, transformatora i zadnje ploče.
Izlazni transformator je namjenjen za HI-FI (s vrlo malo kompromisa , a za 20W u frekventnom rasponu od 20Hz-20kHz-+/-0,5dB), potpuno je simetrične konstrukcije sa 4xC jezgrom SU-60b i namotan je u 14 sekcija. Jezgra je sastavljena od limova debljine 0,1mm, a izvorno je bila namjenjena širokopojasnom pojačalu/modulatoru koji se koristio u široko-pojasnoj telefoniji davnih '50.-ih i '60.-ih godina. Primarni induktivitet je veći od 100H, a kompletnu skicu sa podacima o trafu ću objaviti naknadno.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: HI-FI sa kuhinjske daske

PostPostao/la zuzi » Sri tra 16, 2014 1:15 pm

Od sad /ako se nećeš ljutiti/ ću te zvati Davorin San.
Avatar korisnika
zuzi
 
Postovi: 870
Pridružen: Sri ožu 20, 2013 11:26 pm

Re: HI-FI sa kuhinjske daske

PostPostao/la elvis » Sri tra 16, 2014 2:18 pm

Nikada mi nije baš bilo skroz jasno šta Japanci žele izraziti sa ovim dodatkom "San", to je nekakav respect ili titula ? Ako je tako, onda može mala korekcija u Daca San ! :)

Šta se tiče ampa na kuhinjska daska ... sve što umem da kažem to su dve reči: LEPI IZLAZNI :)
Avatar korisnika
elvis
 
Postovi: 135
Pridružen: Čet ožu 21, 2013 12:35 pm
Lokacija: Zadar


Re: HI-FI sa kuhinjske daske

PostPostao/la stressman » Sri tra 16, 2014 4:56 pm

izgleda izuzetni dobro. za covjeka sa idejama, nebo je granica!

iako, ako vec nisi ostavio par centimetara slobodnog mjesta, nadam se da ima neka daska i u pricuvi za nesto, jel'te, narezati... ;)
as vintage as it gets

Slika
Avatar korisnika
stressman
 
Postovi: 433
Pridružen: Sub kol 10, 2013 5:00 pm
Lokacija: Donja Zelina / Zagreb

Re: HI-FI sa kuhinjske daske

PostPostao/la davorin » Sri tra 16, 2014 5:23 pm

stressman napisao:izgleda izuzetni dobro. za covjeka sa idejama, nebo je granica!

iako, ako vec nisi ostavio par centimetara slobodnog mjesta, nadam se da ima neka daska i u pricuvi za nesto, jel'te, narezati... ;)

Kupio sam odmah BI-daska model (2 komada) ne zbog BI-amplinga ili stereo mono-blokove, već upravo zbog toga da ne moram kulene, kobasice i meso rezati na koljenima! :laughing-rolling: :lol:
Avatar korisnika
davorin
 
Postovi: 6945
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 8:43 pm
Lokacija: Zadar, Hrvatska

Re: HI-FI sa kuhinjske daske

PostPostao/la tom_hifi » Sri tra 16, 2014 6:44 pm

davorin napisao:već upravo zbog toga da ne moram kulene, kobasice i meso rezati na koljenima! :laughing-rolling: :lol:


To se zove razmišljanje unaprijed :mrgreen: :lol:
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: HI-FI sa kuhinjske daske

PostPostao/la Edison » Sri tra 16, 2014 9:20 pm

Ma otici ce i ta druga daska u neko pojacalo... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5681
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Sljedeće

Vrati se na: Kompletni projekti

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju

cron