3 Sitno Horne

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la yoke » Čet lip 21, 2018 10:15 pm

Ja bi impregnirao sto prije, jer bez obzira sto ces to iz garaze ubaciti u stan i u stanu se mijenja kolicina vlage...

Racimo omao sam problema i kad sam radio one male satori, lamele od sperploce, nakon ljepljenja i nekakve obrade, kutija mi se suzila za nekih 2mm na 20cm...

Uglavnom...mislim da ce ti raditi sve dok to ne polakiras...
Ali ok...imas i sam iskustva pa vjerujem da ces to odraditi kako treba i da ce biti vrhunski ;)
Avatar korisnika
yoke
 
Postovi: 3937
Pridružen: Pet ožu 22, 2013 3:58 pm
Lokacija: Split

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Bepone » Pet lip 22, 2018 3:14 am

Pao Pepeo napisao:imam jedan Markaudio alpair 7 koj bi zelio isprobat i dva tang banda od 4 incha isto
jedno vecer sam i slusao jedan zvucnik s fe126com , bilo mi je bitno poslusat dal nema nekih pretjeranih smetnji u donjem i srednjem dijelu , kako bi bepo prekao cuti apen-ca :D

buuuooop, buuoooo-oop, kad se davi i ne more potegnut za gore na punom gasu :P
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la SaWa » Sub lip 23, 2018 10:05 am

Pao. . :clap:
SaWa
 
Postovi: 1486
Pridružen: Ned stu 03, 2013 10:01 am
Lokacija: Nova Gradiška

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Pon srp 02, 2018 10:32 pm

prijatelj si je ispremjestao sobu 2 puta od kad sam zadnji put bio :D kaze da je sad nasao mjesto
ugl to tako izgleda u akci
malo smo i mjerili al treba zvucnik iznijet na otvoreno , soba dosta utjece
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Bepone » Pon srp 02, 2018 11:48 pm

ojla ma nisu ove horne za "near field" slusanje, a vero ni ovako ih se ne moze mjerit...zvuk je kao loptica skocica ne vidis ga ali stalno se odbija... sta ovaj stol radi ispred zvucnika... pis enegdje da treba ako se vec mjeri u kuci bar par metara bit okolo zvucnika slobodno .. prazno.. :lol: :lol:
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto srp 03, 2018 12:10 am

Bepone napisao:ojla ma nisu ove horne za "near field" slusanje, a vero ni ovako ih se ne moze mjerit...zvuk je kao loptica skocica ne vidis ga ali stalno se odbija... sta ovaj stol radi ispred zvucnika... pis enegdje da treba ako se vec mjeri u kuci bar par metara bit okolo zvucnika slobodno .. prazno..


zato ni nisam dao mjerenja na vidjelo :mrgreen: poslje smo premjestili mic. ljevo od stolice i zarotirali zvucnik za 90" ali opet se vidio kaos u jednom djelu...
mala pravilna sobica je u pitanju... :shifty:
kad stignemo cemo ih iznijeti vani i probat jos koji zvucnik isprobat s hornom
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Fantocci » Uto srp 10, 2018 1:21 pm

Odličan posao :clap:
Avatar korisnika
Fantocci
 
Postovi: 458
Pridružen: Čet tra 28, 2016 9:24 pm
Lokacija: SLO

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto vel 19, 2019 10:13 pm

jedne stare poznate horne vratile se na pregled
vidim da ih je prijatelj dotjerao u međuvremenu :mrgreen:
malo smo i mjerili , i ovako na m i kasnije sve na blizu i radili prosjek
mjerit cemo jos prvom prilikom i pomocu DSP -a odnosno grafickog eq. probat nesto
buni me faza u donjem dijelu :think:
Pažnja! Nemaš dopuštenje kao gost foruma za pregledavanje i/ili preuzimanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Pao Pepeo
 
Postovi: 2199
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Bepone » Uto vel 19, 2019 10:59 pm

pod je preblizu, odbija se nazad i opet napred.. mora bit 2 m od svih prepreka... hoj nekamo na neku travu baren, tega imas oko kuce..
p.s. daj mjerenje sa zabijenim mikroonom u zvucnik da vidimo ca meri ta driver
Bepone
 
Postovi: 5183
Pridružen: Ned tra 02, 2017 3:22 pm

Re: 3 Sitno Horne

PostPostao/la Master of disaster » Uto vel 19, 2019 11:26 pm

Čitao sam negdje svojevremeno (odnosilo se na dizajn srednjetonske horne) da horne sa približavanjem najnižoj frekvenciji za koju su projektirane, počinju stvarati razne nepodopštine (fazni okreti izmeđuostalog). U tom članku je pisalo da bi horna trebala biti dizajnirana minimalno za jednu a idealno dvije oktave niže nego ju se misli koristiti.
Pitam se nije li to ovdje slučaj?
Ako se to primjeni na bas horne, onda cijela priča počne brzo gubiti smisao... :?
Every speaker construction should start with a 15" bass driver! JBL knew this already in the mid Nineteen-forties.
Avatar korisnika
Master of disaster
 
Postovi: 3255
Pridružen: Uto ožu 19, 2013 6:45 am
Lokacija: epicentar

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju