Jeff Bagby Revolution

Re: Jeff Bagby Revolution

PostPostao/la tom_hifi » Čet stu 12, 2020 8:22 pm

SasaKC83 napisao:Rez bajza je bio na 500 Hz?

Inače na 500 počinje uzdignuće zbog baffle stepa kod standardnih zvučnika širine prednje ploče od oko 20 cm plus minus vamo tamo...

:think:


Jeste, dabome. Mislim, nisam mjerio kompletan zvučnik, ali sam mjerio odaziv po par frekvencija. Baffle step može utjecati, ali ne 10dB razlike ...

:)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5315
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Jeff Bagby Revolution

PostPostao/la tom_hifi » Čet stu 12, 2020 8:44 pm

Da nebi krivo ispalo, nije bass bio problem, problem je bilo područje 500Hz do 2kHz koje je bilo -10dB u odnosu na ostalo. Tako da ...

Uglavnom, bez brige, sve o tome navrijeme, ovako i onako isto radim na svojim kutijama, samo je pasivni radijator drukčiji.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5315
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Re: Jeff Bagby Revolution

PostPostao/la SasaKC83 » Čet stu 12, 2020 9:00 pm

Netko mu je ugradio dvostruki baffle step. Takozvani baffle step step. :lol:
SasaKC83
 
Postovi: 1020
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Jeff Bagby Revolution

PostPostao/la Master of disaster » Čet stu 12, 2020 9:02 pm

SasaKC83 napisao:Netko mu je ugradio dvostruki baffle step. Takozvani baffle step step. :lol:


Ili tkz BBC deep, samo je ovo više kao krater. :lol:
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3257
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

Re: Jeff Bagby Revolution

PostPostao/la tom_hifi » Čet stu 12, 2020 9:15 pm

Baffle step fenomen, nazovimo ga tako, uzdiže navedene frekvencije, pa imamo osjećaj manjka bassa i slično. Kada se radi BS kompenzacija, onda se smanjuje taj fr. spektar za određeni iznos u dB kako bi se krivulja izravnala.

Na mobu sam u većini slučajeva zbog obaveza i slično, pa ne mogu puno slika, ali original shema kao da je bila rađena za 8 ohm midbass obzirom na 1.2mH špulu. Fazu na visokom zamijeniti i bilo bi OK.

No, osobno nekako jako volim zvuk skretnice prvog reda, serijski spojene, sa pokojom kompenzacijom, pa sam ovdje išao na tu opciju, u startu. Kasnije će ići fine tuning, možda i skretnica višeg reda na visokotoncu, makar, prema onome što čujem, nema potrebe.
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5315
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Prethodni

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju

cron