Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

PostPostao/la Cindra » Sub srp 04, 2020 4:29 pm

Kak je šusterovo dijete boso tak i ja ko stolarsko dijete nikak da dođem na red za skrojit špere. Uglavnom, ostalo nekih stirodur ploča kaj su trebale ići na temelje, a na velikom diy vidio da rade kutije od toga pa da probam skucat nekaj da usviram drivere a da ne moram pazit da bu neki od pasa ugazio u membranu. Spajao s vrućim ljepilom pa valjda nekaj dihta.
Solidno zvuče
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

PostPostao/la Markenzi » Sub srp 04, 2020 5:03 pm

I ja radim jedne Frugale...Moji čekaju bojanje :)
Ako se odlučiš raditi od drva možeš mi se javit, ja sam svoje na CNC izrezazao tako da imam napravljenu reznu matricu a mogu ti i izrezati sve.
Markenzi
 
Postovi: 10
Pridružen: Sub srp 27, 2019 11:09 pm
Lokacija: Marija Bistrica, Croatia

Re: Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

PostPostao/la Cindra » Sub srp 04, 2020 5:31 pm

Markenzi napisao:I ja radim jedne Frugale...Moji čekaju bojanje :)
Ako se odlučiš raditi od drva možeš mi se javit, ja sam svoje na CNC izrezazao tako da imam napravljenu reznu matricu a mogu ti i izrezati sve.


Hvala nejljepša na ponudi. Ideja je napraviti od špere, već je u garaži, samo kaj moram smisliti kak transportirati ploču sa Corsom :D
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

PostPostao/la Cindra » Sri ruj 02, 2020 5:42 pm

imag0519.jpg


Eto nekaj drvenine. Frugal horn MK3 i XL. U XL bu išel Mark audio Sota 11R a u male CHP 70.2 ili Pluvia 7HD, ne znam još.
Finiš bu orahov furnir. Kako ne volem oštre bridove, dodane su lajsne orahove koju bu se zarundale a i sakrit će presjek špere koji je daleko od reprezentativnog (nemam se kaj žalit za 200 kn po ploči, al ipak)
Kad se uhvati vremena, slaganje furnira pa na prešu
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

PostPostao/la SasaKC83 » Sri ruj 02, 2020 9:54 pm

Kakav je sound stirodura?

Ima basa ko i u drvenoj kutiji ili je... ne znam....light?

:geek:
SasaKC83
 
Postovi: 1019
Pridružen: Sri ruj 10, 2014 5:21 pm

Re: Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

PostPostao/la Pao Pepeo » Sri ruj 02, 2020 11:24 pm

cindra vidi se da ce ti kutije lijepo ispasti
ja bi na karaju prije lakiranja orah malo potamnio dali bajcom ili danskim uljem , probas na jednom komadu viska pa vidis sto ti se vise svidi...
između ona dva mark audio zvucnika ne bi znao kojeg odabrati... ali vjerujem da su dobrog zvuka obojca
igrao sam se s alpair 7 a i slusao ih u jednim dobrim hornama , koje uspijevaju izvucni postenu kolicinu bassa
tranzistorska pojacala su mu vise pasala , tada jacih cijevnih nisam imao...
osjetljivost je jako mala , za cvrsti bass trebati ce snage

SasaKC83 napisao:Kakav je sound stirodura?

Ima basa ko i u drvenoj kutiji ili je... ne znam....light?


kod ovako manih zvucnika razlika ce biti mala , a i stirodur mi djeluje dosta debel
kod jedne 8ce di bi bila povrsina membrane 4x veca vjerujem da bi se odmah culo da je cisci zvuk kod kutije koja je kruca
ali ajd da vidimo sto kaze cindra kad ih porine :D
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

PostPostao/la Cindra » Čet ruj 03, 2020 1:46 am

Sad su u stiroduru CHP. Mala je to membrana, 7 cm, al kad ih malo nafrljim ima više basa nego što sam očekivao. Ako zanemarim light bas, ugodno ih je slušat i vrlo su detaljni. Trenutno smo na vikendici tako da su stavljeni pored stola za PC, spojeni na Kenwood K-701 micro liniju, više su nearfield jerbo nema mjesta. Nemam pojma kako će bit u drvetu i kad ih smjestim u boravak, nisam prije nikad imao priliku čuti išta slično, nema smisla uspoređivati sa ogromnim hornetinama sa sajmova, a fullrange u transmisiji sam slušao samo Sound news Condor od Kokanovića. Doma su Monitor Audio GX100 i Sonus Faber Signum, baš me zanima kak će to bit jedno do drugog.
Ovaj Frugal sam izabrao jer mi odgovara dimenzijama i estetikom, Zmajzove kutije sa Alpairom su me privukle Mark audiju, poklopile se neke dobre ponude drivera na Diyaudio pa sam odma natuko lager da ubije skupu poštarinu a i za nedaj bože da ne usfali il da ne razmišljam sa jednim parom jesam fulao u izboru.
Sad bi trebao uvaliti i Pluviu u stirodur horne da se usvira al me malo frka da neki od 5 pasa ne uleti u zvučnik pa da ga ne skupljam usisavačem
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

PostPostao/la Cindra » Sri pro 02, 2020 11:41 pm

Zafurnirano, potiplano, ufrezane i male i xl fronte, polako al bliži se kraju
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

PostPostao/la Cindra » Sub pro 19, 2020 12:22 am

Eto, malo se ufatilo vremena
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar korisnika
Cindra
 
Postovi: 323
Pridružen: Pon tra 22, 2019 11:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Frugal horn mk3 sa Mark Audio CHP 70 gen2

PostPostao/la tom_hifi » Sub pro 19, 2020 7:00 am

Jako lijepo!! :)
Avatar korisnika
tom_hifi
 
Postovi: 5307
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 1:57 pm

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju