Avalon eidolon

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la Fantocci » Uto kol 29, 2023 10:52 am

Sve smo to već prepričali, zato se i ne da nikome ponavljati.
Najbolje bi bilo da se počne od malih dvosistemaca, a ne isprve na neprovjereni projekt od par k€ i to sa oskudnim znanjem. Bez zamjerki, mi ti samo dobro želimo...
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la vifaton » Uto kol 29, 2023 8:11 pm

Otkud ti znaš koliko je moje znanje?
Ideja je važna a ne znanje!
I govori u svoje ime, jer ja se i nadam da ima dobronamjernih koji znaju nešto konkretno predložit.
vifaton
 
Postovi: 79
Pridružen: Ned kol 19, 2018 11:19 am

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la Edison » Uto kol 29, 2023 8:49 pm

vifaton napisao:Otkud ti znaš koliko je moje znanje?
Ideja je važna a ne znanje!
I govori u svoje ime, jer ja se i nadam da ima dobronamjernih koji znaju nešto konkretno predložit.


Zadnje sto sam radio od zvucnika je bilo prije 20+ godina, tako da ti ne mogu nesto konkretno predloziti.
Ipak, u jednom grijesis: ideja je vazna, znanje je puno, puno vaznije.
Avatar korisnika
Edison
 
Postovi: 5686
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 9:29 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la Bepone » Uto kol 29, 2023 10:30 pm

mogu se ugradjivat zvucnici i od 4 i od 8 oma, to se sve ukomponira u simulator i onda se vidi kako stoji ukupna impedanca, da li pada prenisko..
ako da onda basevi 4+4 oma daju 8, pa ide mid od 8 i tako dalje,

postoji razlika u driverima od 4 i 8 oma, ali to mi na nasim prostorima ne mozemo znati jer je malo protoka drivera na ovom forumu sve je izumrlo, ekipa rijetko radi zvucnike, dok ekipa koja ima pod svojim rukama stotine drivera oni mogu i takvi podaci se moraju onda traziti na drugim forumima.

definitivno nije isto 4 oma motana zavojnica debljom zicom ili 8 oma tanjom pa tako nije isto ni ponasanje zvucnika.
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la Bepone » Uto kol 29, 2023 10:34 pm

Edison napisao:Ipak, u jednom grijesis: ideja je vazna, znanje je puno, puno vaznije.

forma je prolazna, klasa je vjecna :P
Bepone
 
Postovi: 5192
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la Fantocci » Sri kol 30, 2023 9:04 am

vifaton napisao:Otkud ti znaš koliko je moje znanje?
Ideja je važna a ne znanje!
I govori u svoje ime, jer ja se i nadam da ima dobronamjernih koji znaju nešto konkretno predložit.


Ajde, da ti nešto konkretno predložim, pošto vidim da si se uvrijedio:
Skini si program za simulaciju Boxsim (https://www.visaton.de/en/literature-software/software), dobro pročitaj uputstva (imaš engleska i njemačka na netu) i napravi par projekta za trening. Predlažem ti, da pokušaš baš sa Visatonovim projektima. Razlog: program je njihov i za njihove projekte možeš naći sve potrebne parametre (driveri, dimenzije, oblik i volumen kutija, bas refleks otvori, skretnice.... itd), koje možeš ubaciti u simulator i onda mijenjaš pojedine veličine i tako vidiš, kakav utjecaj ima neka od njih (recimo 4 ili 8 ohmski driveri, što je bilo jedno od pitanja). Znači ne da ih odradiš u stvarnosti, nego da ih samo presimuliraš i provjerš, da li si dobio isti rezultat kao tvornica. Trening.

Izaberi bilo koji, za početak predlažem jednostavne 2 way:
https://www.visaton.de/en/products/hifi-surround-kits

Imaju i dobar forum, pa pogledaj što drugi rade: https://forum.visaton.de/forum/messtech ... simulation
Onda ideš na svoje projekte... tu ćeš imati problema sa podacima drivera (idealno je, ako dobiješ frd i zma fajlove - provjeri što je to).

Za proračun svojih kutija provjeri i WinISD program (ja obično počnem sa njim).

A to je sve samo za početak, da malo opipaš problematiku.
Zadnja izmjena: Fantocci; Sri kol 30, 2023 10:01 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 459
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la SasaKC83 » Sri kol 30, 2023 10:01 am

Kad se netko zna bavit ovakvim stvarima, onda ne ispituje po internet forumima koje jedinice da kupi...ali pokretač teme to neće željeti prihvatiti...

Nažalost, trenutno stanje stvari je da nema provjerenog projekta koji izgleda kao Avalon Eidolon a da je sa ScanSpeak jedinicama i da je dostupan i da su svi detalji otvoreni...

Ako bi ipak zvuk bio bar malo važniji od izgleda onda bih ja preporučio ovog ovdje... --->>> KIIK

Najskuplji Scanovi i Bliesma tweeter kao jedan od najboljih uopće u waveguideu sa prednjom pločom kao Thiel (jebiga nije čoškasti Avalon) što je i s difrakcijske strane objektivno bolje od strmih rezova Avalona. Konstruktor je dostupan na velikom Diyaudio pod nazivom pida i ima puno iskustva sa velikm 3way zvučnicima. Projekti su mu smisleni, objektivno izvuče najbolje iz drivera i sluša što je sastavio, a ne da samo mjeri...

Vjerojatno bi uz naknadu dao planove i pasivnu skretnicu van za neki od svojih projekata. Jer koliko sam skužio radi zvučnike za ljude, a sigurno ih ne može naplatiti u desetinama tisuća EUR kao poznati brandovi...
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Avalon eidolon

PostPostao/la vifaton » Sri kol 30, 2023 4:02 pm

Iskoristio bih priliku ovdje da pozovem da mi se javi ako uopće postoji netko sa istoka Hr. a da se bavi ili razumije u samogradnje i proračune!
Ako netko poznaje takvoga, molio bih ga da me nekako poveže.
Za ovakav posao bi odredili i nekakvu cijenu.
vifaton
 
Postovi: 79
Pridružen: Ned kol 19, 2018 11:19 am

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju