W4 MLTL

W4 MLTL

PostPostao/la Pao Pepeo » Čet vel 07, 2019 8:58 pm

imam par zvucnika FR od 4 inch-a i potrebu nesto napravit s njima
zelja mi je napravit da zvucnici zauzimaju sto manje mjesta
to je i razlog zasto sam odustao od horne koju volim , vjerujem da bi se ovi malisani dobro u njoj snasli i davali dobru kolicinu bass-a
ali bili bi mrvicu veci od onog cega sam se odlucio
radit ce se MLTL za tang band od kojih imam isti model samo s razlicitim magnetima
prvi put radim ovaj tip kutije ( ako se ne varam :think: :mrgreen: ) i savijeti su dobrodosli

http://www.tb-speaker.com/products/w4-1320sj" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
http://www.tb-speaker.com/products/w4-1320sif" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank

od njih imam po jedan komad i koji mi se bude vise svidio dobiti ce brata
imam i jedan par Mark Audio alpair 7 pa cemo i njih probat

svejedno na kraju ce zavrsit jedan W4 u kutiju jer ce za njega ona biti crtana
postoji mala razlika po " papirima " u Sd-u kod ovih zvucnika 57 cm2 kod tang banda i 50 kod alpair 7

poceo sam si radit jednu probnu kutiju prvo da vidim kako se zvucnici ponasaju
smjestaj zvucnika znam a porta bas i ne... tako da cu si napravit nacin da si ga mogu pomicat kojih 20cm po visini i mjerit razlike
i za koju frekv. ce bit port tuniran imam neku ideju ali isprobat cu par razlicitih cijevi pa vidit
mislim ga postavit s prednje strane ali mozda se proba i od iza , ali tu je tesko biti pametan jer tu igra dosta smjestaj u prostoriji i sama soba

ako bude kruha od ovih zvucnika radit ce se krajna verzija od drva , imam nesto hrastovine i moguce da i napravim dva para
ideja je napravit zaobljenu kutiju nesto slicno kao na skicama
sad... moguce je ( naj vjerovatnije ) da se nece isto ponasat kao ova probna pravokutnog presjeka... tu mogucnost sam spreman riskirati jer mislim da razlike nece biti velike
mozda napravim i da se zvucnik montira iz unutra kutije , tad ce se gornji dio morat moci skidat ali to ce se napravit da izgleda elegantno

ozbiljno razmisljam da napravim jedne kutije da budu aktivne znaci s ugrađenim pojacalom
di pojacalo nece biti u kutiji vec od ispod i na vrhu nje , napajanje u dnu a pojacalo na vrhu
tako da zadrzati ce se male dimenzije kutije koja ce samo rasti po visini , a i zvucnik ce se malo dignut na razinu usiju ;)
ako i kad budemo do toga dosli imat cu malo ( malo se samo kaze.. ) pitanja za vas , imam nekih dijelova za sloziti neke monoblokove i steta da i oni stoje

sad se trazi jedan slobodan i suncan dan za izvrsit mjerenja
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: W4 MLTL

PostPostao/la Bepone » Čet vel 07, 2019 9:53 pm

ala su :P
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: W4 MLTL

PostPostao/la Toma » Čet vel 07, 2019 10:12 pm

Super
Toma
 
Postovi: 506
Pridružen: Čet pro 22, 2016 11:53 pm
Lokacija: Split

Re: W4 MLTL

PostPostao/la Bepone » Pet vel 08, 2019 7:36 am

jucer sam sa zmajon raspravlja bas, taj mići treba pustit samo kako jako široki srednjetonac, duboko ispod dodat neki veli bass a daleko iznad neko piskutalo, to su najbolji sistemi..
sada čekan da zmaj objavi temu a neznan ca se čeka , o novom FR mark audio 11MS!! ima puuno detalja
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: W4 MLTL

PostPostao/la Pao Pepeo » Pet vel 08, 2019 9:22 am

Bepone napisao:jucer sam sa zmajon raspravlja bas, taj mići treba pustit samo kako jako široki srednjetonac, duboko ispod dodat neki veli bass a daleko iznad neko piskutalo, to su najbolji sistemi.


tu cu se slozit s vama ... 3sistemac imao bi ( ako se dobro napravi ) ozbiljniji zvuk
a 3 sistemce bi mozda krenuo radit ( ako novci nisu u pitanj ) u pocetku moje karijere dok sam bio jos malo zelen.. :mrgreen:
dali sam ja sad doraso napravit 3 staznu skretnicu , pogodit iz prve prikladne bass i visoke drivere da idu uz TB a da zvuk ne bude osrednji...
mislim da nisam.. a ako da potrosilo bi se dosta vremena
kutija ne bi bila nikako mala... i meni trenutno ne interesantna za gradit
ove MLTL mislim da ce na kraju ispast svega 20cm sirine i kako vidis lijepo su zaobljene , a ti volis obline :D
o troskovima da ni ne pricam... i ovako moram uzet jos jedan TB a kamoli drugo

kutije moraju biti malih dimenzija , pristojnog zvuka i ne skupe
kad si pisao post nisi znao za sto mi trebaju odnosno za koga... u međuvremenu smo se i culi :shhh:

citao sam o dosta projekata s ovim zvucnicima u BR kutiji di u 70% slucajeva i zavrse
ljudi su ugl zadovoljni a znas i sam...

Bepone napisao:sada čekan da zmaj objavi temu a neznan ca se čeka , o novom FR mark audio 11MS!! ima puuno detalja


zmajo bepo te odavno pohvalio... pa ajde da vidimo :D
mark audio ne prestaje s razvojom i inovacijama i kod ovih se zvucnika to vidi
zanima me dali se i cuje... ovako dok ih na kompu gledam obecavaju :mrgreen:
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: W4 MLTL

PostPostao/la Bepone » Pet vel 08, 2019 11:19 am

mark audio mi se cini onako na prvu full class driver, ali trebamo cut posteno, drek od snimke se cuje kao veliki drek, dobra se cuje kao dobra!
ovaj w4 tang band mi je davao 70hz negdje u malom BR od 7,8 litara i eventualno je bio dobar zvuk, kad si spojio 20w 845 Single ended na to, odvrnuo posteno, zvucnike stavio na stolice i negdje prema sredini sobe, i maknuo se 2 m u centar izmedju njih.. uski jako sweet spot.. zapamtio sam to kao jako jako jako lepi dojam.. ostalo je... tako, tako :lol:
cemo videt kako ce bit kod tebe, bas ce bit dublji sigurno...neki put mi djeluje kao "suh" driver i zvuk je onako "suhonjav" kako to opisat neznam, mozda fali koja 845 ica :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: W4 MLTL

PostPostao/la Zmajz » Pet vel 08, 2019 11:29 am

20190208_100850.jpg


Samo da se vidi da se radi, temu još neću otvarati jer nije u odgovarajućoj kutiji. Ovo je Voigt horna za drugi drajver rađena, tu se samo razigravaju. Drugi tjedan idu prave kutije za njih, jedna BR i jedna MLTL pa će se onda vidit i čut.
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2556
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

Re: W4 MLTL

PostPostao/la Bepone » Pet vel 08, 2019 11:31 am

:dance: :dance:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: W4 MLTL

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto vel 19, 2019 8:06 pm

:banana-parachute: malo i od mene
napravio sam si dva prozora za zvucnik tako da mogu probat port i od iza
za cijev sam smislio nacin da je dizem i spusatam nekih 15cm
nasao sam dvije cijevi jedna 16cm2 druga 14cm2
njih cu si pilit na razne komadice i mjerit razlike , za sve opcije isprobat trebati ce mi jedno popodne..
za sad sam imao samo slusne testove... mark audio bi mogo i zadovoljit a w4 mi je ipak nekako prosjecan ali ne predajem se :mrgreen:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: W4 MLTL

PostPostao/la Bepone » Uto vel 19, 2019 8:16 pm

podizu se pomalo standardi :mrgreen:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Sljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Google [Bot] pregledava forum i 2 gostiju