bass refleks i TL zvucnik

Re: bass refleks i TL zvucnik

PostPostao/la micro » Čet sij 25, 2024 9:11 pm

Slusao audiofilske test flac snimke, ne cujem neke , ne cujem neke anomalije , sa pink sumom malo odskace kutija na 60-70Hz i nesto preko 100Hz vise manje ocekivati od ovakve kutije , a to mi i ne smeta. Nije to bas najbolji izbor 2 way kutija sa 8" i 1" visokotoncem.
Ovaj papirni RS225p ima break-up membrane na oko 2,5kHz koje se moze cak i vidjeti kad se okrene napajanje na visokotoncu , vidi se jako dobro na snimcima koje nisam stavio ali vidi se i na ovom sto je stavljen , a i tu na 2,5kHz visokotonac ima rupu , pretpostavljam gornja ivica zvucnika nije skidana.

Ali i ovako je ok , normalno bilo bi bolje , ovaj visokotonac plus 4" ili 5" srednji i recimo 2x RS225P ali u TL kutiji :lol:
micro
 
Postovi: 613
Pridružen: Čet ožu 28, 2013 9:48 pm

Re: bass refleks i TL zvucnik

PostPostao/la Bepone » Pet sij 26, 2024 3:36 pm

meni je bolji zvuk kad kako ide prema visokima lagano opada , ravna crta mi nikad nije najbolje zvucala.. sad su tu vele studije koje frekvencije su uhu ugodne a koje ne, definitivno moze biti rupa na 2.5kHz i 5kHz, to su dvije najiritantnije frekvencije i sibilanti czs.. na fostex fe103 tu je tvornicki "ugradjena" rupa, ne bi se cudio da japanci namjerno to nisu napravili.. i to mi je jedan od najbolje zvucecih zvucnika , steta da je samo 5W
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju