Visaton B20NG i Orion MST 50

Re: Visaton B20NG i Orion MST 50

PostPostao/la s@ki » Uto tra 10, 2018 9:08 am

mislim da su deanovi phase plugovi još uvijek negdje u radioni. ako nije hitno mogu pogledati.
mislim da je mesing u pitanju ili tako nešto
i šut u dupe je korak prema naprijed
Avatar korisnika
s@ki
 
Postovi: 2415
Pridružen: Pon ožu 18, 2013 12:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Visaton B20NG i Orion MST 50

PostPostao/la boca » Uto tra 10, 2018 10:08 am

s@ki napisao:mislim da su deanovi phase plugovi još uvijek negdje u radioni. ako nije hitno mogu pogledati.
mislim da je mesing u pitanju ili tako nešto

Nije hitno
Ako vam netrebaju........ :D
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Visaton B20NG i Orion MST 50

PostPostao/la boca » Uto tra 10, 2018 10:10 am

Nasao sam topic sa Deanivim bg20 i on je dao poznatom Senfu da mu makne dust capove.
Znaci to bas i nije da bilo tko prcka po njima nego bi bilo bolje dat nekom tko zna kaj radi?
Ja ih mislio skalpelom izrezat ali ..... mislim da cu radije dat nekom da napravi
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Visaton B20NG i Orion MST 50

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto tra 10, 2018 12:18 pm

boca napisao:Nasao sam topic sa Deanivim bg20 i on je dao poznatom Senfu da mu makne dust capove.Znaci to bas i nije da bilo tko prcka po njima nego bi bilo bolje dat nekom tko zna kaj radi?Ja ih mislio skalpelom izrezat ali ..... mislim da cu radije dat nekom da napravi


ono ako nisi siguran... i nađes jednog hrabrog daj njemu :mrgreen:
al mislim da nije neka tlaka.. prvo skines malo dalje od ruba pa vidis koliko mozes ici blizu
s ostrim skalpelom ne bi trebalo bit uopce tesko

ali mislim da ces imat vecih briga kad skines taj dustcup , ono sto si me pitao na PM kako montirat plugove...
kad skines taj poklopcic ne vjerujem da ce te docekat rupa s navojem... :mrgreen: veci zvucnici imaju rupu na sredini ovaj ne vjerujem..

mislim da ces morat busit i narezat navoj
za to ce ti trebat stubna busilica i neki centrator ili amerikaner dolje da ti pomogne izbusit rupu tocno u centru
tu ces morat pazit da ti spena i prasina ne uđe u utor di je zavojnica
ima nacina da se zastiti , prvo sto mi pada na pamet je neka ljepljiva traka ili sl. ( to trebas dobro odradit )
trebat ces pazit i da ne zagrijes pretjerano komad koj busis.. znaci novo svrdlo i polako
ako je netko to vec radio neka vice.. :D

P.S.
kad skines taj dustcup i smislis sto ces cu ti izbusit rupu kakvu treba na ovim drvenim plugovima koje sam ti napravio , na tokarskom napravim ih tocno u centu , a i mogu ti neki navoj urezat , 5cu...
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Visaton B20NG i Orion MST 50

PostPostao/la drazenK » Uto tra 10, 2018 12:26 pm

nema šanse da se to zaštiti da ne uleti špena u prorez.
mislim da je bolja varijanta ljepljenje epoxidom.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Visaton B20NG i Orion MST 50

PostPostao/la boca » Uto tra 10, 2018 12:43 pm

Pao Pepeo napisao:
boca napisao:Nasao sam topic sa Deanivim bg20 i on je dao poznatom Senfu da mu makne dust capove.Znaci to bas i nije da bilo tko prcka po njima nego bi bilo bolje dat nekom tko zna kaj radi?Ja ih mislio skalpelom izrezat ali ..... mislim da cu radije dat nekom da napravi


ono ako nisi siguran... i nađes jednog hrabrog daj njemu :mrgreen:
al mislim da nije neka tlaka.. prvo skines malo dalje od ruba pa vidis koliko mozes ici blizu
s ostrim skalpelom ne bi trebalo bit uopce tesko

ali mislim da ces imat vecih briga kad skines taj dustcup , ono sto si me pitao na PM kako montirat plugove...
kad skines taj poklopcic ne vjerujem da ce te docekat rupa s navojem... :mrgreen: veci zvucnici imaju rupu na sredini ovaj ne vjerujem..

mislim da ces morat busit i narezat navoj
za to ce ti trebat stubna busilica i neki centrator ili amerikaner dolje da ti pomogne izbusit rupu tocno u centru
tu ces morat pazit da ti spena i prasina ne uđe u utor di je zavojnica
ima nacina da se zastiti , prvo sto mi pada na pamet je neka ljepljiva traka ili sl. ( to trebas dobro odradit )
trebat ces pazit i da ne zagrijes pretjerano komad koj busis.. znaci novo svrdlo i polako
ako je netko to vec radio neka vice.. :D

P.S.
kad skines taj dustcup i smislis sto ces cu ti izbusit rupu kakvu treba na ovim drvenim plugovima koje sam ti napravio , na tokarskom napravim ih tocno u centu , a i mogu ti neki navoj urezat , 5cu...


Veceras cu probat skinut dust cap pa da vidim jel ima kakav navoj.
Ako nema onda necu ni busit nista po zvucniku nego ljepilo . Pa nema tu nekog opterecenja da ljepilo nebi drzalo. Ili sam u krivu?
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Visaton B20NG i Orion MST 50

PostPostao/la Pao Pepeo » Uto tra 10, 2018 12:46 pm

drazenK napisao:nema šanse da se to zaštiti da ne uleti špena u prorez.mislim da je bolja varijanta ljepljenje epoxidom.


s epoxi je previse riskantno.. ako ga stavis mrvicu vise ( a 99% hoces :mrgreen: ) taknut ce ti zavojnicu i blokirat zvucnik... kojeg mos bacit kasnije

mislio sam ( bar bi si ja tako napravio ) izolirkom ili onom papirantom trakom za farbanje zastitit cijeli unutranji dio membrane ( ne treba biti ni zaljepljeno za nju ) i prstom pazljivo pretisnut jedino na mjestu di se hoce busit
kasnije i busus i narezes navoj kroz traku - izolir
kasnije sve ispuses i maknes zastitu... po meni sigurno
Pao Pepeo
 
Postovi: 2193
Pridružen: Pet sij 10, 2014 7:38 pm

Re: Visaton B20NG i Orion MST 50

PostPostao/la boca » Uto tra 10, 2018 12:52 pm

Nema nikakav navoj unutra
https://imgur.com/a/QAY9x
Onda ljepilo?
boca
 
Postovi: 243
Pridružen: Sub lip 18, 2016 10:49 pm

Re: Visaton B20NG i Orion MST 50

PostPostao/la drazenK » Uto tra 10, 2018 1:08 pm

ja bi na tvom mjestu probao sa ljepilom, oprezno da se ne dogodi ovo na što pepel upozorava.
možda čak i ono trenutno, gel ljepilo.
Avatar korisnika
drazenK
 
Postovi: 1340
Pridružen: Pon srp 01, 2013 9:54 am
Lokacija: circus Earth

Re: Visaton B20NG i Orion MST 50

PostPostao/la Zmajz » Uto tra 10, 2018 1:36 pm

Ne komplicirajte, 1 način je da u pevcu uzmeš dvostruko ljepljivu traku (onu sa tkanjem, onu za tepihe) nalijepi na fejzplag i pažljivo nalijepi na magnetni pol. Držat će barem 3 godine ili više. Drugi način je izbuši rupu s navojem u fejzplagu, uvrni vijak s upuštenom glavom tako da bude poravnat sa bazom fejzplaga i sve zajedno nasloniš na magnetni pol. držat će dok ima magnetizma u zvučniku. Zamoli pamuka da uslika svoje i posta ovdje sliku.
Zmajz - Z na kraju se ne čita i ne izgovara bez potrebe, to je nepostojano Z!
Avatar korisnika
Zmajz
 
Postovi: 2552
Pridružen: Pet svi 31, 2013 10:10 pm
Lokacija: Zagreb i Koprivnica

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Zvučnici

Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju